Skocz do zawartości

[Siodło] Moje pośladki umierają pomocy ! Komfortowe siodło


dans12949

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś roku jeżdżę rowerem Kross trans 7.0 2019 ( siodło żelowe Selle Royal Lookin Classic Moderate Royalgel).  Niestety siodło w tym rowerze jest fatalne dla mnie nawet przy krótkiej jeździe gdy tylko zejdę z roweru czuje ból od wewnętrznej strony pośladków dosłownie taki jakby porobiły mi się siniaki a przy dłuższej trasie jest to dosłownie męczarnia bo później nawet ciężko mi się chodzi. Stosowałem spodenki z gąbką ale to tylko opóźniało o kilkanaście minut ból. Z tego co zauważyłem to wina może leżeć po stronie wąskiego siodła bo cały ciężar wtedy właśnie opiera się na środek pośladków dodam że dziewczyna ma model trans 1.0 i nawet tam jest dużo szersze siodło. Jakie siodło jak najbardziej wygodne możecie polecić żeby nadawało zarówno na długie jaki krótkie trasy najlepsze by było z dziurą ponieważ drugi mankament mojego starego siodła jest taki że często przy troszkę dłuższej jeździe czuje drętwienie w okolicy krocza.

Poratujcie z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie polecam WTB, sukcesywnie wymieniam siodełka we wszystkich swoich czterech rowerach na tę firmę.
Czasami jednorazowo robię 100-150 km bez sensacji.
Na stronie mają chyba poradnik jak dobrać szerokość siodełka.
Niestety cena nie jest niska.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dans12949Z Twojego opisu wynika, że masz za wąskie siodełko. 

Na początek zmierz odległość pomiędzy kościami kulszowymi. Najprościej zrobić to siadając w samej bieliźnie na kawałku tektury (lub innym plastycznym materiale) położonym na twardym krześle/taborecie. Mocno dociśnij tyłek do podłoża i wstań. Na materiale będą dwa wyraźne wgłębienia - zmierz odległość pomiędzy środkami tych wgłębień, a następnie dodaj do wyniku 3 cm (dla roweru typu trekking) --> poznasz szerokość siodełka jakie będzie dla Ciebie najlepsze. 

Potem pozostaje już tylko kwestia doboru firmy. Każdy jest inny i każdemu inne siodełko będzie pasowało. Ze swojej strony na drętwienie polecam siodełko od SQLab - są zwykle dosyć twarde co wymaga przyzwyczajenia, ale drętwienie jest całkowicie wyeliminowane.

Przestrzegam przed zbyt miękkimi siodełkami! To właśnie na takich siodełkach poprzez zapadanie się w nich dochodzi do ucisku tkanek miękkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dans12949 napisał:

akie siodło jak najbardziej wygodne możecie polecić żeby nadawało zarówno na długie jaki krótkie trasy najlepsze by było z dziurą ponieważ drugi mankament mojego starego siodła jest taki że często przy troszkę dłuższej jeździe czuje drętwienie w okolicy krocza.

Prologo dimension lub Prologo dimenson NDR jesli chcesz kupic raz a dobrze :P

NO chyba że CI nie przypasuje to musisz szukac dalej ;-))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ikar napisał:

dans12949Z Twojego opisu wynika, że masz za wąskie siodełko. 

Raczej za szerokie.

Godzinę temu, Ikar napisał:

Na początek zmierz odległość pomiędzy kościami kulszowymi.

Słusznie. Najlepiej w jakimś sklepie rowerowym - mają specjalne "jeżyki", na nich kalka :D

Mi podeszło po długich poszukiwaniach takie: https://www.ceneo.pl/42992686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 07:39, Ikar napisał:

dans12949Z Twojego opisu wynika, że masz za wąskie siodełko. 

Na początek zmierz odległość pomiędzy kościami kulszowymi. Najprościej zrobić to siadając w samej bieliźnie na kawałku tektury (lub innym plastycznym materiale) położonym na twardym krześle/taborecie. Mocno dociśnij tyłek do podłoża i wstań. Na materiale będą dwa wyraźne wgłębienia - zmierz odległość pomiędzy środkami tych wgłębień, a następnie dodaj do wyniku 3 cm (dla roweru typu trekking) --> poznasz szerokość siodełka jakie będzie dla Ciebie najlepsze. 

Też polecam zmierzyć rozstaw kości kulszowych. Przez lata słuchałem uwag o tym, że tyłek mnie boli dlatego, że za mało jeżdżę. W momencie gdy zacząłem jeździć więcej zacząłem bardziej wnikać w temat. Okazało się, że rozstaw moich kości jest na tyle szeroki, że mogę zapomnieć o wąskim sportowym siodełku. Chcąc nie chcą muszą mieć całkiem szeroką kanapę.  Odkąd takową zainstalowałem problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...