Skocz do zawartości

[korba] Zmiana korby.


Malodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu borykam się z problemem z luzem na korbach, chciałbym je wymienić (razem z blatem) żeby elegancko grało ale niestety w tych tematach jestem zielony i potrzebuje waszej pomocy. 

Mój budżet to 200 max 300 zł 

wymagania:

fajnie jakby był tylko jeden blat (ale nie jest to obowiązkowe)

musi pasować do b'twina 520 (rozmiar xl jeśli to ma znaczenie) 

musi być to korba na "kwadrat"

dobrze by było gdyby te części były nowe (nie muszą być markowe typu sram lub shimano).

Myślę że w moich wymaganiach coś się znajdzie za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

A gdzie był ten luz ? Co z obecnym suportem, zostaje? Jeśli tak to jakiej długości jest oś ? Jakie stopniowanie ma mieć korba ( jaka jest przerzutka przednia - model - bo ona nam powie jakie obsługuje zębatki ) 

Dlatego chce jeden blat ponieważ nie chce mieć już przerzutki (microshift ms22) co do suporta to zostaje jest on oryginalny luz jest na korbie bo jest wyrobiona a od razu po zakupie chciałem trochę "ulepszyć" go.

Teraz, michuuu napisał:

Dlaczego?

Ponieważ rozmawiając z moimi znajomymi mówili żebym kupował tylko na kwadrat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Malodziak napisał:

Ponieważ rozmawiając z moimi znajomymi mówili żebym kupował tylko na kwadrat. 

Eksperci od wszystkiego, na to wygląda...

Ja bym szedł w HT2, nie ma sensu kupowania niczego innego. Od biedy Octalink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Malodziak napisał:

Ponieważ rozmawiając z moimi znajomymi mówili żebym kupował tylko na kwadrat. 

Więc masz kiepsko obeznanych znajomych.

Najczęściej właśnie luz powstaje na kwadracie,źle dokręcona korba i wyklepuje się otwór.

Poza tym to kiepski suport z wielu innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to na wiosnę zmienię korbę na jednoblatową Sram Truvativ Isoflow SS, do tego zębatka narrow wide (w moim rowerze crossowym 36t, ale w mtb z taką kasetą dałbym 32t, a nawet 30t). Dodatkowo suport Power Spline (wielowypust). Wszystko kosztowało mnie około 180 zł (zębatka z Aliexpress). Jeśli nie zależy Ci na napędzie 1x, to jak ktoś wyżej napisał korba HT2 pokroju alivio czy deore jak się zmieścisz w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Malodziak napisał:

czym się różni wersja dwu blatowa (36 - 22) a trzy blatowa (40 - 30 - 22)

Różni się ilością blatów.

Która będzie lepsza, nikt Ci nie powie. Zresztą musisz to pogodzić z osprzętem który masz aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, skom25 napisał:

Różni się ilością blatów.

Która będzie lepsza, nikt Ci nie powie. Zresztą musisz to pogodzić z osprzętem który masz aktualnie.

chodziło mi bardziej o odpowiedź która lepiej będzie się spisywać w takich warunkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież różnią się ilością blatów, tyle. Skąd ktoś ma wiedzieć które rozwiązanie bardziej Ci pasuje?

Tak jak Ci pisałem, lepiej podpytaj o kompatybilność tego co aktualnie masz z nową korbą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii trojblat będzie lepszy do zrobienia 1x bo linia łańcucha z środkowego mocowania będzie się zgadzała.

Dwublat  jednak wygląda dużo lepiej po przeróbce na 1x a te 2 mm można pominąć, sam blat narrow wide znajdziesz na olx  już za 35 pln, Byle był pod pcd 96 symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...