Skocz do zawartości

[Rama karbonowa] Usunięcie lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chcę usunąć oryginalny lakier z mojej szosówki i pomalować ją na nowo. Wiem, że są dwie opcje jak to zrobić - pierwsza to papier ścierny, a druga ostry nóż. Jednak jest taki środek chemiczny o nazwie CarboLift Sport, ale nie można go niestety zamówić do Europy. Dlatego mam do Was pytanie. Czy jest jakiś środek, który można stosować do włókna węglowego tak jak wcześniej wymieniony CarboLift Sport? Na jakimś anglojęzycznym forum znalazłem odpowiedź, gdzie gościu polecał środek do włókna szklanego. Czy jest to bezpieczne dla karbonu? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest to faktycznie jedyne wyjście, bo przeorałem trochę internetu i nigdzie nie ma tego CarboLift'a do kupienia w europie, a na oficjalnej stronie nie ma opcji przesyłki do EU. Na niemieckim forum ktoś się pytał, gdzie może go dostać, ale nie dostał żadnej odpowiedzi. Jedynie doradzili mu, aby oddał ramę do piaskowania. Nie wydaje mi się, aby był to dobry pomysł, bo w ten sposób można ją chyba łatwo uszkodzić. Tak po za tym "udało" mi się już trochę pozbyć lakieru z miejsca, gdzie łańcuch uderza o ramę. Sam zrobiłem sobie naklejkę chroniąca ramę z taśmy 3M. Nie wiedziałem, że jest aż tak mocna i zerwałem ją razem z lakierem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Quell napisał:

Znasz kanał etoe ?

Sporo ciekawych rzeczy o malowaniu karbonu można się nauczyć.

https://www.youtube.com/user/EtoEGermany/featured

Co do kanału ETOE to znam i subskrybuję od jakiegoś czasu. 

 

4 godziny temu, 1415chris napisał:

Ewentualnie do "druciarstwa" :)

Super. Nawet jeszcze lakier nie jest zdjęty, a Ty już sugerujesz, że nic z tego nie wyjdzie? Nie będę sam jej lakierował, tylko zrobi to mój wujek, który potrafi lakierować i ma sprzęt do tego, więc wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 09:46, Quell napisał:

Tu się nie zgodzę,jeżeli ktoś ma rękę,nawet w warunkach domowych i malowaniu można zrobić cuda.

Akurat Martin ma rękę:

Juz widze jak sie ludki lapia za spreje i produkuja cudne malowania....

Bez jaj, pokazywanie goscia, ktory ma lata doswiadczenia i zapewne ponadprzecietny talent i pisanie, ze kazdy tak moze, jest troche zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1415chris napisał:

pokazywanie goscia, ktory ma lata doswiadczenia i zapewne ponadprzecietny talent

A czy jest gdzieś napisane,że wystarczy najtańszy lakier z casto,i za pierwszym razem wyjdzie ?

Malowałem kilka ram,średnie doświadczenie w lakiernictwie,i finansowo totalnie się to nie opłacało,ale zabawa świetna trochę doświadczenia zdobyte.

Co innego,kiedy ktoś ma dostęp do osoby z zapleczem i ręką,takie filmy są cholernie pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...