Skocz do zawartości

[Klocki hamulcowe] Jakie miękkie klocki do cantilever retro


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam szczęki kompatybilne ze starym Acera/Altus, nie ma z boku w nich dodatkowej regulacji śrubką.
 

Poszukuję bardziej miękkich klocków, krótkich albo niesymetrycznych długich natomiast nie wiem czy tylko dedykowane będą tutaj najlepsze. Klocek oryginalny od Shimano jest gruby, a takie rzadko są w sprzedaży, łatwiej je wyjąć (odgiąć). Co do klocków od vbrake generalnie nie orientuje się czy one są tak super kompatybilne z moimi naprawdę starymi szczękami. Trzeba je jeszcze regulować :) Poradźcie coś :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 19:59, kamilmozej napisał:

Shimano M65/T są strasznie twarde jakby z plastiku.

W specyfikacji pisze "standardowe okładziny do obręczy aluminiowych" w końcu to Shimano, ale to nadal standard. 

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/service-upgradeparts/shimano/Y84F98100.html

Idealne do regulacji to klocki i szczęki z artykułu:

https://bike.bikegremlin.com/1739/cantilever-brake-adjustment/

Nie doczytałem czy w przypadku braku regulacji śrubką przy szczęce, a jedynie poprzez naciąg sprężyn szczęk przy samym widelcu, jakie rezultaty daje wtedy zamontowanie wieszaczka o mniejszej albo większej długości ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Bardzo dobrze u mnie sprawują się Alhonga HJ-900.13 KA-B05 są srednio twarde, ale w dobrej cenie i lepsze od standardowych Shimano.

s-l500.jpg.821040f7012bb8c15a07ac310bae986c.jpg

Z niesprawdzonych spróbowałbym jeszcze innych niesymetrycznych Clarks 60mm

 

1fdfb39f595ed0ba4bd73deb7686cf42.jpg.12d6d2177aee6cb3c7fa324f3ddce039.jpg

Czy ktoś z Was używał zamiast cantilever, hamulców w stylu przełajowych Tektro CR520/720? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...