Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, itr napisał:

Michał, nie wiem co robiłeś w sobotę czy niedzielę, ale właśnie epidemia sportowcospacerowiczów w zasadzie uniemożliwiała samotną jazdę i ciągle albo chuchałeś innym albo inni chuchali na Twojej drodze...Jazda w samotności i bez ryzyka górskiego czy skokowego w zasadzie wydaje się bezpieczna. Tylko generalnie nie dla ludzi w wielkich miastach bo nas jest za dużo.

Jeśli to do mnie to wstałem o 6:15 starego czasu, wyjechałem o 7:00 przez szuter nad Wisła na Gocław i dalej do Wesołej, na Zagórze i z powrotem - w domu byłem o 10:00 starego czasu, po drodze spotkałem 2 rowerzystów i praktycznie żadnego pieszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja patrzę trochę ze specyficznej perspektywy, choć kilka domów dalej jest nielegalne zgromadzenie- więźbę naprawiają i zmieniają pokrycie dachu.

Ludzie jakoś normalnie żyją, jeżdżą, kolarze trenują, oczywiście wszystko jest w mniejszej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jednak te kary są drakońskie i niewspółmierne. Budżet trzeba ratować. Wystarczy, że Policja dostanie rozszerzone cele sprzedażowe (a dostanie) i się zrobi niefajnie.  Na kogo wypadnie na tego bęc :D A to decyzja administracyjna z rygorem natychmiastowej wykonalności.  Dalej uważasz, że to bicie piany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, wkg napisał:

Za łamanie ograniczeń w przemieszczaniu się - od 5 tys. do 30 tys. zł. Wśród tych ograniczeń jest zakaz wychodzenia na ulice osób niepełnoletnich i obowiązek zachowania odległości 2 metrów pomiędzy pieszymi

Nie wiem co za idiota wymyślił ten odstęp 2 metrów. U mnie w mieście większość chodników ma 2m i mniej, także zachowanie takiego odstępu mijając się z osobą idącą z naprzeciwka jest niemożliwe. Dodatkowo większość chodników wciąż jest pozastawiana zaparkowanymi samochodami i w takim przypadku mijanie się jest na ok. 0,5m. i dalej się nie da. W sklepach limit kilka osób, a przed nimi ludzie czekają w dużych grupach, oczywiście koło siebie, bo nie ma miejsca żeby w odstępach stali, nawet metrowych. I co, będą za to karać? Zamiast wprowadzać kolejne idiotyczne obostrzenia powinni dokładnie pilnować przestrzegania wcześniejszych.

Taki soloride w porównaniu do zwykłego wyjścia do sklepu jest mega bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WKG Dalej nie rozumiesz, że masz za wszelką cenę siedzieć zamknięty na kwadracie... Nie wychodzić na klatkę schodową itp... Statystycznie wyciąć każdą aktywność.  Kto  nie musi ma siedzieć... Takie są intencje medyczne... Kary mają zatrzymać ludzi w domu. W miastach najwięcej osób się miesza i dlatego to pod kątem właśnie miast jest wymyślone... Gdybyś bał się dżumy, uszczelniłbyś szpary pod drzwiami. A tak każdy sobie robi co chce...Oczywiście można jak Michał wstać bladym świtem i liczyć na samotność... albo podpierać się tym że 1/3 ludzi wciąż wędruje praca dom... i wciąż się pchać. Może w Polsce w ogóle przez jakieś szczepienia z PRL u mniej osób zachoruje, tego nie wie nikt.... Ale na pewno nie chodzi o zarabianie przez Policję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, itr napisał:

Dalej nie rozumiesz ...

Znam już twoja opinię, dziękuję. Nie mędrkuj już więcej bo się ośmieszasz. Albo znajdź jakieś forum ORMO :D

Teraz, itr napisał:

Ale na pewno nie chodzi o zarabianie przez Policję..

<lol> Pogadaj z policjantami - oni między sobą handlują: "ja Ci oddam te 4 pobicia za jeden rozbój, razem dociągniemy do końca kwartału" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko chodzi o zachwianie gospodarki, kto szybciej wstanie po tym "sztucznym kryzysie" ten wygrywa, Chinom już się udało, wykupują akcje firm zagranicznych i ich audyty itp. I rosną w silę.

A dlaczego to się zaczęło w Chinach i we Włoszech najprędzej bo tam jest mocno rozwinięte 5 G, a to jest związane z osłabieniem organizmu i objawami podobnymi do grypy. Osoby źle czujące się dostały " szczepionkę korona na grypę" i tak się zaczęło.

 Te teraz testy co robią to nie są na konowirusa, nie ma takiego testu, ono jest na grypę. Konowirus to jest słabsza grypa która była kilkadziesiąt lat wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście do sklepu jest bezpieczne gdy ubierzemy się odpowiednio. Przejeżdżalem dzisiaj o 17 -17.05 obok Lidla i Biedronki. Około 20 osób na zewnątrz w kolejce. Teraz jest 6 stopni i wiatr umiarkowany w porywach silniejszy. Gdyby padało jeszcze.. stanie w takich kolejkach po kilkanaście minut na pewno nie jest zdrowe. Całe szczęście, że od niedzieli wiosna i temperatury powyżej 10 stopni. Bo ludzie tydzień przed świętami uderzą na sklepy i kolejki będą dłuższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 minuty temu, kamar59 napisał:

A dlaczego to się zaczęło w Chinach i we Włoszech najprędzej bo tam jest mocno rozwinięte 5 G, a to jest związane z osłabieniem organizmu i objawami podobnymi do grypy. Osoby źle czujące się dostały " szczepionkę korona na grypę" i tak się zaczęło.

Ja to bardziej obawiam się raka mózgu od czytania takich tekstów a nie jakiegoś koronawirusa.

Ludzie, zmiłujcie się... xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxCava napisał:

Odnoszę wrażenie, że połowa z was chłopaki to niedoszli prawnicy, którzy tylko z przyczyn losowych mają aktualnie inne zajęcie zawodowe.

Nie. Kilku facetów którym się nudzi i zastanawiają się jakby tu najmniejszym kosztem wyjść z idiotycznej sytuacji w której się znaleźli :D Ile można tego Netflixa :/

Teraz, safian napisał:

Ludzie, zmiłujcie się... xD

To taki wentyl bezpieczeństwa :D Psssyk ... psssyykkkk ... ciesz się, ze para nie rozlała się na inne wątki. Jak przyjdzie czas - jeden ruch miotły i wszyscy zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj, w Polsce żyjecie. Nie przyzwyczailiście się jeszcze, że kiedy cokolwiek się dzieje to połowa narodu jest od tego ekspertem? Kiedyś byli eksperci od piłki nożnej (karny błaszczykowskiego powinien zostać powtórzony), później od finansów państwa (państwo "daje" 500+ z "własnych" pieniędzy) a teraz mamy 20 milionów epidemiologów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau, jeśli ktoś mi mówi, że zwiększenie odstępu z 1,5 na 2 m ( i tak nikt tego nie mierzy ) nagle załatwi sprawę, albo zakaz wypożyczenia roweru czy chodzenie obok żony 2 m z którą w domu śpię to nie trzeba być epidemiologiem żeby stwierdzić, że to jest przepis idiotyczny, pozorujacy działanie. Polityczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, SoloTM napisał:

chodzenie obok żony 2 m z którą w domu śpię to nie trzeba być epidemiologiem żeby stwierdzić, że to jest przepis idiotyczny, pozorujacy działanie

Czy naprawdę nie rozumiesz, że to nie chodzi o ryzyko zakażenia, tylko o to, żeby Policja nie musiała sprawdzać czy osoba/osoby, idące z Tobą są Twoimi domownikami, czy nie? Było zresztą to już pisane wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wciąż bez sensu. Niech chodzi i sprawdza.  W autobusach na mini siedziskach trzeba zachować odstępy, które nijak mają się do dwóch metrów, a nawet metra. ( przod i tyl , przechodzenie obok wspolpasazerow ) w sklepach to samo. Nie da sie minąć kogos 2 m. To czysta fikcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że gościa nie trawię i sam jego widok powoduje odruch wymiotny, to tutaj dał pewne pole manewru, czyli wciąż chodzi o to żeby się nie gromadzić. Choć myślę że państwu przede wszystkim chodzi o wspomniane represje, czyli trzymanie ludzi za mordy. Co ciekawe wciąż lubimy być trzymani jako społeczeństwo bo nikt się nie buntuje.

Wyraził jednocześnie zrozumienie, że każdy ma potrzebę wyjścia na krótki spacer, ale nie może się to odbywać w taki sposób, jak miało to miejsce w ostatni weekend, kiedy w parkach miejskich zobaczyliśmy bardzo duże grupy osób. "Na szczęście te osoby przestrzegały zasad trzymania dystansu wobec siebie, ale jednak liczba tych osób i potencjalne zagrożenie, jakie gromadzenie się takiej liczby osób w parkach czy na bulwarach miało miejsce, musiało się spotkać z jakąś reakcją na to" - wyjaśnił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...