Skocz do zawartości

[Przedni amortyzator] do 26" do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower Kross Level A6 z 2011, mam go na hamulcach tarczowych. Niestety mój amortyzator wyzionął ducha. Dlatego planuję zakupić nowy amortyzator i potrzebuję waszej pomocy przy wyborze. Jeżdżę sporo po mieście (zdarza mi się jeździć po nierównym podłożu chodnik\krawężniki\kostka brukowa\drogi nieutwardzone) ale też sporo jeżdżę po lasach i drogach wiejskich. W związku z tym ze mam trochę osprzętu na kierownicy + mam plecak solidnie wypełniony wagę można przyjąć ~100 kg. Na zakup amortyzatora mogę poświęcić do  1000 zł, jeżeli dokładając niedużo zyskam sporo to rozważę taką propozycję. Rozważam zakup nowego jak i używanego, ale tu wolę uniknąć czegoś co spowoduje duże koszty w postaci napraw czy serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytanie czego oczekujesz od nowego amortyzatora. Czy ma być lepszy od poprzedniego, czy jakieś inne kryterium jest dla Ciebie ważne.

W tym budżecie, a nawet poniżej sprawdź ofertę Suntour, modele Raidon lub Epicon.

Na ten moment nie ma dużego wyboru amortyzatorów pod koło 26 cali, więc pola do popisu za dużego brak. Rowery na kołach 26 cali wychodzą ze sprzedaży i mody, a o części z każdym rokiem trudniej.

P.S. W sprawie Suntoura uderz do @ACTIVIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 :

· Installation height: approx. 480 mm

27,5:

• Fork length: approx. 489 mm

Nie tak wiele w sumie...

https://www.rosebikes.pl/rock-shox-recon-gold-tk-solo-air-275-mtb-suspension-fork-2015-731350?product_shape=black&article_size=27%2C5"

i cena ok ( wysyłka 10 euro, ale kupon dla nowych też 10 euro, więc wysyłka free )

Szkoda tylko, że euro 4,57 kosztuje. ( a nie np. 4,25 jak 2-3 tyg temu )

/edit

rura taperowana ( i sztywna oś  ) - odpada

/edit 2

https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-recon-silver-tk-27.5-solo-air-100-remote-960449

to jest też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że polecacie amortyzatory na 27,5", bo jest ich większy wybór\lepsze ceny czy jest tu jakaś jeszcze przewaga?

Czy w podobnych pieniądzach amortyzator do 27,5" będzie lepszy niże ten do 26"?

Od amortyzatora oczekuje by działał kilka lat oraz  chcę uniknąć bólu rąk po dłuższej jeździe po wertepach.

Rozumiem, że zalecacie z skokiem 100mm, bo to w zupełności wystarczy do moich potrzeb? Jest sens ładować większy skok?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Większy skok nie jest wskazany do twojej ramy. Przewaga amortyzatorów na 27,5 cala jest taka, że jest ich zwyczajnie więcej. Aczkolwiek jak widac wybór amortyzatorów na 26 cali jest całkiem przyzwoity i myślę, że dasz radę coś z nich wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trime napisał:

Rozumiem, że polecacie amortyzatory na 27,5", bo jest ich większy wybór\lepsze ceny czy jest tu jakaś jeszcze przewaga?

Ja nie rozumiem tego polecania amortyzatorów 27,5" zamiast 26" ze stwierdzeniem, że tych na 26" do 1000 zł nie ma - bo są, od najtańszych SR, po RS jak i Manitou co wyżej już w linkach widać.

 

Teraz, trime napisał:

 

Rozumiem, że zalecacie z skokiem 100mm, bo to w zupełności wystarczy do moich potrzeb? Jest sens ładować większy skok?  

Ot tak sobie nie zmienisz skoku, bo zmienisz kąty ramy, co może spowodować nawet jej pęknięcie. A już wogóle zamiana 26 na 27,5 + zmiana skoku będzie tragedią.

 

Kup 26" masz już jako takiego podtawowego w linkach wyżej, czy to ten Manitou, czy ten Recon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś różnice zauważalne podczas jazdy w tych polecanych Recon\Manitou\Expion?

Czy jest zauważalna różnica między tymi Raidon\Epicon a Recon\Manitou\Expion, w sensie czy warto dopłacać?

Czy odczuję różnice na trwałości(z racji, że jeżdżę cały rok, to mój rower 1-2 razy w roku jest na przeglądzie)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem będzie Manitou z powodu jego niskiej wagi i bardzo łatwym serwisowaniu - gdybyś chciał go kiedyś ulepszyć to kosztem +120-150 zł masz lepszy tłumik do niego i mimo jego goleni tylko 30mm to jest dość sztywny i u mnie daje radę przy wadze całości ponad 120 kg.

Potem wybrałbym Recona ( mimo wysokiej wagi ), a Epixona to już w ostateczności ( kumaci wiedzą co to Sunotur ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amortyzator 27,5 jest wyższy od 26 o np. 6-10 mm to nic złego się nie stanie i będzie to w praktycznie niewyczuwalne. Jeden stopień to 20 mm. A tu jest 6-10 mm. Skok 100 mm musi zostać. Na więcej rama nie pozwala.

Oczywiście najlepiej dac amor 26 ale wybór bywa gorszy. Activia dal dobre propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystkie te amortyzatory są powietrzne, więc każdy dostosujesz pod siebie (wagę i styl jazdy). Wybierz ten na który Cię stać. Ja wybrałbym Rock Shoxa dlatego że lubię, potem Manitou i Suntour. Warunek jest jeden, że wszystkie byłyby w tej samej cenie. Jeśli chciałbym zaoszczędzić brałbym Raidona - sam posiadam jeden z pierwszych modeli (rocznik chyba 2009) i od tego czasu działa bez zarzutu. Fakt, że zimy nie widział, ale lata też swoje robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Jeśli chciałbym zaoszczędzić brałbym Raidona

Oszczędność pozorna, tylko przy zakupie. Nie ukrywajmy, że jako taki jest Epixon od SR dopiero a i tak można mu zarzucić sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, jakoś rocznikowo podobnie chyba 2010 kupiony. Jazda tylko w lecie, po suchym, serwisowany, golenie nie lane niczym, czyszczone - po 2 sezonach zdarte golenie jak bym piaskiem szurał. Taka jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Akurat starta anoda na goleniach to jest standardowy problem Suntourów z tamtych lat. 

A coś się zmieniło w nowszych rocznikach ? Bo jeśli poprawili to, to faktycznie za 700 zł jest tani powietrzny.

Ja swojego sprzedałem chyba po 2 lub 3 latach użytkowania, z lekko poprzecieranymi goleniami za 1/3 ceny nowego - denerwował mnie wygląd zniszczonej anody. Kupiłem wtedy M30 ( to samo co Makrhor ) i o nim mogę powiedzieć, że jak za tą cenę to jest mistrzostwo ( waga 1768 gram !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...