Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia] Czyszczenie przerzutki tiagra krótki wózek


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to wina krótkiego wózka i może zbytnio skróconego łancucha. A może wygięty wózek. Albo coś innego. Ale od jakiegoś czasu przerzutka świruje. I nie moge za nic ustawić po wielu próbach

 

Postanowiłem że pierwsze co to jednak umyję ją. Czy moge to zrobić bezpośrednio pod kranem?

następnie wysuszyć a poten dodać trochę smaru 

- bez rozkręcania ?

 

Kiedyś wstawiłem przerzutkę bezposrednio pod karcher i nie wiem może to od tej pory nie chodzi tak jak trzeba.. a może od pewnego brzdęku. Jedno wiem

Hak jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka jest tylna, nie tylnia. Nie ma sensu zdejmować - odtłuścić, przetrzeć szczoteczką, pędzelkiem, spłukać. Smaruje się tylko zawiasy (sworznie). Najczęstszą przyczyną opisywanych problemów jest krzywa przerzutka, krzywy hak bądź zły stan linki / pancerza. Mi się np zdarzało, że jak miałem zabagnione pancerze to na mrozie niechętnie zrzucała, bo przymarzała linka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak jest prosty. Linki i pancerze zmienione specjalnie drugi raz (dla pewnosci)..  ale nic nie dalo.

Krzywa przerzutka. No i tutaj nie wiem. .. Wiem że krzywo jest ustawine względem kasety . 

 

Jaki jest problem.

Mianowicie ustawiam zakresy jest dobrze. Naciagam linke. 

I przerzutka nie wkskauje na najmniejszą jak i na największą. Kręce srubą . Jest lepiej ale znowu muszę krecic srubami H oraz L aby lancuch wskoczyl na najmnejszą zebatke.

Pozniej luzuje linke. Sam lancuch z najmniejszej zebatki chce i spada jeszcze nizej czyli klinuje się już. Dziwne to

 

Miałem już troche z przerzutkami i z regulacjai dlatego zastanawiam się bardziej że stricte z przerzutką coś jest nie tak

albo ewentualnie luz na piascie przez co cała kaseta krzywo chodzi? luz jest mały wiec tylko hipeteza bardzo odległa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...