Skocz do zawartości

[Corratec Corones 105] czy warto


jakub_007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

jestem nowym uczestnikiem forum. Rower moją pasją jest od młodzieńczych lat. Jedździłem na mtb XC, przełaju, gravelu aż od roku przesiadłem się na szosę. 

Jeździłem na COLNAGO AC-R ale trzy miesiące temu ktoś  niestety ktoś mi go porwał. Obecnie szukam roweru. Chciałbym kupić coś nowego i zastanawiam się nad modelem CORRATEC CORONES 105. 

Specyfikacja do roweru: https://www.starsport.com.pl/rower-corratec-corones-105,p1810383403

Cena modelu obecnie to 4000 zł. Jest to przecena z ceny 6799 z uwagi, że jest to modelu z 2019. 

Czy za tą cenę warto kupić taki rower? Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządałbym dodatkowego rabatu 25% ze wzgledu na nazwe modelu ;- ) 

Rower jak rower, zerknij na inne marki, popatrz po ile chodza rowery na 105... Corratec to znana marka wiec jesli jest w dobrych pieniadzach to mozna wziasc..... 

Ta 105 to zdaje sie jest 5800 patrzac na zdjecie... ona tez dziala ok, ale R7000 jest fajniejsza :> 

Chyba ze to zdjecie innego roweru :P ...na foto Korba Rotor a nie RSka od Shimano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies chyba jest namieszane z tym scanem geometrii tego roweru, G wydaje sie byc REachem a E baza kół ... i tak patrzac to ten rower raczej bardziej race niz endurance :P 

Wstydziliby sie wstawiac na strone tak brzydko wyciety krzywy scan, bez sprawdzenia nawet co na nim jest :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej strony wzieli jeden obrazek -> https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkt/rowery_szosowe/race_klasyczne/corratec/59709/corones_elite/2

tam tez jest Geo bez babola... Wymiar G to tzw reach okresla dlugosc roweru - z tej tabelki wychodzi ze rower jest dlugi, osobiscie przy 190cm staram sie nie przekraczac 400mm reacha :P no ale ja juz stary jestem :> 

Jesli nie wiesz co to REach ... nie jezdziels na szosie nigdy wczesniej ... to mysle ze pierwsza jazda na takim rowerze moze byc szokiem, a druga, jesli nie jestes czlowiek guma, moze sie wykazac ze rower byl zlym wyborem.

Zlym, bo to nie jest łagodny rower do milej wygodnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to Reach :-)  "Kurde sam nie wiem co zrobić..." - oznacza sam nie wiem co zrobić czy kupić czy nie kupić tego modelu.  Spodobał mi się ten model wizualnie. Rozmiar 54 cm szosowy juz miałem. Ewenetualnie przed zakupem tym modelm się przejade. Tylko czy warto. Czy marka jest warta swojej ceny. Osprzęt nie jest zły. Ewentualnie zmieniłbym sobie za rok. Chciałbym do niego założyć w przyszłości trochę inny opony Continental Cyclocross Race.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...