Skocz do zawartości

[Tubeless] szosa


Vidi1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem rowerek szosowy giant propel.Kola są w systemie bezdętkowym tubeless.moje pytanie:

Ile nalewac ml.tego mleczka uszczelniającego do opony 25c?

Czy można mieszać rodzaje?(orginalnie był zalany mlekiem giant)

Rower jeszcze na trase nie wyjechal-po sprawdzeniu stanu mleczka patyczkiem okazalo się że jest chyba maławo..

No i tylna opona niby siedzi dobrze,powietrze nie ucieka ale widac na niej lekkie bicie(felga ok)-czy po prostu sie na nim wreszcie przejechac i zobaczyc czy się ułozy?(wszystko nowe)

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie rady!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie samo się nie ułoży, chyba że pojechałbyś na bardzo niskim ciśnieniu. Spuść powietrze i napompuj ponownie, może coś się ruszy. Przyjrzyj się też czy na 100% siedzi dobrze na obręczy, bo jeżeli tak, to spuszczanie powietrza nic nie da bo sama opona może być zdeformowana. Na oponie szosowej niestety widać każdą niedoskonałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę zdjąłem,przeczysciłem,rant w feldze tez przeczyscilem-napompowalem nabojem i wskoczyla.następnie spuscilem powietrze i słychac jak "wyskakuje"-to normalne?na yt widzialem ze spuszcza się powietrze zeby nalac mleczka i juz normalną pompką pujdzie a u mnie du..

Słyszalem ze do nowych rowerów wsadza się czasami gorsze opony?u mnie bicie nie jest jakies straszne ale...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety-okazalo się ze to wina opony-trudno pojezdze zobacze.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Co warto wozic ze sobą w razie gdyby mleczko zawiodło?Mam pompkę na nabój co2 ale słyszalem ze z mleczkiem moze byc problem po uzyciu co2?

Czy warto przy szosówce wozic taki zestaw naprawczy tubeless(tzn te sznureczki)-czy lepiej normalną dętke?

Szykuje jakąś dłuższą jazde i boję się troche a wolał bym byc przygotowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem GIANT z mlekiem. Wylałem wyczyściłem i założyłem dętki + zapas. Już dwukrotnie złapałem kapcia. Wymiana dętki i jazda, zwłaszcza jak jedziesz jak ja 50km od domu. Wymieniłem opony 28C na 25C. Oryginalne opony to ciężko zdjąć i założyć, dlatego założyłem Vittoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...