Skocz do zawartości

[Manetka] Regulacja Deore


rataj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z manetką Deore SL-M530. Za nic nie mogę wrzucić pierwszego przełożenia, tak jakby brakowało linki. Z tym że nawet bez podłączania linki przerzutka ma ogromny opór przy zmianie z 2 na 1 i nie da się tego zrobić. Co dziwne, wcześniej działało wszystko ok, czyściłem tylną przerzutkę i tylko odkręciłem linkę, po ponownym przykręceniu problem jak wyżej.


Rower to Haibike Lana.

Oznaczenie manetki SL-M530 JAPAN 22.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałeś zmienić w położeniu tylnej przerzutki. Sprawdź ją dokładnie, przyjrzyj się czy poprawnie zamontowana, czy prosta, czy hak ramy prosty. Są dwie możliwości. Albo coś spowodowało, że jest przesunięta na zewnątrz ( wózek ) lub naciąg linki za słaby. Albo ( i to obstawiam ) śruba B przerzutki ( ta która opiera się o hak ramy - która reguluje odległość kółka górnego od kasety ) stanowi problem i zamiast wrzucić na 1 bieg ( największą koronkę kasety ) opiera się o tę koronkę kółkiem przerzutki  lub/i  łańcuchem.

 

what-is-a-derailleur_1885237.jpg

B tension screw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Jeśli przerzutka po odpięciu linki nie chce zmienić biegu to raczej ona jest winna a nie manetka. Może trzeba minimalnie odkręcić śrubę regulacyjną L?

Wybacz, nie dopisałem tego. Ręcznie działając przerzutką tylną wrzuca bezproblemowo na 1 bieg, wszystkie przełożenia działają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

No to manetka. Musi być 8 klików. 

Co z tym? Mogę coś sam zadziałać czy raczej serwis/wymiana?

Nie żeby dla mnie był to koniec świata bo raczej tego przełożenia używam raz do roku ale skoro jest 9 dobrze żeby te 9 przełożeń działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Rozbierz i zobacz czy nic nie blokuje ruchu ( uniemożliwia ostatni klik ) jeśli nic nie będzie widać to wymiana.

Dzięki, po odkręceniu jednej śrubki nic nie widzę (nie wiem czy cokolwiek mam zauważyć), nie chcę tego dalej rozbierać bo pewnie potem tego nie poskładam bo nie wiem jak :/

Za 30zł znalazłem sprawną manetkę więc w serwis chyba bawić się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu i wskaźnika, odkręceniu osłony na dole i przeklikaniu wszystkich przełożeń sytuacja się poprawiła i działa to jak wcześniej. Dziwne bo nic nie wyleciało ze środka, wydaje mi się że tam w sumie nie ma prawie w ogóle smaru a chyba powinien być?

Tak czy owak główny problem jest zażegnany i bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

90721923_778916662597511_5337579759679307776_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MaxCava napisał:

Wspaniały sposób zabezpieczania roweru. Zawsze siodełko zostanie. 

Hhahhah, dobre, zawsze mnie zastanawia co takimi ludźmi kieruje jak Ty :) Nie dopytasz, swoje dopisujesz, nawet być może uznajesz to za zabawne :D

A zauważyłeś że nad tym zabezpieczeniem jest trytytka nie służąca do niczego? Jaki na to masz pomysł? bo ja grzebałem przy rowerze i zapiąłem sobie żeby nie zgubić i tak wisi.

Zabezpieczenie takie bo rower który wcześniej miałem nie był wart lepszego, teraz rozglądam się za porządnym U-Lockiem bądź łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SoloTM napisał:

Przecież to jest tylko uchwyt/mocowanie do przewożenia tego zapięcia. Wyjmujesz i zapinasz za ramę, za słup itp.

 

Teraz, rataj napisał:

Hhahhah, dobre, zawsze mnie zastanawia co takimi ludźmi kieruje jak Ty :) Nie dopytasz, swoje dopisujesz, nawet być może uznajesz to za zabawne :D

A zauważyłeś że nad tym zabezpieczeniem jest trytytka nie służąca do niczego? Jaki na to masz pomysł? bo ja grzebałem przy rowerze i zapiąłem sobie żeby nie zgubić i tak wisi.

Zabezpieczenie takie bo rower który wcześniej miałem nie był wart lepszego, teraz rozglądam się za porządnym U-Lockiem bądź łańcuchem.

Powaga się wkradła na kwarantannie. Dobra, miał być żarcik, nie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxCava napisał:

 

Powaga się wkradła na kwarantannie. Dobra, miał być żarcik, nie wyszedł. 

Spoko ;) sam szukam sobie zajęć żeby nie zgłupieć.

Ale służę:
Jak epidemiolog mówi na narzeczoną na dzień przed ślubem?




Zarażona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, rataj napisał:

Po zdjęciu i wskaźnika, odkręceniu osłony na dole i przeklikaniu wszystkich przełożeń sytuacja się poprawiła i działa to jak wcześniej. Dziwne bo nic nie wyleciało ze środka, wydaje mi się że tam w sumie nie ma prawie w ogóle smaru a chyba powinien być?

Tak czy owak główny problem jest zażegnany i bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

90721923_778916662597511_5337579759679307776_n.jpg

Może poprostu wskaźnik był źle założony? W sensie nie w tą dziurkę był włożony co powinien. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...