Skocz do zawartości

[Okolice tylnego koła] TrekDziwny dźwięk przy wiekszych prędkościach


lakazs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu na wycieczce miałem przez chwilę dziwny dźwięk, ciężko mi go opisać, takie szuranie z podkręconym basem, w okolicach tylnego koła, nie wiem gdzie dokładnie, drgania czuć na korbie również.

Od jakiegoś czasu potrzeba coraz niższej prędkości aby uzykać ten efekt.

 

Kiedy pedałuję nie ważne jak szybko jadę dźwięku nie ma, natomiast kiedy przestanę jest to nie do zniesienia i dla mnie i dla osób w okolicy, bardzo głośny dźwięk którego wcześniej nie słszałem więc ciężko mi go opisać.

Teraz wystarczy po prostu nie pedałować żeby znowu buczało

Rozumiem że podałem mało informacji więc jesli wpadnie wam do głowy pomysł co spróbować/sprawdzić piszcie będę aktualizował na bieżąco

położyłem rower do góry nogami, nie dało się uzyskać tego przy kręceniu korbą ręcznie, ponadto kiedy jadę po ulicy i nie ma akurat tego, to po niewielkiej przeszkodzie czy krawężniku a nawet wjazdu na owy zaczyna buczeć, tak samo jak jest efekt i zjadę lub "spadnę" z krawężnika, wszystko wraca do normy

 

Podczac kręcenia korbą do tyłu również to słychać

Rower trek ex9 

Korba deore xt

Jutro postaram się nagrać dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chyba kupie no we koło bo do najbliższego serwisu 20km, pytanie tylko jak znaleźć takie same koło? Nic na nim nie ma jedyne co wiem to że jest to 26 cali, mavic crossmax strony

 

Gdzie znajdę szerokość czy cokolwiek co uchroni mnie przed złym zakupem? 

 

Opony 50-559   (26x1.9) 

Crossmax st*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...