Skocz do zawartości
k_a__mil

[Hamulce] Jak ulac olej z hamulców deore m6000?

Rekomendowane odpowiedzi

k_a__mil

Jak ulac olej z deorek? Jestem zielony w tym temacie i nie wiem czy da radę to zrobic bez kupowania zestawu do odpowietrzania. Chcę ulac bo klamka jest zbyt twarda i klocki trą o tarczę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lawstorant

Nic nie ulewaj, wyjmij klocki i rozepchnij tłoczki. Reszta to tylko ustawienie zacisków

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern

Ale jak... Przecież nie pompujesz oleju pod ciśnieniem, żeby puchło. Przelej świeżym olejem i sprawdź, czy ci tłoczki chodzą tak, jak trzeba. I czy klamka się nie blokuje z innych powodów. Zestawu do odpowietrzania nie potrzebujesz. Wystarczą dwie strzykawki 20 ml i kawałek wężyka o średnicy wewnętrznej 4mm - sklep ogrodniczy tam mają po niecałe 2 zł. za metr. Całość "zestawu" wyjdzie cię jakieś 3 zł. Jednej strzykawce tniesz dzióbek w połowie i masz lejek, a druga robi za pompkę - szczegóły odpowietrzania na Jutjubie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign
Godzinę temu, Pietern napisał:

Ale jak... Przecież nie pompujesz oleju pod ciśnieniem, żeby puchło.

Bardzo ale to bardzo prosto... zjeżdżasz klocki niemal "do zera" uzupełniasz w między czasie olej żeby mieć pod paluchami twardo... wkładasz nowe klocki masz za dużo płynu w układzie.... nie mówię że autor tak zrobił tylko że to żaden problem stanąć przed koniecznością upuszczenia płynu.

A jak są wysunięte tłoczki poza korpus zacisku a płynu nie jest za dużo to klamka nie jest raczej trwale "za twarda" odstawisz nie "pompujesz" to zmiękłaby.

Jak układ szczelny i jest za dużo płynu... odkręcasz zaworek zbiorniczka w klamce (czarna śrubka na imbus w pokrywie zbiornika), w zacisku wpychasz tłoczki tak jak to już padło - co się uleje tego było za dużo. Jak wpychanie tłoczków (o ile w ogóle wystają) nie powoduje wypychania nadmiernego płynu z klamki to było go w sam raz. Jak układ był szczelny (na co wskazuje twarda klamka) to nie trzeba w ogóle bawić się strzykawkami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Popularny

• Podobna zawartość

• CzarnyKOOT
      Przez CzarnyKOOT
      Witam posiadam rower Indiana x-Pulser 1.6 i chciałbym zainstalować w nim hamulce tarczowe i nie wiem czy adapter będzie pasował, i czy jest potrzeba zmiany kół
      do instalacji tarcz. Zdjęcia roweru (wiem ,z internetu) i prosił bym was o pomoc  (w miarę możliwości prosił bym o link do adaptera i w razie potrzeby zmiany do kół)

• Szympek
      Przez Szympek
      Mam problem otóż to nie mogę odkręcić śrub trzymających zbiorniczek wyrównawczy , a nie chcę ich ukręcić ampul/imbus 1 jest za mały a 2 za duży ( stare hopy mocowanie na is ) śruby nie są obrobione
    • KaDeT5
      Przez KaDeT5
      Zastanawiam się nad sram level i shimano m6000 ale bardziej ciągnie mnie do shimano. Jakie polecacie, proponujecie?
    • Kuba311
      Przez Kuba311
      Witam mam problem z moim hamulcem Shimano deore m615 a dokładnie luz na prawej klamce hamulca.Jest on wyczuwalny gdy odchyla się tj klamke(tzw niełamki) jak odchylam go to poprostu luźno sobie lata. Nie mam pojęcia skąd powstał i nie wiem jak to naprawić. Ma ktoś może pomysly co to może być? Może ktoś wie jak rozebrać go ? Zauważyłem też jakąś wystającą spręzynke którą załączam na zdjęciach.
      Z góry Dziękuję za odpowiedzi

• matiq16
      Przez matiq16
      Witam,
      Myślę, że Ci którzy są w temacie to wiedzą jaki jest problem hamulców hydraulicznych Shimano i mrozów. Poczytałem większość tematów i co wiem:
      - uszczelki są kiepskie i po zimie mogą się posikać hamulce
      - nie można kupić jako cześć zamienną
      - niektórzy dorabiali w specjalnych firmach

Idzie zima i nie chce rezygnować z jazdy na rowerze dlatego znalazłem do kupienia uszczelki do modelu br-m395
      https://4yourbike.pl/produkt/uszczelki-shimano-br-m395/ - czy są to orginalne nie wiem.. miał ktoś z tym styczność ?
      https://www.aliexpress.com/item/Factory-production-of-10940-SLX-DEORE-m395-M445-M775XT-m446-m596-oil-disc-piston-sealing-ring/32660646106.html - tutaj z aliexpress.. czekam jeszcze na informacje czy mają na stanie uszczelki do tłoczków ale czy to znaczy ze wersje m395,m445,m775 i te wymienione w aukcji mają takie same uszczelki ?

Wymieniał ktoś uszczelki w tym modelu ? Wiem, że niektórzy powiedzą "kup zacisk". Kwestia taka, że nie wiem w sumie jak się moje hamulce zachowają przy mrozach, jaka będzie zima ale biorę pod uwagę, że uszczelki będą do wymiany. Bawić się w szukanie/dorabianie czy dać sobie spokój ?