Skocz do zawartości

[Zakup używanego] Rower z OLX


Szazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem taki rower na OLX: https://www.olx.pl/oferta/rower-focus-arriba-osprzet-ultegra-deore-okazja-CID767-IDDnpd6.html#3efa12a8ce

Co o nim sądzicie?

Chcę kupić rower głównie do lasu/pola na spokojne wycieczki z dzieckiem w foteliku i wypady samemu po asfalcie/utwardzonej drodze, może w przyszłości jaka dłuższa trasa. Do roweru chciałbym wsadzić opony od gravela.

Sprzedający twierdzi, że w zeszłym roku wymienił cały napęd i od tego czasu dużo nie jeździł, ale widzę drobne ślady korozji z tyłu i nalot na kasecie.

Czy korba jeszcze jest do użytku czy to jej koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zębatki korby, kasety nie są  zużyte, 

widać, że nie dbał o rower, nawet do zdjęć nie wyczyścił, hamulce z tyłu słabo ustawione i tak jeżdził.

Cena nie jest zła, jak w komplecie są buty, do 800 pln na allegro nie znalazłem nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że rower swoje w życiu widział, ogólnie jest zapuszczony (pordzewiałe śruby, nyple), bzdury w opisie - pomijam już błędy ortograficzne.

Nie wygląda to jak rower który był pół roku temu w serwisie i od tego czasu jeździł kilka razy - także ktoś ewidentnie ściemnia. Pancerze z tyłu nie wyglądają na świeże (szczególnie w okolicy przerzutki), do tego widać że tylko tył był wymieniany, hamulce nie były zmieniane bo Shimano i klocki Tektro, no i tylna przerzutka 10sp a przód pod 9 - czyli ktoś coś lepił z tego co było pod ręką. 

Na pewno wymagałby solidnego przeglądu, i pod warunkiem że nie jest po jakimś dzwonie to można się w to bawić. 

Ale ja osobiście bym odpuścił - dla mnie to mocno zaniedbany rower, w którym ktoś krzyczy ULTEGRA DEORE licząc że kogoś skusi. 

Zakładając nawet sam koszt przeglądu, ewentualnych części nie wiem czy nie lepiej byłoby dołożyć nieco i kupić jakiś prosty - ale nowy rower crossowy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cytując pewnego jutubera, akurat z branży motoryzacyjnej "rynek aut (rowerów) używanych to eldorado". Po prostu trzeba umieć ocenić stan sprzętu i zauważyć ewentualne nieprawidłowości. Szczerze mówiąc to na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie siebie kupującego nowy rower za 15k kiedy ten sam dwuletni model jestem w stanie kupić za 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 20:39, Mihau_ napisał:

15k kiedy ten sam dwuletni model jestem w stanie kupić za 10.

szczegolnie że takie promki zdarzaja sie tez w sklepach  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 20:39, Mihau_ napisał:

nie wyobrażam sobie siebie kupującego nowy rower za 15k kiedy ten sam dwuletni model jestem w stanie kupić za 10.

Dwuletni używany za 10 tys, czy "leżak" magazynowy? Osobiście mając taki wybór w życiu nie kupiłbym używanego dwa lata roweru. Dopłaciłbym te 3 tys i kupił nówkę po rabacie. ;) Poprzednie kolekcje to inna sprawa, bo zwykle miewają lepsze wyposażenie niż aktualne odpowiedniki, więc gdyby geometria była taka sama i współczesna, why not. 

Ale gdybym potrzebował roweru na dojazdy za 800 zł, to brałbym używkę, bo nowy Rockrider nie wytrzymał by u mnie tygodnia, a używane będą miały lepszy osprzęt. ;) No ale ja się na tym znam i mógłbym sobie pozwolić. Laikowi w życiu nie poleciłbym kupowania używanego roweru, szczególnie za grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...