Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] 2 model rowerów do wyboru


soboliero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dylemat w wyborze roweru z 2 podanych w linkach. Rowerem codziennie jeżdżę ok 45 km. Przeważnie szosą ale trafi się też utwardzona szosa i szuter. Teraz jeżdżę góralem, chce zmienić na gravela. Zależy mi też na błotnikach i sakwach

Który z tych dwóch rowerów pod względem komfortu (drgania widelca) i osprzętu byłby lepszym wyborem?

https://allegro.pl/oferta/jak-nowy-gt-grade-tiagra-disc-58-cm-gravel-wwa-8807150161

https://www.olx.pl/oferta/gravel-univega-shimano-105-2x10szosowy-wyprawowy-przelajowy-schwalbe-CID767-IDCH1dd.html

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Pod bagażnik musza być mocowania na tylnym trójkącie :)

Ta Univega wygląda zaś na drogi staroć.

 

Ewentualnie bez bagażnika w tym GT tylko sakwy bikepackingowe.

A tak poza tym to pod względem osprzętu, czyli widelca i przerzutek, który wygląda na lepszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gt wejdzie taki bagaznik montowany na łączenie miedzy kołem tylnym. Działa to dość dobrze i fajnie trzyma. Kilka rowerów we Wro spotkałem takich z zapakowanymi bigdry crosso. Zatrzymywałem ich zeby z ciekawości zoabczyc jak to wytrzymuje. I działa to mega dobrze.

Co do fuji to nie polecam i inni tez nie polecaja. Tzn polecają ale na fb w grupie gravelowej był ostatnio temat odnosnie kół. Na 10 uzytkowników wszystkim pękają szprychy i padają piasty. Objętnie czy to model 2.5, 2.3 1.5 czy 1.1. U siebie w 1.5 wywaliłem piaste formułe i wrzuciłem novateca. Z przodu mimo że sztywna oś to i tak łożyska kulkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wkg napisał:

No tak.

No oprocz tego ze strzelaja szprychy jak szalone a na kolo trzeba czekac miesiac to spoko. Ja juz po prostu przestałem sie bawić w zgłaszanie ustarek z moim rowerze i przeplotłem koła na novateca i szprychy z dt. Reszta jest spoko. LEcz jak bym miał cos kupić teraz to raczej na grxie i raczej to chyba byłby silex.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...