Skocz do zawartości

[latarka odcięcie] Daszek dla convoya


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wrzuciłem w jakimś temacie daszek, którego używałem do jazdy po mieście z convoyem.

Ktoś zadał pytanie na pw jak się to spisuje,w w międzyczasie powstała wersja mk2.

Jest to kawałek wodnej rurki pcv,dla estetyki pokryte jeszcze folią karbą dla zmniejszenia wagi ;)

Widać jak ładnie odcina.

 

 

IMG_20200315_115649.jpg

IMG_20200315_122012.jpg

IMG_20200315_122033.jpg

IMG_20200315_122213.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shotgun napisał:

coś co można zrobić w 4 minuty z puszki po piwie czy napoju?

Szczerze mówiąc,4 minuty to trwało już z tjuningiem ;)

Ale z puszki itd już miałem,działa ale trzeba kombinować z taśmami/gumką żeby się trzymało.

Tu średnica jest praktycznie idealna,nasuniesz i siedzi,no może chwilkę podgrzać żeby plastycznie się dopasowało.

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, dałem 4 minuty z zajściem do wora ze śmieciami, wygrzebaniem i wycięciem.

Faktycznie, nie zastanowiłem się, że tu materiał można nakładać bez przytrzymania gumka, trytytką, itd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pietern napisał:

Rułka 1/2 cala? 

3/4

5 godzin temu, zekker napisał:

A jak wyglądają testy praktyczne

Ale tu nie potrzeba żadnych testów,po prostu działa,ważne jest,żeby miał przynajmniej 20mm,ten ma 33mm i przy minimalnym nachyleniu jest bardzo dobrze.

Daszków miałem już kilka,po prostu to rozwiązanie jest najwygodniejsze,nasuwasz i stabilnie siedzi na korpusie.

4 godziny temu, Pietern napisał:

ale lepiej odprowadza ciepło

Tak,ale jeżeli już używam go w mieście (bardzo rzadko) maksymalne tryby nie są potrzebne,i nie grzeje się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zekker napisał:

Jest odcięte w zasadzie tylko rozproszona część, a główny snop cały dostępny

To nie reflektor samochodowy ,czy typowa lampa rowerowa,gdzie już sam odbłyśnik jest tak projektowany,żeby kierować strumień światła.

Tu odcięcie realizowane jest przez kilku stopniowe nachylenie.

I odwrotnie,zbyt wysoko ustawiona lampa rowerowa,czy reflektor samochodowy,też będzie walił po oczach.

To zwykły daszek,nie fizyka jądrowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...