Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma prawo głosu, i przedstawiania swoich argumentów, jednak istnieją jeszcze w danych dziedzinach autorytety, publicyści raczej do nich nie należą czy to będzie Max Kolonko czy Matka Kurka czy nawet Pan Prezydent.

Jeżeli na chorobę szybko zapada dużo osób, mają poważne problemy z oddychaniem, nie znane jest lekarstwo to racjonalne wydaje się ograniczenie ilości nowych chorych.

U nas na razie jeszcze spokojnie, ale media zamiast edukować, i  propagandowo wywołać nacisk na sieci handlowe, akcją maska w sklepie, wolą zamieszczać doniesienia z meczu zarażeni kontra zmarli.

Ogólnie chyba bardziej przez zakupy niż rowerzystów przyjdzie czas, że chorych przybędzie. Czas zdobywany kwarantanną narodową może  uratować i seniorów i słabszych.... A każdy sam decyduje czy chce zaszkodzić czy pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SoloTM napisał:

Ja mam mniej więcej takie zdanie o całym koronawirusie i sytuacji:

https://www.kontrowersje.net/same_racjonalne_i_optymistyczne_dane_o_pandemii_yj_i_pozw_l_y_innym

Powiem tak: W czasie, gdy lodowiska przerabia się na kostnice, pielęgniarki i lekarze (także w Polsce) popełniają samobójstwa dowiadując się, że nieświadomie zakażali, 66 lekarzy we Włoszech zmarło na koronawirusa pisanie: 

- lekarze, którzy jako grupa zawodowa wiele się od wyżej wymienionych nie różnią, też czują się półbogami i przedstawicielami wyjątkowej, wręcz „nadzwyczajnej kasty”

- ponad wszelką wątpliwość możemy powiedzieć, że zdecydowana większość Polek i Polaków dawno przez tę infekcję przeszła

 Krótko mówiąc w tej chwili nie ma żadnej pandemii, bo jej nie może być.

 kwalifikują do modnego wirusa

 kretyńskim statystykom, jakimi nakręcają się wszyscy „Świadkowie Pandemii”. 

jest po prostu rozpaczliwą, niesmaczną próbą zwiększenia klikalności przez bezczelną i prowokującą - co tu ukrywać - prostaczkę. Z zażenowaniem się to czyta. I głównie o formę tu chodzi, a nie o rozum Kurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carraluch napisał:

A wszystkim burzycielom zastanego porządku chciałem powiedzieć, że zanim się zburzy,

Tu nikt nie chce nic burzyć. A po prostu nie reanimować trupa.   Plany na lepszy świat są utopią. 

 

1 godzinę temu, kosmonauta80 napisał:

A sam jesteś pracownikiem, czy masz swoją działalność? Co masz na myśli pisząc ciężkie czasy? Wyciągać gotówkę z bankomatu? Kupować złoto?

Nie no mam firmę. 
Ciężkie czasy o masa ludzi nie dotknęła czegoś takiego jak ciężkie czasy. Obecni 30 a nawet 35 latkowie niemal nie znają problemu ze znalezieniem pracy.  A niestety za chwilę możemy obserwować falę bankructw i koszmar braku nadziei na dobrą pracę. W sumie nie tak. Praca będzie, ale nie będzie tak lekko jak do tej pory.

Złoto? Teraz? Nie, boję sie ze już za późno. I zależy co chcesz osiągnąć. Zysk?  Strasznie już złoto drogie. A może sie okazać że rządy zaczną sprzedawać.
Czy bezpieczeństwo finansowe?
Wiesz w czasie zawieruchy (na wypadek np tego, o czym pisze @itr) złoto nie jest zbyt praktyczne.  Prawde móowiąc jedzenia dla rodziny za to raczej nie kupisz.
Gotówkę zawsze dobrze mieć, ale ja bym się nie obawiał na razie załamania systemu bankowego. Za to dywersyfikacja walutowa...  Tylko ciężko zgadnąć która waluta najbardziej ucierpi i w jakim czasie. Zasadniczo wątpię, żeby przez najbliższe miesiące się stało coś dramatycznego. 
Wbrew temu co szczepią nam w głowach media to gospodarka przetrwa. Wyleci w kosmos jej jakiś procent, ale  natura nie trawi próżni.

@SoloTM nie wiem czy SORy włosi zapełniali dla sportu... Jeszcze szkoda ze autor nie napisał ze do respiratorów ludzi z powodu katarów podpinali.
Jedną sprawą jest niepopadanie w paranoje a drugą zaklinanie rzeczywistości.  Ludzie wciąż wierzą że są sprawcami i panami wszystkiego. Nie nie jesteśmy.

2 godziny temu, itr napisał:

Tak sobie myślę, że jak były wieści z Chin o epidemii , Państwo przespało, ( czas na zakupy medyczne zapasy itp)

W piątek dwa telefony z ofertą maseczek... Dzisiaj dwa...   nie ma towaru? To, co chcą sprzedawać?   Są i maseczki i płyny i żele. To była spekulacja a rząd dość trzeźwo zamówił w chinach i przeczekał. Od paru dni zaczęła się chyba panika maluczkich. Więksi chcieli sprzedawać hurtowo jak poszły zamówienia do chin.   A swoją drogą  sporo towaru się rozeszło ze szpitali "po znajomych". Pomijam ze w szpitalach były puste magazyny, a jednak powinni mieć zabezpieczenie.
Mam cichą nadzieję ze trochę Januszy wtopi na cwaniactwie. 

Mój dostawca izopropylu podniósł ceny z dnia na dzień o 100% Jeszcze bezczelnie mi powiedział ze drożej kupił :D  I ze o nie ma na rynku już. A ten sam kurz miał na tych samych butelkach co dwa dni wcześniej...  Cóż stracił klienta. Pewnie na izo zarobi. Ale już kilka tyś w czasie kryzysie nie zostanie u niego.. Cóż już dzwonił i płakał, że zakupów nie robie. Ciekawe kiedy załapie, że już nie zrobię.
Sorry, ale widziałem ile się robi żeby każda firma mająca potencjał mogła natychmiast uruchomić produkcje np żeli.  I ile niektóre firmy zrobiły, żeby podnieść ceny. Nie byłbym taki  pewny czy państwo przespało.  Może po prostu nie dało zaroić spekulantom.

 

Godzinę temu, itr napisał:

Czas zdobywany kwarantanną narodową może  uratować i seniorów i słabszych....

może uratować każdego z nas.
Po pierwsze wcale nie jest pewne, że jesteśmy zdrowi i że nie mamy jakiegoś świństwa na sercu czy gdzie indziej. Po drugie umierają też młodzi.
No i niestety niektórzy przechodzący to cholerstwo kończą z uszkodzonym sercem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma to jest już taki jego styl, wulgarny, bezkompromisowy. Co do merytorycznej części to :

Lekarze nakręcają sytuację bo to dla nich kasa, atencja, itp. 

To, że lekarze umierają to normalne. Umierają hydralicy, emeryci, kierowcy i szewcy. Z resztą średnia wieku we Włoszech ( zgony ) to 79 lat. Poza tym wyobraź sobie, że w każdym kraju, w każdym szpitalu zakaznym personel pracuje i żyje, a mają do czynienia z bakteriami i wirusami przy których cov2 jest popierdółką. 

Reszta to emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sobek82 napisał:

Podobno Włochów ma zginąć 25k do świąt,

To nadal nic przy ponad 9 milionach zgonów w 2019 z powodu niewydolności układu oddechowego [to czym nazywają zgonem z powodu koronawirusa], dodam że u każdego pacjenta w 2019 był cov2 tylko nikt tyle hałasu nie narobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre to jest jedno... nie istnieje na świecie chyba nawet jeden "internetowy celebryta" który kiedykolwiek przeprosił, a zazwyczaj szkodzą jak ... aż słów brak

Stawiam dużą kasę że taki cienki siurek kurek jak tam tej pipie na imię... za miesiąc czy dwa jak pożegnamy którąś tam osobę nie powie publicznie "jestem mendą i przeze mnie i mój tępy łeb umarło parę osób bo pieprzylem że to katar i mi uwierzyli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne osoby sieją wiadomości o tych zgonach, z czasów przed precowidowych.   Dużo zgonów podeszłych ludzi, bez nowotworu, nie pod ciężarówką tylko takich standardowych zejść po cichu to "niewdolność oddechowo-krążeniowa" powoli coś po rzęzi po rzęzi nerki stają, serce staje.  I naprawdę zwykłe szpitale i zakłady pogrzebowe to bez problemu ogarniają, w Chinach, Włoszech, Hiszpanii, teraz Nowym Yorku nagle coś się jednak tak pozmieniało i naprawdę trzeba mieć duże mechanizmy wyparcia żeby temu zaprzeczać.

To że miliony Polaków nie kaszlą, widzą przez okno słońce (dziś przez śnieg) i dziwią się że ktoś ich trzyma w domu - to fakt...

...Jednooki Jaś drugi raz już nie będzie sprawdzać co jest w budce Covid dla ptaków....

tak ironicznie, ale smutno zakończę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM Jeszcze raz....  Nie było do tej poty takiej sytuacji, że sory nie miały do czego podpinać ludzi. A teraz taka sytuacja jest niemal w całej europie. Zejdź na ziemię. Panika by była jak by oddziały były w połoeiw puste a my byśmy udawali że jest dramat. Ale w momęcie kiedy lekarze muszą podejmować decyzję kogo duszącego sie podpiąć do respiratora to już nie sianie paniki.  Emocje? Tak emocje na pewno. Ciekaw jestem jak byś podejmował decyzję sam.

Teraz, siejak1 napisał:

To nadal nic przy ponad 9 milionach zgonów w 2019 z powodu niewydolności układu oddechowego [to czym nazywają zgonem z powodu koronawirusa], dodam że u każdego pacjenta w 2019 był cov2 tylko nikt tyle hałasu nie narobił.

Nasz na to jakieś twarde dane? Czy tak sobie piszesz co ślina na język?

Wszelkie dane mówią ze w zeszłym roku w UE z powodu zapalenia płuc zmarło 100k ludzi 30% z tego na wirusowe zapalenia spowodowane koronawirusami.  Tak koronawirus to nazwa całej rodzinki. Stosunkowo niegroźnych ustrojstw. Ten jednak ma potencjał.  Potencjał zatkania naszej SZ.  I ten już w europie pobił całą swoją rodzinkę i to w kilka tygodni. Tak badanie jest na tego konkretnego... Więc jak ktoś umiera na innego to nie zaliczają go (przynajmniej nie powinni ) do statystyki.
Można mieć swoje zdanie, ale nie można dyskutować z faktami.  Owszem wirus zarazi niewiele osób (bo się izolujemy) owszem umrze kilka % ale stanie się to w bardzo krótkim czasie i dla tego wielu nie będziemy mogli pomóc.   Walczymy o wypłaszczenie krzywej zachorowań.

Pojawiły sie raporty dla rządu GB że jak nie zareagują umrze 500k ludzi. Czemu? Bo Zachorowalność sięgnie 80% a śmiertelność skoczy, bo nie będzie miejsc pod respiratorami.  Potem tą liczbę troszkę zmniejszyli co by nie siać paniki a zaraz poptem zaczęli mocno pracować nad zapobieganiem bo już wiedzieli że sa w ciemnej czarnej bo im młodzi na sor zaczęli wjeżdrzać.  Ogólnie i Hiszpanie i włosi uważali, że ich się okłamuje...  I wiesz co? Teraz są przerażeni, bo tam naprawdę w niektórych rejonach każdy stracił bliskich.  To już nie sa doniesienia z telewizorni a od ludzi, z którymi się rozmawia tam we Włoszech.
Moi klienci juz stracili pracowników...  Rozumiesz?

Wielu "spiskologów" zachowuje sie tak jak by wszyscy ich okłamywali.  To ze u nas nic nie widzisz na ulicach zawdzięczasz temu ze "pisokomuna" dość bezkompromisowo podeszła do tematu. Że zamknęli granice w porozumieniu ze Słowacją i Czechami.    Może i w powolnym zwiększaniu restrykcji jest sens, bo przynajmniej jest szansa, że ludzie nie zaczną masowo sie wyłamywać i może gospodarki nie zarżną. Ale na świecie są miejsca, które mają przechlapane głównie dlatego, że nie wierzyli. I my też będziemy mieli jesień średniowiecza jak nie będziemy myśleć.   

Czekam na wymysły ze lekarze specjalnie dusza ludzi, żeby siać panikę...  Kwestia czasu...
Bo to, że po to w Polsce wprowadzili te przepisy zeby montować sieć 5 g to już jest powszechna opinia :D:D:D Najlepsze, że mówią takie brednie ludzie, którzy codziennie do pracy jadą :D
 

@abdesign  wiesz co jeszcze jest kuriozalne... To że oni niby walczą o prawdę... A tak naprawdę swoją szopką często legitymizują różne wały. Bo np jaśnie szanony pan Owsiak to nie jest kryształowa postać i tam w tym jego dziele pomocy jest sporo dziwnych rzeczy.  W mojej opinii na moją wiedzę :D no robi się tam biznes. Nie, że nie pomaga ale przetargi publiczne to by mógł robić... Ale cóż taki jeden  drugim zrobią szopkę i co? I ośmieszą tych, którzy mają wątpliwości i coś sensownego do powiedzenia. Co więcej zrobią z Owsiaka świętego i budują front obrony. Teraz nawet jak by zrobił wała i by mu go udowodniono  to jedyne co to zostanie męczennikiem.    Będzie to spsek i atak na świętego.  Już wiele osób wierzy ze cały sprzęt w szpitalach to on wstawił... A to raz ze nieprawda a dwa ze bywało, że szpitale dostawały nietrafione prezenty.
Ogólnie temat szambo...

Teraz, itr napisał:

i naprawdę trzeba mieć duże mechanizmy wyparcia żeby temu zaprzeczać. 

To jest strach... Łatwiej wierzyć, że ktoś nas morduje, bo wtedy można go złapać i mu przeszkodzić... A jak to rzeczywiście wirus?  Większość spiskowców nie pamięta jak babcia opowiadała o jakimś wujku tyfusie.  Ja podczas ostatnich zaduszek z dziećmi się przeszedłem po cmentarzu i specjalnie mówiłem, który pra umarł na zarazy...  Teraz mają troszkę większą świadomość i namacalność, że zaraza zabija.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - głównie ludzie z problemami psychicznymi, wykluczeni, skrzywdzeni - łatwo dają się omamić internetowym szarlatanom, sektom, ideom ... tak było, jest i będzie. A fabryka trolli pracuje pełną parą - już ma Trumpa, Brexit, za chwilę załamanie solidarności europejskiej, zniesienie sankcji za Krym ...

Najgorsze jest to, że argumenty nie trafią, szkoda gadać. Ci ludzie kierują się emocjami a nie rozumem. A gdy rozum śpi - budzą się demony. Nie poradzisz.

Może i to na dobre wyjdzie po czasie - epidemia hiszpanki na dobre zakończyła erę feudalną w Europie. Może ludzie zrozumieją, że rozszalały konsumpcjonizm i co sezon nowy rower, co dwa auto i co miesiąc kilka kompletów ciuszków i nowe AGD co roku to nie to co najważniejsze ... nie wiem ... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrisK napisał:

Bo np jaśnie szanony pan Owsiak to nie jest kryształowa postać

A znasz jakąś postać która jest do szpiku kości kryształowa? Nie rozumiem tej nagonki na faceta. Każda fundacja to jest po części biznes. Tylko jedne żyją dla samego biznesu a dla innych zysk jest tylko miłym dodatkiem do pracy dla idei.

Poza tym, jesteś mu w stanie udowodnić jakiś szwindel, skoro twierdzisz że nie jest kryształowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

To jest trochę paranoja, tylko w drugą stronę w stosunku do tej którą nam zafundowała obecna władza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co się wydarzy w najbliższym czasie. Nie wiedzą też tego lekarze, ale prognozy nie są najlepsze. O wszystkim przekonamy się za 7-10 dni, jeśli wierzyć lekarzowi od którego dostałem list/instrukcję, którą załączam.

Jeżeli do świąt sytuacja się nie pogorszy dramatycznie, to wspaniale. Może jednak warto na wszelki wypadek, bez paniki, przygotować siebie i bliskich na kryzys.

Wszystkich sceptyków przepraszam. Nikogo nie chcę irytować czarnowidztwem, więc darujcie mi docinki. Każdy zrobi jak mu rozum dyktuje.

 

Super_instrukcja_2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalr75 wydaje mi się że znam taką osobę.. .   Nie nie piszę o sobie :D  choć staram się jak mogę iść w takim kierunku.
Nagonka na Owsiaka jest głupia. Ale z drugiej strony jak się byś dowiedział o sposobach działania nie wiem czy byś chciał bronić. W końcu zbiera kasę od ludzi i powinien ją wydawać w sposób przejrzysty i jak najefektywniejszy... To nie jego kasa i to nie Owsiak kupił.  Druga sprawa, że strasznie stracił w moich oczach na akcji z Kotańskim...  Ale ten temat uznajmy za niebyły. ;)  Nie to miejsce na tą niebezpieczną dyskusję.

@wkg Gość odfrunął w kosmos.  Sorry, ale wygląda, że chłopcy z KPO się skapnęli ze jednak będzie stan wyjątkowy to teraz będą straszyć tym ze wyborów nie będzie. :D
To zaczyna już chyba podpadać pod jakieś zaburzenia z pogranicza paranoi.   
Swoja drogą poprawką o głosowaniu korespondencyjnym jako łamanie konstytucji? Czyli zapewnienie większej dostępności głosowania to łamanie konstytucji? No bez żartów.  Boją się, że babcia zagłosuje korespondencyjnie... ? To oni jako obrońcy demokracji chcieli zabierać komuś dowód... Warto o tym pamiętać... Dobrze, że pis nie dał opcji głosowania elektronicznego... To dopiero byłoby łamanie konstytucji. Jak to tak, żeby każdy mógł głosować. :D

Niestety, ale KO się panicznie boi wyborów. Kidawa wpadka jest ich kolejną wpadką. Kupuje inspiratory :D   Dobrze że nie rzuca kamieniami do dinozaurów... Wiedzą, że ich szanse są mizerne, bo w tym momencie Kamysz ją dogania a zaraz przegoni.  Duda powiedział wyraźnie, że wybory się odbędą jeśli będą warunki do tego.  Kaczyński nic innego nie powiedział. Minister zdrowia wyraźnie powiedział ze o tym można będzie coś więcej powiedzieć w pierwszej połowie kwietnia bo będzie widać co sie dzieje na świecie i u nas... Sytuacja jest dynamiczna i może się zmieniać dość szybko. Po co dzisiaj podejmować decyzję? 

Ko cały czas płakała ze trzeba stan wyjątkowy... Jak doszło do tego ze rzeczywiście może on się stać faktem to zaczynają się pojawiać teksty ze to ma na celu wieczną kadencję dudy i blokowanie wyborów do momentu aż będą mogli wygrać.... :D:D:D  nie no to już jest słabe. Mam nadzieję, że gość czytał konstytucję... 

W każdym wypadku KO oprotestuje wybory i uzna je za nieważne. Nie ważne co zrobi pis oni je uznają za nieważne. Oni nie liczą sie z wyborcami.
Przeczytajcie sobie na spokojnie i bez emocji. To klub jagielloński i naprawdę tego Pana trudno o sympatie do pisu posądzać.

https://klubjagiellonski.pl/2020/03/21/czy-kidawa-blonska-straci-nominacje-a-pis-zastapi-dude-szumowskim-5-pytan-o-przelozone-wybory/

Zapamiętajcie sobie ten artykuł, mój wpis i obserwujcie. Co by nie zrobili będą atakowani.  Oni naprawdę nie mają pomysłu jak przekonać do siebie ludzi. Zresztą nie mają pomysłu na Polskę ani na pomoc polakom.  Reszta opozycji sie przymknęła i zasadniczo coś od siebie dołożyła do działań rządu. I im rośnie.  A KO wszystko potępia straszy i ...  no cóż...  Czasem mam wrażenie, że Kaczyński ma tam swoich wiernych ludzi w tym KO :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chyba tak się nie ubierają.

https://demotywatory.pl/4986696/Bawelniana-maseczka-i-rekawiczki-nie-wystarcza-zeby-lekarz

 

 

A przy okazji, jak widzę TO. Tu oryginał - https://demotywatory.pl/4987058/Jak-to-sie-po-miesiacu-wszystko-zmienilo

1585568847_re1hba_600.jpg

To od razu kojarzy mi się wpis z innego forum, wklejam.....

"Epidemia tego świństwa ma też dobre strony. 

Po pierwsze na pewno duzy cios dla Chin, ich wiarygodności i konceptu "90% rzeczy na świecie pochodzi z jednego kraju". 

Po drugie masywnego kopa dostaje cała lewica z ich "problemami" typu 96 płci, zaimki ( pronouns ) za które sie idzie do pierdla, trans ubikacje, manspreading/mansplaining a także z flagowymi pomysłami jak otwarte granice, głaskanie nielegalsów po głowie, wpuszczanie nachodźców i reszta tego ideologicznego pierniczenia.

Po trzecie tak samo pada wiarygodność nie tylko mediów ale i wszelkich gwiazd, celebrytów, influencerów itp bo ludzie nagle zauważają że najnowsze ploteczki o Madonnie, Miley Cyrus czy ich zdanie na jakikolwiek temat jest kompletnie zbędne w obliczu prawdziwych problemów. A jak pokazuje przykład paru idiotów są oni wręcz groźni bo dla lajków i wyświetleń są gotowi rozprzestrzeniać tego groźnego wirusa ( jak ten idiota co lizał kible i drugi co chodził i kichał na rzeczy w markecie na livestreamie )."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy tak się ubierają, ale to prywatnie. Może bez plasterków. 

W szpitalach bywa gorzej. Pogotowie maski lakiernicze, przynajmniej jak się zaczynało. Niestety. Ale nie ma co się nakręcać, patrzeć na politykę i internet z nadzieją na rzeczową analizę, tak naprawdę nikt z nas nie ma dostępu do ogółu danych, statystyki, wiedzy... piszemy sobie do siebie... Nie ma co się też nakręcać... Na polityków wszystkich opcji możemy tylko patrzeć... a nie jest to obraz ciekawy, bo jest gra. Gra którą widać, polityczna, nie widzimy konsolidacji.

Ale może następny dzień będzie lepszy. Dajmy szansę działać. Bo może i na nas przyjdzie kolej, cokolwiek to znaczy. Primum non nocere czy jakoś tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Carraluch napisał:

, więc darujcie mi docinki.

Bez docinek, ale...

Cytat

Zrezygnuj teraz zupełne papierosów (wirus atakuje PŁUCA) jeśli musisz palić to zredukuj do 2-3 papierosów typu elektronicznego i bez substancji smolistych.

No nie wiem. To świństwo powoduje... Zapalenia płuc, z których ludzie nie wychodzą. Co gorsza, strasznie je niszczy.

Cytat

Upewnijcie się, że macie namiar na lekarza, który do Waszych rodziców przyjedzie w razie choroby i podłączy im kroplówkę nawadniającą w domu jeśli nie będzie już miejsc w szpitalach.

 

To jest fikcja literacka. Lekarze nie chcą jeździć do kroplówek a pielęgniarki odmawiają podpięciea. Co gorsza, na kroplówkach jest napisane ze sa do użytku wewnętrznego i odmawiają twierdząc, że je wolno tylko w szpitalu.  A takich bez tego nie ma.  W KRK prywatnie płaciliśmy pielęgniarce za podpięcie kroplówek.
Więc albo sami sie nauczycie (ktoś wam pokaże a wy zaryzykujecie)  Albo zapomnijcie o pomocy.

Ja sie nauczyłem masy takich dziwnych rzeczy. Od płukania wenflonów po cewnikowanie jedynie nie nauczyłem sie robić, wkłuć, choć  byłem tego bliski, ale u ojca było to skrajnie trudne.  Niestety mając w domu osoby w stanie wymagającym takich zabiegów na bieżąco albo się nauczycie, albo będziecie ciągle na SOR bo znalezienie nawet za kasę lekarza na telefon graniczy z cudem .  Wiem ze o lekarzach i pielęgniarkach nie powinno sie pisać źle  teraz, ale mocno zderzyliśmy sie z koszmarną znieczulicą i zwykłym zbywaniem.  Znam jeden zespół pielęgniarek w KRK z NFZ który się podjął podpinania kroplówek...  To co mówiły o swoich koleżankach daje do myślenia.

I an koniec żryjcie wit. C :D Wiem wiem  zięba zrobił z tego oszołomstwo.  Ale poczytajcie jak wpływa na procesy w organiźmie. Sami wyróbcie sobie zdanie.
Ona po prostu utrudnia drogę cholerstwom różnym.  A niestety w owocach jej nie zeżrecie dośc dużo.  A i zanim zaczniecie jeść te kiszone cuda kupcie dla rodzin maski gazowe... Bo wirus się was będzie brzydził tknąć, ale możecie umrzeć z zagazowania :D:D:D  
A jak już mlecze zakwitną to sobie herbatkę pijcie ;) 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...