Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] Hamulce tarczowe do 450zł


maciekelga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić hamulce Shimano M315 na coś porządnego. Mam tarcze SM-RT66 SLX, do tego będę brał klocki półmetaliczne.

Szukać BR-M6000 czy czegoś innego? Zaznaczam że jestem koniecznie nastawiony na Shimano, innych po prostu nie używałem ;)

Budżet 450zł na komplet, nowe lub używane w bardzo dobrym stanie.

 

Patrzyłem podobne posty ale sporo z nich jest mocno archiwalna...

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację.

Ostatecznie kupiłem SLX M675, czekam na przesyłkę.

Teraz dodatkowe pytanie, z racji wewnętrznego prowadzenia linek i przewodów, będę musiał przewód od zacisku. Chyba najlepiej zrobić to odkręcając śrubę banjo przy zacisku, przełożyć przewód przez ramę i skręcić z powrotem, po całej operacji odpowietrzyć. Nigdy nie miałem hamulców z tym systemem ale domyślam się, że jest tak jak w przypadku przewodów hamulcowych w samochodzie, czyli śrubę wchodzącą w zacisk przez banjo mogę użyć ponownie, nie muszę kupować nowej? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślałem że przejdzie ;)

To w takim razie pytanie, bo to są używane hamulce, więc może się tak zdarzyć że długość będzie odpowiednia (może ale nie musi) czy wtedy należy dawać nową oliwkę na przewód? Nie skracałem przewodów/nie wymieniałem, nie wiem czy za każdym razem trzeba dawać nową czy można użyć ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecasz i skręcasz,nic nie musisz robić. Jedynie uważać aby się nic z przewodu nie ulało. Kilka razy skracalem przewód i nawet wyszło, że  odpowietrzać nie musiałem.  Precyzując-odpowietrzylem profilaktyczne tylko nic to nie zmieniło, czyli ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, klocki są inne.

Kwestia jakiej długości masz i jaki potrzebujesz...

Wpisujesz na OLX/ Allegro - przewód Shimano, wtedy więcej pokaże, docelowo ma być z "banjo", czyli tym kółkiem na końcu i tyle.

Najlepiej się wstrzelić w podobną wymaganą długość, po kupnie przedmuchujesz i zakładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "rozkręcaniem i skręcaniem" to  nie był bym taki pewien, bo nie ucinając starej oliwki nie ściągniesz śruby od klamki i tym samym nie przeciągniesz przewodu przez ramę ;)
Rada na przyszłość od kogoś kto przewodu hamulcowe skraca w ilościach hurtowych ;) Najlepszym wyjściem jest obcięcie starej oliwki i zarobienie nowej. Koszt nowej oliwki to 10 zł, a w górach szczelne hamulce są bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na to wpadłem jak rozkręciłem hamulceB)

Ale i tak problem się rozwiązał, bo muszę wymienić przewód na nowy, ten który jest jest za krótki;)

Jutro muszę kupić przewód i klocki, oliwki mam, później tylko zalać i odpowietrzyć, wymienić klocki i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Kupiłem używane SLX M675 za grubo poniżej 350zl z przesyłką w stanie bardzo dobrym.

Przewód wymieniony, całość złożona, skręcona, przelana nowym olejem i odpowietrzona. Zamówiłem klocki Clarks VRS Gold do zestawu. W tej chwili mam tymczasowo G03s ale już mi się podobają te SLXy:thanks: z VRSami powinno być jeszcze lepiej.

Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...