Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Cube Analog 2019 19" czy 21"


matty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Zamierzam kupic ten rower https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/analog/cube-analog-orangenred-2019/ . Nie wiem jaki romziar ramy wybrac 19" czy 21". Niestety kupuej przez internet i nie mam mozliwosci jazdy probnej, ale jak kiedys miezylem bardzo podobny to 19" pasowal lepiej. Co poelcacie? Jesli ktos ma ten rower, to jaka rame wybraliscie do jakiego wzsrostu? Ogolnie warto go kupic?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mistral Jaki masz przekrok? Przymierzałeś rowery w sklepie? Ja musze szybko zamawiać bo zostało tylko kilka sztuk. wezmę raczej 19" Według rozmiarówki Cube dla ludzi pomiędzy 180-185cm idealna rama to 18"-19". https://www.mtbmonster.com/cube-bikes-size-guide/

Kiedyś mierzyłem Cube Aim(mają chyba taką samą ramę?) to bardziej mi pasuje 19" niż 21". Najlepsza by była rama 20" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zgadzam się z Wami w 100% i dlatego zrezygnowałem z serii Cube Attention. Ta rama po prostu nie jest mi pisana, a wydając ponad 3000 zł - chciałbym być w 100% pewien, że będę z roweru zadowolony. Złotym środkiem byłaby tu rama 20''. Finalnie postawiłem na bardziej sportową geometrię i kupiłem Kellysa Gate 50 model 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karol1994czx napisał:

Mam 182 cm wzrostu i 85  przekroku, przymierzałem ramę 19 i 21 cali, na 19 czułem się jakbym siedział na holenderce.

Dla mnie to moze byc zaleta. Mam dyskopatie i nie powinienem se pochylac bardzo duzo. Na Cube analogu siedzialo mi sie calkiem dobrze.

PS: Na ile cm mozna wysunac mostek  do gory?

Edytowane przez matty
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, matty napisał:

Mam dyskopatie i nie powinienem se pochylac bardzo duzo

Za to przy jeździe w pozycji wyprostowanej z tyłkiem przyklejonym do siodełka kręgosłup dostaje większe cięgi ;) Tak czy siak w takim przypadku wypadałoby skonsultować problem z odpowiednim lekarzem-specjalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m0d napisał:

Za to przy jeździe w pozycji wyprostowanej z tyłkiem przyklejonym do siodełka kręgosłup dostaje większe cięgi ;) Tak czy siak w takim przypadku wypadałoby skonsultować problem z odpowiednim lekarzem-specjalistą.

Konsultowalem, robilem badania. Moge probowac, powinienem byc w ruchu. Jezeli bede czul bol to wtedy musze zrezygnowac. W najgorszym razie sprzedam rower. 

Nie do konca wiem co mialem na mysli? Pozycja wyprostowana(jak na holenderce) jest gorsza od pochylonej(jak na MTB)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...