Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

 

Teraz, TheJW napisał:

Potem nabierzesz odwagi, wsiądziesz i pojedziesz. A jak Cię złapią i wyczują woń, to powiesz, że środek do dezynfekcji. :D

Teraz takie czasy, że spotkany człowiek walący alkoholem budzi szacunek :D

10 minut temu, SoloTM napisał:

Czyli cwiartkę z kurczaka do plecaka i można jechac ? Drożdże bardziej kompaktowe. Można jechać zawieźć matce. Razem z liskiem paracetamolu. 

Ja na razie wymiękam.  Nie będę się przepychał z Policją a już na pewno nie ze Strażą Miejską. Po weekendzie się zobaczy.

Na szczęście mam szybki, tani transport na Wyspy Salomona - tam jeździ cały czas kilka - kilkanaście tysięcy rowerzystów. A powietrze ma magiczne właściwości - nie przenosi wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wkg napisał:

Nie, to akurat proste. Jedziesz do klienta w ramach pracy. Wszystko jedno czym.

Wszystkim innym którzy nie mogą usiedzieć polecam zatrudnienie się w Uber Eats :D

Dziś na KEN 8km "za mięsem" - 2 rowerzystów, obaj z siatkami.

Nie ma potrzeby zatrudniania się, wystarczy kupić torbę:

https://www.olx.pl/oferty/q-uber-torba/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klamaniem zgoda. Niestety nie mam trenazera w domu, więc można pojechać po te drożdże do wsi obok 10-15 km w jedną stronę ( ja to chyba nawet w samochód wsiade i pojadę do tego sklepu dzisiaj zawieźć im te drożdże i powiem, że przyjadę po nie w sobotę. Może nr telefonu wezmę dla potwierdzenia ) I nie sklamię gdy powiem policjantowi, że jadę po drożdże. 

Oczywiście trochę przesadzam z tym wymyślaniem, ale zwariuję od siedzenia w domu z 5 latkiem. 

Teraz, wkg napisał:

Myślę, że kłamstwo to kłamstwo. 

Czyli twardy cel. Jechać po drożdże. Zero kłamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

@SoloTM co Ty z taką ilością bimbru zrobisz? ;) 

Jaki bimber ? Na Drożdżach Babuni ? Herezja ! ! ! Tylko:

https://www.aabratek.pl/produkty/10/BLACK_LABEL_do_duzych_nastawow.html

w ostateczności: 

https://sklep.sklepyhobby.pl/drozdze-gorzelnicze/496-drozdze-alcotec-48-turbo-pure-20.html

Po cukier jedzie ! - jak żal na glukozę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchajcie, wiem że to dość luźny temat, ale postarajcie się zbastować troszkę z tym offtopem. Jak widzicie powstają inne tematy, pojawiają się pytania, które były tu już wyjaśniane, zresztą nawet w tym temacie wiele rzeczy już się powiela, bo nikt się nie chce przebijać przez 50 stron czytania o drożdżach na bimber. 

Nie chcę dawać ostrzeżeń, ale prośba o powstrzymanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

cały czas tłukę - wykropkowane bluzgi to wciąż bluzgi i nawet jeśli ktoś napisze "qurwy" nie zmienia to faktu że bluzga. Kurcze, człowieki - mam zacząć walić blokady i wakacje?

5 minut temu, wkg napisał:

Myślę, że kłamstwo to kłamstwo. 

szacun stary ;)

16 minut temu, shotgun napisał:

Ten wątek jest gorszy niż sam wirus..., pod każdym względem

zmusza Cię ktoś żebyś tu pisał czy też czytał? Na początku bardzo aktywnie się udzielałeś...

27 minut temu, wkg napisał:

Na szczęście mam szybki, tani transport na Wyspy Salomona

yyy ale że jak?

p.s. Safian - ubiegłeś mnie i kilka sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KNKS napisał:

Po tym co działo się w moim rejonie w zeszły weekend, nie było innego wyjścia jak zaostrzyć rygor. Naturalnym następstwem tegoż będzie, przynajmniej w najbliższym czasie, wzmożone karanie obywateli nie stosujących się do zakazu. Bo na ludzi działa, tylko i wyłącznie, kara finansowa... 

Ja wszystko rozumiem, ale ręce mi opadły jak na terenie Hubertusa i Stawików w Sosnowcu/Katowicach zobaczyłem kilka rodzin grillujących kiełbachę oraz gromadzących się wokół ognisk małolatów z piwkami w rękach. Rodziny z dziećmi w wózkach i nawet niepełnosprawny dziadek na wóżku załapał się na spacer z rodzinką w dobie COVID19. Podejrzewam, że w innych parkach na terenie śląska było podobnie. I właśnie dlatego teraz nie pójdziemy sobie na spokojny trening...

Szlag mnie trafia, że po ciężko przepracowanej zimie nie mogę się ruszyć na krótki trening, ale siedzę na d..ie i obserwuje sytuację. Może coś się wyklaruje.

heheehe dlatego dziś czy wczoraj najwięcej na śląsku zachorowań. Wykluło sie to i owo po ostatnim weekenedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wcześniej ktoś wrzucał filmik z Chin, fajnie tam rozwiązali kwestię wyłapywania osób, które mogły mieć potencjalnie kontakt z zarażonymi. Mam na myśli te kody QR przy wejściach do sklepów/metra/czegokolwiek i ich skanowanie przez WeeChata.

Wygląda na to, że trochę podobny pomysł może wprowadzą u nas: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zycie-po-kwarantannie--przetestuj-protego

Przyznam, że wygląda to ciekawie. Mogłoby być bardzo pomocne w razie ewentualnego restartu gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe ale do apki - będzie mieć multum fałszywych alarmów. Jeżeli ktoś mający apkę zachoruje, a ja minąłem go na ulicy przez chwilę kiedyś tam, to mam być z automatu zmuszony kwarantannę ?

Cytat

W sytuacji, w której okazuje się, że któraś z osób - z którą mieliśmy kontakt (zarejestrowany przez nasz telefon w ciągu ostatnich dwóch tygodni) - zachorowała, aplikacja poinformuje nas o możliwym ryzyku.

WAŻNE! Poprzez aplikację nie dowiemy się, kto zachorował. Dowiemy się za to, że jesteśmy w grupie ryzyka i powinniśmy odbyć kwarantannę.

Druga sprawa. BT można mieć włączony, domyślnie chyba i tak jest ukryty (bądź widoczność jest na 2 minuty), więc i tak nici z tego wśród osób mniej obeznanych technicznie.

Ponadto osoby z grupy największego ryzyka, czyli starsze, nie ogarną pewnie aplikacji, a o ich telefonach które nawet androida nie mają nie wspominam.

Nie neguję pomysłu, ale czarno widzę jego wdrożenie i realne działanie. Ewentualnie sprowadzi się tylko do grona rodaków którzy w 100% ogarną temat. Klasycznie - poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Dziubek napisał:

Jedno małe ale do apki - będzie mieć multum fałszywych alarmów. Jeżeli ktoś mający apkę zachoruje, a ja minąłem go na ulicy przez chwilę kiedyś tam, to mam być z automatu zmuszony kwarantannę ?

Nie znam dokładnych szczegółów, ale na pewno nie będziesz zmuszony do kwarantanny. Alarm jest tylko dla Ciebie, zresztą jeżeli Twój identyfikator nie będzie nigdzie wysyłany to nawet nie ma możliwości, żeby poinformowało kogokolwiek poza Tobą.

Poza tym trochę opisu jest też tu: https://github.com/ProteGO-app/specs

Wygląda na to, że zgłaszanie zarażenia to nie będzie samo kliknięcie w appce:

Cytat

Dane wysyłane są na serwer dopiero w sytuacji w której u użytkownika aplikacji zdiagnozowano wirusa. W takim wypadku GIS instruuje pacjenta w jaki sposób wysłać dane z telefonu na serwer.

Dane trafiają na serwer gdzie administrator na podstawie ich analizy (długości, częstości, bliskości zgodnie ze standarami WHO) decyduje, które z osób z którymi spotykał się chory powinny poddać się kwarantannie domowej.

 

Także pozostaje czekać na szczegóły. Oczywiście żeby to miało sens to możliwie dużo ludzi musi tego używać, każdego się nie zmusi, nie każdy będzie miał też techniczną możliwość. Tak jak piszesz - poczekamy, zobaczymy. Bardzo fajnie, że nie robią tego po kryjomu, tylko dali otwarte źródła, więc może nie będzie zarzutów o inwigilację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek nie obawiał bym się za bardzo o starszych. Po pierwsze nieźle sobie radzą po drugie chodzi o skalę. To zę jakiś procent nie będzie miał apki to nie jest wielki problem.

Za to wprowadzenie tego u nas ma zasadnicza przeszkodę. Zaraz by się opozycja zasłoniła konstytucja i prawami obywatelskimi i nawoływała do buntu. A ludzie by zaraz próbowali oszukać system.

 

no i mamy zamknięte lasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...