Skocz do zawartości

[rama] budowa roweru MTB


JurekT20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy mam taki problem. Otóż chciałbym złożyć swój rower typowy MTB na kołach 29'' Obecnie posiadam jakiegoś tam crossa na 28'' W oko wpadł mi Kross Level 9.0 2019 lecz stwierdziłem że chcę złożyć na ramie Accent Peak 29 Boost. Poczytałem na forach że rowery typu XC nie nadają się do dłużnych podróżny z powodu zbyt sportowej pozycji. I stąd moje pytanie jaka rama by się nadawała do takiego mtb 29 żeby można było wyskoczyć w teren jak również na dłuższy wypad asfaltem itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na rowerze do XC przejedziesz bez większych przeszkód dystans ponad 100 km.

Wszystko jest kwestią tego czy pochylona pozycja będzie dla ciebie odpowiednia. Chociaż to można w pewnym zakresie regulować wysokością mostka, więc ja na twoim miejscu działałbym bez dłuższego zastanowienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Jeśli chodzi o pozycję to wiadomo nie musi być jak rowerach miejskich. No ale jeździło się dużo typowym rowerem MTB 26'' i większego problemu nie było. Przy wzroście 170 lepiej brać ramę w rozmiarze M czy może jednak S? Dość spodobał mi się ten Accent. A jeśli chodzi o regulacje mostka to wystarczy kupić z kątem do góry i np. jeszcze podnieść podkładami.Czy też kierownicę kupić giętą zamiast prostej.

Jeszcze widziałem ramę Darkmoor Primal 29 ale to już trail i ponać lepiej by się sprawdził w roli takiego wygodniejszego XC

Edytowane przez JurekT20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Peak 29 to raczej przy 170cm wzrostu może bym się skłonił ku ''S''. Jednak pojawił się kolejny dylemat w wyborze ramy. Otóż znalazłem ramę Cube Reaction Race 29 HPA Boost.

Niestety to co udało mi się znaleźć to że ma inny suport,mocowanie hamulca oraz jest z innego stopu aluminium 7005. Nie znalazłem wagi ramy. Więc teraz nie wiem czy Cube będzie lepszym wyborem czy może zostać przy peak-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 12:20, JurekT20 napisał:

Przy wzroście 170 lepiej brać ramę w rozmiarze M czy może jednak S?

Zdecydowanie S. Rama M wg mnie od ~175 cm. 

Dartmoor Primal to rama do trailu i lekkiego enduro, waży 2,4 kg. Chyba nie to czego potrzebujesz. Bierz Peaka 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 21:43, JurekT20 napisał:

Poczytałem na forach że rowery typu XC nie nadają się do dłużnych podróżny z powodu zbyt sportowej pozycji.

A po jakiej nawierzchni/terenie będą odbywać się te podróże? Bo to do tego dobiera się sprzęt, a nie że "chcę emtebe tylko nie wiem czy dam radę tym jeździć" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dłuższe podróże to tak pewnie głownie asfalt. Ale częściej wolę jeździć nocą w teren. A że obecnie posiadam rower typu cross. To nie szczególnie się nadaje do trochę ciężkiego terenu w lesie. Typowym MTB 26'' już się nie raz jeździło po 100-200km bez większego problemu. :P Więc chyba daję radę na tym jeździć. Albo nic innego nie miałem do wyboru jak tylko rower z komunii :D

 

2 godziny temu, w0jta5 napisał:

Zdecydowanie S. Rama M wg mnie od ~175 cm. 

Dartmoor Primal to rama do trailu i lekkiego enduro, waży 2,4 kg. Chyba nie to czego potrzebujesz. Bierz Peaka 29.

A co myślisz o ramie Cube Reaction Race 29 HPA Boost? Cenowo wychodzi podobnie. Lecz trochę inna konstrukcja.

Edytowane przez JurekT20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wziąłbym Peaka. Przede wszystkim dlatego, że mufę ma gwintowaną a nie pressfit, jak w tym Cube. Możesz go znaleźć za około 1000 pln, taniej niż Cube.

Podobno już "pękalność" ram Peak poprawili. Wizualnie i geometrycznie jestem też za Peakiem. A odnośnie do długich jazd asfaltowo - rekreacyjnych na MTB, to jeśli dobrze dobierzesz rozmiar ramy, kierownicę i siodło, to jest zadziwiająco wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do składania roweru od zera, do nauki i dla zebrania doświadczenia to dobra opcja. Rama nowa i na gwarancji. Nie musisz obrabować banku, by ją zdobyć. Ma już wszystkie nowe standardy boost i taper, więc śmiało możesz montować wysokiej klasy koła i widelec. Powodzenia, pochwal się na forum, kiedy złożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...