Skocz do zawartości

[Rower MTB] marka kross


Kklaudia.sieczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić rower do 1500zl, zastanawiam się czy przez stronę internetową czy w sklepie. Widzę na necie np model https://rower-sport.pl/pl/p/KROSS-HEXAGON-2.0-27.5-2019-GRANATOWY-SREBRNY-NIEBIESKI-MAT-OUTLET/4787

Hexiagon 2.0 z 2019 roku, waga 13,3

Drugi model w sklepie na miejscu to 

https://www.go-sport.pl/rower-grski-mski-kross-esprit-2-na-kolach-275-c1455852

Kross espirit 2, odstrasza mnie waga po ad 14 kg i tarczowe hamulce 

Co myślicie czy waga ponad 14 kg faktycznie będzie upierdliwa? Czy lepiej na miejscu kupić i mieć spokój z serwisem? Ty bardziej, że do złożenia roweru musiała bym wołać kogoś od serwisu mobilnego i dokładać ok 80 zł? 

Ewentualnie do sklepu mogła bym zamówić taki model 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-hexagon-2-0-pd20950/

Hexagon z 2020 r plus dopłata za złożenie ok 100 zł i serwis gwarancyjny ok 40 - 60zl? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na początek kilka pytań:

1. W jakim terenie będziesz się poruszała na rowerze?

2. Ile masz wzrostu?

Nie kupiłbym dzisiaj roweru na kołach 26 cali z uwagi na brak możliwości późniejszych modyfikacji lub ich znaczne ograniczenie, chyba że rozważasz koła 27,5 to w porządku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bogus92 napisał:

Na początek kilka pytań:

1. W jakim terenie będziesz się poruszała na rowerze?

2. Ile masz wzrostu?

Nie kupiłbym dzisiaj roweru na kołach 26 cali z uwagi na brak możliwości późniejszych modyfikacji lub ich znaczne ograniczenie, chyba że rozważasz koła 27,5 to w porządku.

 

 

Teren dość ciężki, krawężniki duże, dziury..., jazda po mieście, czasami do lasu. Ścieżki rowerowe i chodniki są w opłakanym stanie więc cross odpada. 

Te modele co podałam mają 27,5 cala takie tylko mnie interesują bo przymierzałam, 29 za duży i mało komfortowy manewr. Rama 19 przy 27,5 na 17 troszkę jak żółw się czułam. 

175cm na 54kg, więc zwykłe hamulce v brike myślę że zdadzą egzamin. 

Nie wiem tylko który model wybrać, czy lepiej kupić na miejscu w sklepie go sporcie tego espirit, czy nie będzie za ciężki 14,8 kg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do opinii, że 29 cali jest mniej zwrotny się nie zgodzę.

Przy 175 cm 29 cali powinno być ok, ale 27,5 też nie będzie złe, kwestia geometrii.

Biorąc rower z hamulcami tarczowymi masz większe pole manewru przy ewentualnych modyfikacjach.

Może warto przejść się do Decathlonu i sprawdzić ich ofertę w twoim budżecie.

Rowery w tej cenie będą ważyły podobnie, cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się znam i nie wiem czy te decatlonowe są dobre, czy lepiej z Kross kupić? 

Teraz zobaczyłam to np taki https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-520-275-id_8378535.html

 

29 cali przymierzałam, dla mnie nie bardzo wygodne, chodzi o szybkie skręty itp do jazdy w mieście dla mnie nie bardzo. 

Ten Kross hexagon 2. 0 waży 13,3 kg, ale nie wiem czy warto go kupić, bo jest lżejszy o to 1 kilo. 

Ewentualnie taki znalazłam lżejszy 

ROWER GÓRSKI MTB ST 530 27,5" ROCKRIDER

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W Decathlonie stosunek cena/osprzęt jest jak najbardziej w porządku.

ST520 ma też wersję damską, gdzie między innymi amortyzator ma miększą sprężynę dostosowaną pod wagę kobiet.

Ewentualnie jeśli możesz dołożyć to proponuję ST540 za 1799 zł. Może warto go rozważyć. Weź pod uwagę, że Decathlon ma dożywotnią gwarancję na ramę i raczej bezproblemowy serwis gwarancyjny.

1 kg to sporo, ale nie jest dyskwalifikujące, zwłaszcza przy tej cenie roweru. Kross waży katalogowo kilogram mniej, bo nie ma hamulców tarczowych, które razem z cięższymi kołami i osprzętem dają taką wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ST530 jest ogólnie ok, tylko nie każdemu przy twojej eksploatacji podpasuje napęd z jedną zębatką z przodu, czyli stosunkowo mały zakres przełożeń. Choć tu zastosowano kasetę 11-42 przy 9 rzędowym napędzie, więc nie jest najgorzej. Kombinacja generalnie niesprawdzona, podobnie jak przerzutka Microshift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten model będzie lepszy https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-520-275-d-id_8517594.html

MTB 520, i ma mechaniczne hamulce tańsze w serwisowaniu. 

Nie ma chyba blokady amortyzacji, tylko dopasowanie do wagi 40 kg - 80 kg

Pójdę jutro i zobaczę. A w porównaniu z tym z go sportu Kross espirit 2 wychodzi lepiej ten z decathlonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem dla kobiety i niższej wagi tak. Amortyzator nie ma blokady.

Osprzęt jest podobnej klasy co Esprit, natomiast na duży plus kaseta 8 rzędowa zamiast wolnobiegu 7 rzędowego.

 

Do Decathlonu raczej w najbliższym czasie nie ma co iść, ponieważ w obecnej sytuacji sklepy stacjonarne są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...