Skocz do zawartości

[Opony] Schwalbe Nobby Nic 29x2.25; Ciśnienie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam opony Schwalbe Nobby Nic evo addix 29x2.25 z dętką. Zalecane minimalne ciśnienie to 1.8 Bar i właśnie od takiego ciśnienia zacząłem. Niestety przy mojej wadze, około 61 kg w opakowaniu, jest to za dużo. Czuć to zwłaszcza z tyłu, gdy koło podskakuje na nierównościach.

Czy ktoś z Was ma takie opony? Próbowaliście jeździć na ciśnieniu niższym niż 1.8 Bar?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że spróbuj niższego ciśnienia. Ja w Rocket Ronie 2,25 z przodu miałem czasem 1,5 bara, a ważylem ponad 80 kg.

Producent podaje zakres ciśnienia dla przeciętnego użytkownika, który nie musi się znać. Ty jesteś lekki to się pewnie w tych widełkach nie mieścisz zwyczajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Schwalbe w tym samym rozmiarze (Racing Ray+Ralph, tubeless - ale to nie ma tutaj większego znaczenia) przy wadze obecnie niecałe 85 kg jeżdżę trudniejszy teren z ciśnieniem 1,5 przód i 1,8 tył. Na maratony zwykle mam 1,6 przód i 1,9 tył. Ważąc 95kg miałem właściwie podobne ciśnienie. Nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Zalecane minimalne ciśnienie to 1.8 Bar i właśnie od takiego ciśnienia zacząłem. Niestety przy mojej wadze, około 61 kg w opakowaniu, jest to za dużo. Czuć to zwłaszcza z tyłu, gdy koło podskakuje na nierównościach.

To kolega w dh jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie podejrzenia? Nie bardzo rozumiem pytanie.

@TheJW @seraph dzięki za opinie. Oczywiście miałem zamiar spróbować eksperymentalnie sprawdzić ciśnienie, tyle że trochę szkoda czasu na nietrafione decyzje, gdy okazuje się że opona nie ogarnia niskiego ciśnienia.

Co ciekawe, miałem kiedyś opony Mitas Zefyros. Minimalnie ciśnienie wynosiło 2.1 Bar. Nawet przy mojej wadze, było to absolutne minimum. 1.9 Bar i opona zachowywała się i wydawała dźwięk jakby się jechało na flaku. Z tym że w wersji 26 x 2.1 ważyło ~450g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ahaja napisał:

Ale na oponach z dętką jak zejdziesz do 1.6/1.5 czy jeszcze niżej to dobijesz ... i węża złapiesz.

Nie zgadzam się. Trzy sezony przelatałem na Race King 26x2.2 zwijanej z dętką. Ciśnienie 1.45 Bar i niżej, czasami w okolicach 1.3 Bar. Kapcia nie złapałem nigdy, mimo że prawie na każdym wyjeździe zdarzało mi się dobić obręczą do opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...