Skocz do zawartości

[szosa] Do 10000 złotych


IceHeart

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam tak jak w tytule szosy do 10000 złotych. 

Mój obecny rower Triban 500, a raczej jego przerzutki przestają współpracować po kilku latach używaniam, dlatego szukam czegoś o kilka klas lepszego. Bardzo ważne są dla mnie hamulce tarczowe, nie mam już zaufania do hamulców szczękowych szczególnie po jeździe w deszczu, a i przy długich zjazdach też nie dają rady. 

 Chciałbym:

  • Rama karbonowa - mój aktualny rower waży ponad 10.5kg
  • Grupa 105 z tarczówkami (52/36) -
  • Rower może być używany

Głównie poruszam sie po małopolsce, okazjonalnie wypad gdzieś bardziej na południe, planuje na nowym rowerze pojechać we włoskie alpy (jak koronawirus przejdzie :D ). 

To co znalazłem:

 

Jeśli chodzi o canyona to bardzo mi się podoba, ale nie wiem do końca jaki rozmiar dobrać (180cm, 86kg), szkoda że nie maja sklepu stacjonarnego.

Jeśli chodzi o Krossa to mam mieszane uczucia, różne opinie czytałem na ich temat i trochę się boje tego roweru.

Co myślicie o takich wyborach?

Macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli chodzi o Vento to użytkuję model 8.0 z poprzedniego roku i w stosunku do tego, który wrzuciłeś wydaje się lepsza opcją, tym bardziej że pod koniec zeszłego roku był do dostania poniżej 8000zł

https://rower.com.pl/kross-vento-8-0-1814868

Masz pełną Ultegrę, rama ta sama. Koła jakościowo chyba podobnie, jednak wyższy stożek w nowym modelu na plus. Rurki i tak do wymiany na coś lżejszego :p

Czego konkretnie się obawiasz przy tych modelach Krossa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian bardzo fajna opcja! Dzięki za link. Szkoda że taka kolorystyka :P W rowerach Kross obawiam się ramy i później ewentualnej wymiany. Planuje dużo korzystać z terenażera, czytałem że karbonowe ramy mogą mieć z tym problem, chyba że to mit. Ile ten rower waży, faktycznie poniżej 7kg? Zauważe różnicę pomiędzy 105 a ultergą? Jak z jakością Krossa, nie ma czego się obawiać?

@KurczakNorris Emonda sl5 disc, Trek Domane sl4 bardzo fajny. Domane na pewno odpada geometria endurance odpada. 

@Chociemir Właśnie nie chce geometrii endurance :P 

 

A co powiecie na taki?

https://www.bikester.pl/1077095.html?gclid=Cj0KCQjwu6fzBRC6ARIsAJUwa2SYqsJIZBoN3R0Ib8XE9kegKX9y5Eligcg21SqGFdYAnlq6vivnnSMaAoCrEALw_wcB&_cid=21_1_-1_9_95_1077095_{creative}_{ifpla:pla}&ef_id=Cj0KCQjwu6fzBRC6ARIsAJUwa2SYqsJIZBoN3R0Ib8XE9kegKX9y5Eligcg21SqGFdYAnlq6vivnnSMaAoCrEALw_wcB&ev_chn=shop

Tylko jednak ponad 9 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wogole ta dyskuja o wadze? Chcesz miec tarcze bedziesz mial ciezszy rower,  a jak jeszcze do tego dorzucisz rower aero, to szczegolnie w takim budzecie raczej lekko nie bedzie. Nawet jak uda sie zejsc do ponizej 8kg, to i tak na "stare" standardy rower lekko otyly. No ale kto dzisiaj patrzy na wage.... ;)

PS

Ten Propel wyglada kozacko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propel to zaje...y sprzęt, ale zarazem to sztywna decha. Cóż mogę powiedzieć....bierz TCRa disc.

A tak na serio to powinny zainteresować Ciebie Giant TCR disc, Canyon Ultimate, Merida Reacto disc, Scultura disc. trek emonda sl disc. Przymierzaj się, kupuj, ciesz się jazdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, nossy napisał:

Propel to zaje...y sprzęt, ale zarazem to sztywna decha

Czy to opinia poparta wlasnym doswiadczeniem? Mega podoba mi sie ten rower i rozwazam jego zakup ale zastanawiam sie czy odczuje jakies pogorszenie komfortu po przesiadce z tribana 540 (alu rama i kola vs karbon).

Sorki za brak polskich znakow. (firmowy komp bez pakietu PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...nie jeździłem co prawda na modelu 2019, czy na 2020. Wcześniejsze modele były dość sztywne. To bardzo fajny sprzęt, fajnie można się na nim ułożyć, ale jak dla mnie brakuje mu wszechstronności, którą ma TCR. Sam wybierałem między TCRem, a Propelem- gdzie Propel był tym numerem jeden. Padło na TCRa. Na płaskie, bruki, pagórki i góry jest idealny. Przy tym jest dość szybki,a zarazem komfortowy.  Oczywiście pamiętaj, że każdy z nas mówi o swoich odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...