Skocz do zawartości
MikeSkywalker

[piasty] Jakość/trwałość piast wielobiegowych

Rekomendowane odpowiedzi

MikeSkywalker

Spotkałem się dziś z kolejną już opinią że Sturmey Archer to badziew/syf/nie to co kiedyś/nie ma nic wspólnego z Brytyjczykami - i aż jestem ciekaw czy i dlaczego tak jest. Faktycznie jakość tych piast/części jest aż taka kiepska? 

Moja piasta Sturmeya - S-RK3 póki co działa bez zarzutu, złapała lekki luz na początku ale po skontrowaniu jest okej. Mam wrażenie że trochę z niej "ślini" olej/smar - aczkolwiek nawet jeśli to jest to prawie niewidoczne. Generalnie działa. Ale też nie ma jakiegoś dużego przebiegu - może z 2-3 tysiące kilometrów, albo nawet i nie. 

Pewnie to martwienie się na zapas ale tak się zastanawiam - jest szansa że ta piasta będzie działać latami/będzie nadawała się do serwisu czy już trzeba żegnać się z charakterystycznym terkotaniem? Niestety w Rzeszowie Sturmey to ciągle egzotyka, jak już się trafia w serwisie to w rowerach sprzed wielu lat, nierzadko w stanie agonalnym. Wiem że w innych miastach np. Warszawie i z dystrybucją i serwisem jest lepiej. 

U nas króluje Nexus 3 - ale w jego przypadku wersja pod rozstaw 135mm i hamulec tarczowy to jakiś produkt istniejący chyba tylko na papierze. Pytałem w Shimano i nic się nie dowiedziałem na temat dostępności. W każdym razie z pozostałymi modelami nie ma problemów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roballinho
11 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

wersja pod rozstaw 135mm i hamulec tarczowy to jakiś produkt istniejący chyba tylko na papierze

https://www.olx.pl/oferta/nowa-piasta-shimano-nexus-inter-3-sg-3d55-center-lock-silent-cluth-32h-CID767-IDDtXqh.html

Tu ktoś ma do sprzedania. Przez chwilę się nad nią zastanawiałem, ale kolor mi nie pasuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Widziałem, finalizuje zakup. 

Ale ciekawi mnie bardziej trwałość Sturmey-a, wnętrzności Nexusa znam - ale dwa lata temu nie udało się go kupić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta