Skocz do zawartości

[Klamkomanetka] naprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Szosowe klamkomanetki shimano mają prędzej czy później problem z wyciąganiem linki. Manetka na początku gubi raz na jakiś czas a w końcu nie wybiera linki wcale. Powód jest prozaiczny ślizg/popychacz jest z plastiku i z czasem się wyciera, zresztą od samego początku jest zbyt cienki. Naprawa jest banalna i nie wymaga nawet rozbierania mechanizmu.

received_1319822264881264.jpeg

received_3169378933287369.jpeg

received_1909719602505031.jpeg

received_2524312667783274.jpeg

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie mam pojęcia skąd można wziąć nowy popychacz ... stąd moje "pogrubienie" starego kawałkiem przylepionego plastiku. Miałem nadzieję że to widać na zdjęciach...

Ale... najpierw to ja bym sprawdził czy ten plastik faktycznie się już wytarł bo zwyczajnie brudna klamka też potrafi "popuszczać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem na 6700 zanim to napisalem i nie widzialem, a to na schemacie to chyba R7000/R8000, przyznam ze do tej nei zagladalem. 

Edyta: Dobra, w 6700 tego nie ma, za to jest w 6800, rs675, r8000 ;-)

czyli zakladam ze ten gowniany element wysepuje we wszystkich 11s :P

Kolejna smutna niespodzianka, po tym jak wczoraj uswiadomiono mnie jak pekaja korby 11s Ultegry i DA :PP 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tam, że smutna niespodzianka. To działa dobrze bo daje poślizg dźwigience. I normalnie sobie to jako część eksploatacyjną kupisz... tylko wiadomo jak to jest w Polsce - Klik niemiecki sklep 3 juro wyślij za dodatkowe 10juro - bo u nas to zapomnij. To wytarcie które "reperowałem" jest w klamce po 4 sezonach a klamka dwa sezony czyli spędziła w błocie w przełajce...

Ja to sprawdzałem w rowerach stojących w domu... 4700 / 5800 / 6800 / 7020 - w piwnicy mam 5700 to sobie popatrzę jak wrócę z pracy do domu.

Bo to nie daje mi spokoju (piąteczka):

6700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...