Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] Zamiana górala na szosę dobór rozmiaru.


gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

No więc jestem już po zakupie swojej pierwszej szosy, (na góralu Giant 22 lata i 20 tys km zrobione)  jeśli oczywiście można nazwać rower z prostą kierownicą szosowym :)

Trochę opisówki a później parę pytań

Triban 540 FB rocznik 2016 lub 2017 przejechane 300 km zapłaciłem 1200 zł stan jak z salonu i pod względem wizualnym i technicznym

Rozmiar L wysokość ramy od podłoża mierzone po środku ramy 80 cm, długość nogi po stronie wewnętrznej 89-90cm wzrost 186 cm waga 64 kg

Osprzęt :

Dźwignia zmiany biegów Tiagra SL4600

Korba Tiagra FC4700 50-34 MK

Kaseta  Tiagra CS-HG500 10-sp 12-28T

Przerzutka przód Tiagra FD 4600

Przerzutka tył Tiagra RD-4601

Hamulce tył-przód Shimano BR-R451 + klamki bez oznaczeń

Felgi 622x13c Aero sport

Opona Hutchinson Equinox 2, zwijana, 28 cali, 700x25C

No więc tak.

- Po pierwsze rozmiar czy jest dla mnie dobry ? Mogę powiedzieć, że na rowerze czuję się dobrze ale patrząc na fotkę jakby trochę za mały ale to moje zdanie może błędne zatem pytam was.

- hamulce BR-R451 czy to jest grupa Tiagra czy jakaś podgrupa ? i czy warto wymieniać hamulce plus klamki na np BR4700 czy BR4600 jest w tym jakaś logika i sens ?

- Kwota i stan roweru biorąc to pod uwagę można powiedzieć ,że była to tzw "okazja" czy cena standardowa 

Dziękuje za wszelką pomoc i każdą odpowiedź.

 

 

IMG_05381.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewym pedale powinieneś położyć piętę, noga wyprostowana. Tak się ustawia wysokość siodełka. Czytałem że rozmiar czy dobry to jak patrzysz na kierownicę która pokrywa się z piastą przedniego koła to powinno być OK. Sam też musisz ocenić czy się czujesz dobrze jadąc na rowerze. Co do osprzętu to myślę że tiagra 4600 to powinno być OK. Ja mam 4700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...