Skocz do zawartości

[manetka] 9rz - Alivio SL-M4000 vs Deore sl-m590


aaster

Rekomendowane odpowiedzi


Patrząc na te manetki, wydaje się, że nie różnią się niczym poza kolorem i ceną - czy faktycznie tak jest? Czy m4000 zapożyczyła rozwiązania ze starszej siostry? Jak z jakością materiału. - macie jakieś dośiawdczenia?

Rozsypała mi się altus sl-m2000 i chce kupić lepszą, ewentualnie jakieś propozycje innej dobrej 9 rzędowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedną i drugą. Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się że Alivio było bardziej "gumowe", w Deore był wyraźniejszy klik. Jakaś tam różnica na pewno była. Ja bym brał Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też deore. Najlepiej zapoluj na używane w bdb stanie deore lx/xt z różnych lat za 50-70 pln.

Na olx za 160 pln ktos sprzedaje komplet manetek + obie przerzutki ( wszystko lx ) w ladnym stanie. Jeśli korba 42/32/22 lub 44/32/22 lub 48/38/28 lub 48/36/26 to warto.

/edit

było, ale się zmyło

https://www.olx.pl/oferta/manetki-deore-lx-przerzutka-tyl-i-przod-CID767-IDDMYpY.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzilo tylko o przednią przerzutkę, która była w komplecie z resztą. Krótko mówiąc można znaleźć okazję jak ma się chwilę na polowanie. Zacznij przeglądać olx/allegro wpisując manetka deore itp. Stare ale jare byly sl-m570,571,580,750,751,760 ( lx i xt ) a deore to sl-m510,511,530,590.  Byl jeszcze skx sl-m660.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w różnych rowerach stare lx 570, deore 530 i 590 oraz alivio 4000. Alivio ma najdłuższy skok dźwigni do zmiany biegu i z czasem obniża się kultura pracy, między deorkami nie widzę różnicy, lx to jednak inna klasa, nawet jeśli pozbawiona dual release.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę mniej tego. ( jesienią i zimą jest więcej, a najmniej wiosną, latem, ale wciąż się zdarzają różne okazje )

Tydzień temu upolowałem np. praktycznie nową oponę schwalbe nobby nic 26x2,25 w wersji evo, zwiijaną, gdzie za nową wołali 200 pln katalogowo, jak była mega promocja to ciut taniej.  Upolowałem za 58 pln z wysyłką. ( wszystko dlatego, że był opis "opona 26 schwalbe " )

https://drive.google.com/drive/folders/1qw6FNRoPs6gcd74zLx0RNE3wi205jlUL?usp=sharing

Kwestia czy manetka ma być na cito czy nie. Jeśli nic ciekawego nie ma, a ma być już  to bierz deore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...