Skocz do zawartości

[mostek] Podwyższenie mostka 31.8mm


yambey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Problem jest jakże błahy, a możliwości rozwiązania problemu jest wiele, lecz które rozwiązanie jest najlepsze i najefektywniejsze? Ze względu na uraz kręgosłupa chciałbym bardziej wyprostować pozycję na rowerze. Dokonałem już kilka ergonomicznych korekt (przybliżenie siodełka, podwyższenie mostka za pomocą podkładek) ale do efektu pełnego zadowolenia jeszcze trochę mm brakuje. Jak myślicie co w takiej sytuacji należy wymienić jako pierwsze? Kierownicę na bardziej giętą "ala downhill", adapter podwyższający, krótszy bardziej wygięty mostek a może całkowicie regulowany? Obecny mostek ma długość 90mm i kąt nachylenia 7 stopni, kierownica Bontrager Low Riser 31.8mm, 5mm wznios, kąt 9 stopni. Zamieszczam do wglądu zdjęcia

IMG_20200316_143607_optimized.jpg

IMG_20200316_143623_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mostek bodajże 60mm o dość dużym kącie, wersja RXL.

Coś jak ten niżej, kupiona z tego samego powodu co Ty, ale u mnie się nie sprawdził.

VZoEmltnhIn-D7K1ahhi-5yfAz7Nx2lm1uqHCS81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pchałbym się w żadne adaptery . Wymieniłbym najpierw mostek na krótszy z takim samym albo większym wznosem . Można spróbować z regulowanym ale też trzeba dobrać długość . W drugiej kolejności kierownica . Zwróć też uwagę na jej szerokość . Jak mam za szeroką to przy takiej samej dł mostka czuję  się bardziej rozciągnięty . Kierownicę można przyciąć . Jeśli przesuwałeś siodło do przodu , a masz sztycę z offsetem to możesz zmienić na taką bez albo z mniejszym . Tylko tutaj byłbym ostrożny . Regulacja siodła nie do tego służy . ,, Słuchaj " swoich kolan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, spróbuję z zmienić mostek na większy kąt. 

18 godzin temu, seraph napisał:

A tak na marginesie to masz odwrotnie założony top cap - ten dekielek na samej górze.

Ten dekielek tak już pozostał po demontażu uchwytu z oczkiem. Już zmieniłem, dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...