Skocz do zawartości

[koła] Komplet pod lekkie MTB


Archer227

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Szukam czegoś  na podmiane na moje aktualne kółka które z racji jazdy głównie po twardym, mają dość szosowe oponki  zarówno pod względem bierznika jak i szerokości.

Żeby nie bawić sie w sciąganie  i zakładanie opon na  las i wertepy szukam alternatywy w postaci drugiego kompletu. I teraz pytanie czy coś wam się obiło o uszy jeśli chodzi o jakieś promocje lub oferty warte zainteresowania w rozmiarze 27,5 ? Nic zawodniczego ważniejsze dla mnie to żeby nie było z tym problemów jak za szybko wiadę w jakiś korzeń, czy kamień. Sprawdzam alldrogo czy olxa ale tu widzę głównie jakieś zestawy sciągane z firmowych sprzetów Gianta czy treka  na wąskich obręczach ...co mnie trochę martiw czy iść w 19-21 mm skoro zależy mi bardziej na wytrzymałości niż wadze.

Po szybkim przeglądzie sklepów widzę że promocje są głównie na drogie zestawy a w niższych półkach raczej posucha ale dawno nie wertowałem rynku więc liczę na waszą wiedzę.

 obecny zestaw :

Piasta-przód-author xenon disc,tył-haibike the hub+
Obręcze-przód-author krypton-tył-xlc blackjack

pod szywną oś 15x100, 12x142

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  foty  obręczy wynikało by że to wewnętrznej 22,5 mm  musze sprawdzić ile mam obecnie ... przy mojej wadze 65 kilo to chyba też nie potrzeba za szerokich rynien....

Wcześniej na 26 cali miałem MTX 39 ... można było jechać nawet bez powietrza ale fakt że swoje ważyły -- tylko komfort że prędzej rama pęknie niż koło :)

Podobnie pewnie jest z tymi:

https://rowerowy.com/sklep/czesci/kola/26-wheel/prod/oo-solar-trail-27w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła te są na obręczach XM401 i mają 22,5 wewnętrznej szerokości.

I  w mojej ocenie są doskonałe, zjechałem na nich już dobrze ponad dychę w tym topienie po piasty w błocie, rzekach, jazda zimą itd. Dwa lata i nic się nie dzieje.

 

Niestety, koła leciutkie ale mają w mojej ocenie jedną wadą, którą jest aluminiowy bębenek. Polecam więc mod mojego autorstwa:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M8000 to na czym jest, na drewnianych kołkach? Przecież koronki z największym momentem obrotowym są na pająkach.

Twierdzisz, że moje klucze dynamometryczne są rozkalibrowane?

 

Zawsze składam rowery dokręcając je zalecanymi momentami obrotowymi a nie na pałę, no chyba że mowa o głupotach typu gripy czy inne drobiazgi. Efekty masz w wątku a potem dyskusję że bębenek kosztuje tylko 300pln i przecież co dwie kasety można go zmienić :D A ja mam jeden bębenek i wystarczy mi do końca tego koła. Od wpakowania insertów koronki ani drgną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za mało jest tematów w sieci i dyskusji na temat tego miejsca w rowerze na które wszyscy się skarżą, co? Dokumosa nie widział to znaczy, że problem nie istnieje :D

 

Chłopie, za dużo rzeczy w życiu zbudowałem, przerobiłem, naprawiłem, żeby podejrzewać, że cokolwiek robię nie tak. Ty natomiast swoimi poradami z np klejeniem klejem koronek razem mnie przynajmniej przekonałeś, że jesteś kompletnym laikiem. Tu nie ma z kim i o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mnie tu zakoczyliście że w takim produkcie zdarzają się wady tego typu ...

Moje obecne mają 21 mm przód a blackjack na tyle 25 mm .DT na pewno jakością trzyma poziom w końcuich produkty tanie nie są ( tak przynajmniej ma się nadzieje) ale porównania nie mam do innych wpodobnej konfiguracji a niższej cenie. Jak dotąd mialem 26 calowego  na alexrims mtx39 i mtx29 . Obecny Author  przez zeszły rok skakał jedynie po krawężnikach i prostym terenie z racji mocno slikowatych  opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wada tylko cecha wszystkich aluminiowych bębenków czy to dt czy mavica, shinano itp. W każdym razie jak kogoś bardzo razi to do dt można kupić bębenek stalowy, mieć święty spokój i stosować tańsze kasety.

Co do jakości w przypadku DT to i tu zdarzają się crapy. XM1501 do nich nie należy ;). Wspomniany zestaw w tej atrakcyjnej cenie to model sprzed kilku lat więc szerokość 22,5. Współczesne XM1501 mają szerokość 25-40mm ale i cenę o okolicach 3k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ciekaw czy wspomniał o 370 :) sam mialem 2 komplety i te nowe, nie skręcane, to bardzo fajne i proste piasty. Serwis taki sam jak dla wyższych modeli, wykonanie swietne. Oczywiście mówię o danym przedziale cenowym,w którym moim zdaniem konkurencji nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku piast dt jak piasta jest dajmy na to 240 czy 350 to nie znaczy, że to ciągle ta sma piasta - zmieniają się korpusy czy nawet rozmiary łożysk. A odnośnie 370 to ostatnio miałem małą płagę (kilka szt nowych kół e i m1900) gdzie w pierwszych tygodniach użytkowania zapadki sporadycznie przepuszaczły). Po rozebranuu okazało sie, że byly dosyć ciasno spasowane w gniazdach i potrafily sie przywiesić/leniwie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem mieć jeszcze trochę obręczy po kolach XM1501 27.5, mogę coś w miarę taniego na nich złożyć.

Przy kasetach na zwykły bębenek shimano takich jak M8000 nie patrzyłbym na moment dokręcenia tylko dokręcał z większą siłą. Gwintu w bębenku nie zerwiesz, a u mnie przy ponad 100kg i kasecie m8000 w bębenku są tylko minimalne wgnioty. 

Co innego już w kasetach sram xd, tam już trzeba się trzymać zaleceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dawid napisał:

powinienem mieć jeszcze trochę obręczy po kolach XM1501 27.5, mogę coś w miarę taniego na nich złożyć. 

Przy kasetach na zwykły bębenek shimano takich jak M8000 nie patrzyłbym na moment dokręcenia tylko dokręcał z większą siłą. Gwintu w bębenku nie zerwiesz, a u mnie przy ponad 100kg i kasecie m8000 w bębenku są tylko minimalne wgnioty. 

Co innego już w kasetach sram xd, tam już trzeba się trzymać zaleceń

Daj znać jakbyś coś miał do zaproponowania  chętnie spojrzę.

Panowie a  jakieś kołka oparte na alexrimsach albo octane one - wiem pytanie mocno ogólne bo każda firma ma coś lepszego i gorszego w zależności od opcji cenowej - ale znacie pewnie modele warte polecenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...