Skocz do zawartości

[Szosa carbon na Sram] Czy to awaria? Co to?


RybkaNaKolach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś się z spotkał z czymś takim lub też tak miał??

Jakiś pomysł co to?? Okoliczności występowania są charakterystyczne, mianowicie zawsze jak jadę z góry i przestaje kręcić. Np woda/katar. Dźwięk przypomina tak jakby hamowanie tarczowkami, im szybciej jadę tym glosniejszy. Ustępuje oczywiście jak ręką odjął po...rozpoczęciu pedałowania. Widać to na filmie.

Rower był serwisowany niedawno, ma historię awarii też, w razie potrzeby opiszę co i jak.

 

Dzięki

Joanna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być przypadek. W październiku był na serwisie, trochę skrzypiał, miał być smarowany. Panowie podobno smarowali, rozkręcali, ustawiali tylna przerzutkę, prostowali hak przerzutki, zmienili dętki i skasowali luzy na przednim łożysku. Tyle mi powiedzieli.

W listopadzie urwał mi się wózek od przerzutki. 

Niedawno przerzutka była zmieniona na taką samą. Ustawianie znowu plus nowa linka i pancerz na tył.

Zaczęło się dziać w listopadzie. Myślałam że to syf z drogi się gdzieś dostaje, może coś ociera. Zerwała się przerzutka, pomyślałam że jedno z drugim powiązane. A teraz po serwisie nadal jest.

Może po prostu starość je dopadła?

Na filmie dźwięk brzmi inaczej (krrrr) a u mnie (wiiiii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie pan przesmarował wkładkę teflonową, powiedział że było bardzo sucho. Nie określił jednoznacznie czy piszczała owa wkładka czy zapadki. Powiedział że problem będzie wracał. Na ten moment koło i tak podczas obrotu "zabiera" korby. Podobno jest możliwość włożenia w bębenek łożyska zamiast wkładki teflonowej i wtedy problem nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kola z teflonem powinno się dość często serwisować. Chociażby po to żeby ta wkładka była czysta i naoliwiona. Jak to masz zrobione, do tego przeczyszczony i nasmarowane zapadki, to bębenek powinien lekko chodzić bez zabierania łańcucha. Może piasta jest za mocno skręcona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...