Skocz do zawartości

[Regeneracja kasety] 8rz shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Taki temacik jak na fotkach.Aby rozmontować kasete wystarczy zeszlifować zakute dwa piny na ostatniej największej koronce.I wybić je, a raczej wypchnąć.Nie widze potrzeby zaklepywać tego z powrotem ponieważ piny mają łebki które blokuje ostatnia najmniejsza koronka. A same koła blokuje bębenek.

Przy okazji można łatwo szlifierką kątową poprawić skośne zęby. :033:Miałem kilka kaset jeżdżonych głownie 678 a ja śmigam najczęściej 456, można poprzekładać blaty.

Niestety nietestowane, na własną odpowiedzialność.Chociaż przy stalowym bębenku nic się nie powinno dziać.

2020-02-18 19.09.11.jpg

2020-02-18 19.09.37.jpg

2020-02-18 19.14.00.jpg

2020-02-18 19.43.37.jpg

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to kiedyś, dokładnie to miałem na myśli. Mając poszczególne blaty w ręku można je oszlifować kątówką na grubej tarczy w moment. A czasami niestety jedna koronka skacze i szkoda kasete wywalać z tego powodu:D

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie myśląc pod względem środowiskowym i mając w głowie ile milionów ton odpadów generuje człowiek, to Twoja zabawa ma sens i jest godna pochwały. Z drugiej strony patrząc za ile w tym momencie można kupić porządną kasetę czyt. Alivio/Deore HG50 ~50zł, to Twoja robota jest bez sensu na którą po prostu szkoda czasu, który lepiej jest wykorzystać z rodziną lub na czerpaniu przyjemności z jazdy

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 kolega tworzył artykuły techniczne do Bike Action, gdy jeszcze pisali o szeroko rozumianym XC. 
Pewnego razu skończyły mu się pomysły i postanowił opisać regenerację wolnobiegu. I wtedy pomysł chwycił. 

Dziś te kasety kosztują jak ktoś napisał 40-50 zł więc czy warto? Z drugiej strony poprawnie przeprowadzoną regenerację można zastosować w przypadku topowych kaset i będzie to miało ręce i nogi. 

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to rozwalenie 4 kaset i poskładanie z co lepszych koronek 2 sprawnych kaset zajęło niewiele więcej czasu niż założenie tego wątku.:huh:

Rozwalenie jednej kasety to ok 2 minuty:P

Czy się opłaca czy nie to nie ma znaczenia, ponieważ tutaj dużo ważniejsza jest potrzeba podrutowania i postawa proeko.

Odnośnie szlifowania poprawiane były tylko blaty nr 6

To ma być druciarstwo więc nie ma takiej opcji żebym to szlifował kamieniem, w ogóle nie zaklepałem tych pinów ma działać i tyle:thumbsup:

 

 

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozbiórki kasety, a nawet ściąganie jej z koła bardzo fajnie i szybko sie tym opracowujefrezy.JPG

Może nie dokładnie, te bardzo podobne ja kupiłem niewiele droższe, ale cena tego ok 15zł. O dziwo się to nie tępi a szlifuje  błyskawicznie.Warto przyłożyć odkurzacz żeby pyłek metalu nie roznosił się dookoła.

Super sprawa żeby szlifnąć jedną koronke coby przyjeła nowy łańcuch.

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 00:40, Separatysta napisał:

Tak po prawdzie to rozwalenie 4 kaset i poskładanie z co lepszych koronek 2 sprawnych kaset zajęło niewiele więcej czasu niż założenie tego wątku.:huh:

Najczęściej te same kasety używane w tym samym napędzie mają zużyte te same koronki, więc niespecjalnie da się poskładać (bez szlifowania) jedną dobrą z nawet 4 zużytych. Po prostu wszystkie są zużyte tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...