Skocz do zawartości

rower MTB (do 2.500 zł) - propozycje


axelfloyd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Dotychczas nie pisałem, lecz czytałem forum. Ponieważ jednak stanąłem przed dylematem - co kupić - a nie znalazłem odpowiedzi na forum, pomyślałem, że sam napiszę. 

Przymierzam się do zakupu nowego roweru górskiego. Dotychczas jeździłem na Giant Revel 3, 26 cali, kupiony chyba 8-10 lat temu. Jeżdżę po mieście, po lasach, polach, nieutwardzonych ścieżkach, niższych górach (np. Góry Izerskie), około 1000-1200 km rocznie (najdłuższe trasy nie przekraczają zazwyczaj 60-70 km, zwykle jest to 20-30 km). Czyli rower powinien być dość uniwersalny. Chciałbym nim pokonać nierówne kamieniste ścieżki górskie, ale jednocześnie nie męczyć się w miescie. Nie mam ambicji startowania w maratonach, czy jakichkolwiek wyścigach MTB, ale chciałbym czuć się pewnie w terenie, stąd pomysł, żeby był to tzw. góral, a nie cross. Z racji wieku - czwórka z przodu :) - wolałbym rower, w którym sylwetka nie byłaby mocno pochylona.

Tym razem myślę o kołach 29 cali. Mam 190 cm (93 kg), więc jak zmieniać z 26 cali to pewnie od razu na 29, choć myślałem też o  27,5.

Czasami jeżdżę latem kilka dni z sakwami, więc będę chciał dokupić bagażnik (choć pewnie na stałe nie będzie przykręcony)

Budżet to ok. 2500 zł

Pomysły rowerów, które przypadły mi do gustu, ale których jakości do końca nie umiem porównać to:

- Trek Marlin 5 (choć przy cenie ok. 2000 zł wydaje się, że ma słaby osprzęt, ale mogę się mylić)

- Trek Marlin 6 (ok. 2.300 zł) - wyjątkowo ładny kolorek - niebieski :)

- Romet Mustang 3 (ok. 2.200 zł)

- Romet Mustang 4 (ok. 2800 zł)  - czy przy wyborze Rometa warto dopłacać 600 zł do M4?

- Kross Hexagon 7.0 (ok. 2.400 zł) - ten wybrałem jako pierwszy, ale potem trafiłem na Treka i Rometa i powstały wątpliwości

- myślałem też o Kross Level, ale z tego co wyczytałem pozycja na nim jest mocno leżąca

 

Co myślicie? Będę wdzięczny za sugestie. Może macie jakiś inny pomysł. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet ogólnie ma kiepskie obręcze, Kross też nie powala. 

Trek - no cóż, w tym budżecie można jeśli rama się podoba, ale osprzęt niestety w rowerach droższych marek będzie słaby. 

Od siebie polecę mocnego zawodnika w tym budżecie - https://www.unibike.pl/fusion29.html

Korba ze sztywną osią, osprzęt Alivio, lepsze od podstawowych MT200 hamulce, przede wszystkim solidne koła. Akurat jeśli o ten ostatni argument chodzi to Unibike wypada naprawdę nieźle i na kołach nie oszczędza, koła z Marlina przy tych z Fusiona to jakieś nieporozumienie. Także poszukałbym lokalnie sklepu handlującego Unibike, podpytał o jakiś rabat i mocno rozważył zmianę widelca tuż po zakupie - taki z blokadą łatwiej sprzedać, a dokładając nieco możesz mieć już np. powietrznego Raidona który będzie pracował znacznie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że wg Ciebie Unibike Fusion byłby lepszym wyborem ze względu na lepszy osprzęt przy zbliżonej cenie? Na stronie producenta podają, że sylwetka na tym rowerze jest sportowa. Czy nie oznacza to, że bardziej pod tym względem przypomina Kross Levela? Znalazłem niedaleko dystrybutora tej marki, więc i tak będę musiał się przymierzyć. 

Rozumiem też, że według Ciebie spośród tych, które ja wymieniłem najlepszym wyborem byłby Trek Marlin 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...