Skocz do zawartości

[1500z-2000zł] Rower do jazdy codziennej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od pewnego czasu jestem użytkownikiem roweru  Kross model Level R1  jednak jazda na nim do pracy  jest dość wyczerpująca jak na dystans około 25km .Potrzebuję roweru do przemieszczania się z domu do pracy i luźnej jazdy z dzieckiem.Poszperałem troszeczkę w internecie i doszukałem się kilku modeli: 1) Kross Seto 2) Giant Roam 4 3) Kross Pulso.

Mój wzrost to 180cm waga 85kg.

Proszę was o pomoc w doborze odpowiedniego do potrzeb sprzętu.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wyczerpanie to kwestia kondycji, doboru przełożeń, może pomogłaby wymiana opon (cieńsze, łagodniejszy bieżnik). Jeśli jednak kupować rower to na miasto jakiś fintness, czyli ze sztywnym widelcem. Amortyzacja od opon wystarczy, a rower lżejszy.
Seto wg mnie bardziej sensowny, popularny i tańszy osprzęt MTB, ale tylko dwa rozmiary i dość długa rama, nie każdemu może pasować. Dobra cena.
Pulso chyba z zamysłami bliżej szosy, osprzęt szosowy przerzutki i manetki Claris jakby sugerują, by nabywca wymienił jeszcze korbę do kompletu, bo ta od Clarisa już w cenie nie weszła. Tylko wtedy twardsze przełożenia, więc i lepsza noga musi być. Dość krótkie ramy.

Można jeszcze popatrzeć na urbany/fitnessy innych firm - w cenie 2000 plus coś tam już oferuje Marin (Fairfax 2), Trek (FX2), może jeszcze coś od innych producentów. Przebojem jest chyba stalowy Marin Muirwoods, ale to już cena wyjściowa 2600, choć i wyposażenie ciut lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie ma amortyzatorów, to wszystko atrapy, zresztą tak jak w tym R1 :) I tak, "ugną" się od czasu do czasu i "odskoczą" i nic więcej - nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek sensownym działaniem.

IMHO tak jak przedmówcy pisali - sztywny wideł i do boju. Kawałek lasem to żaden teren, pewnie i tak nie zjeżdżasz z drogi/ścieżki. Opony 38-42c i jest komfortowo jeśli chcesz "szybki" i w miarę lekki sprzęt. No i odrobina kondycji może przybędzie. Jeśli nie to IMHO zostań przy tym co masz, zmień tylko opony np. na jakieś lekkie semislicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak możecie wrzucić  jakieś propozycje opon dobrym pasujących do tego co już mam będę wdzięczny.Natomiast nie zmienia to faktu , że potrzebujemy drugi rower.Żona chce śmigać na tym co teraz mamy .Looknę co i jak w sklepie i dam znać co wybraliśmy.Jak macie jeszcze jakieś modele piszcie śmiało.Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Sprzedawca zaoferował mi rowery firmy Kross modele Evado 1.0 do 4.0 różnice cenowe to skoki co 200zł oraz rower CUBE Nature.Prosiłbym was o pomoc w wyborze.Dodam , że na wszystkich komfort jazdy podobny, modele to roczniki 2020 i 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, boxer87 napisał:

Sprzedawca zaoferował mi rowery firmy Kross modele Evado 1.0 do 4.0 różnice cenowe to skoki co 200zł oraz rower CUBE Nature.Prosiłbym was o pomoc w wyborze.Dodam , że na wszystkich komfort jazdy podobny, modele to roczniki 2020 i 2019.

Cross Nature niestety jest obudowany najtańszym możliwym osprzętem, wszystko by w niskiej cenie zmieścić hamulce hydrauliczne... I niestety, choć podobają mi się crossy Cube, to ten najtańszy model odrzuca...

Zatem Evado przynajmniej 4.0, a jeśli była już przymiarka i znany jest wygodny rozmiar ramy, to można rozważyć zakup w sieci Evado 5.0 lub 6.0 (ta sama rama, kwestia dostępności rozmiaru). Modele z 2019 roku mają ceny wyprzedażowe niewiele powyżej 2000 zł, a reprezentują solidny poziom turystycznego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. A ja chciałem spytać czy ktoś spotkał się z takim modelem ? http://kands.pl/portfolio_page/26-kands-energy-1300-alivio/ Jesli tak to ciekaw jestem opinii, przede wszystkim jak jest z trwałością ? czy odstaje trwałością od cube, kross i innych uznanych popularnych marek? Może też jak wygląda sytuacja z gwarancją ? Czy są jakieś problemy w razie uszkodzenia? Mi ten rower pasuje ponieważ jest taki jak były rowery kiedyś. tzn ma spoko przerzutki, nie ma hamulców tarczowych no i ma koła 26 cali do których jestem bardzo przyzwyczajony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...