Skocz do zawartości

[malowanie ramy] Malowanie ramy aluminiowej A.D. 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście polecić mi dobry warsztat malujący proszkowo ramy aluminiowe? Chodzi mi o sprawdzone miejsca, z profesjonalnym podejściem do swojej pracy oraz opinie ich klientów. Są już takie tematy w sieci, jednak zawierają dane sprzed kilku lat. Założę tu też ograniczenie terytorialne. Poproszę o propozycje miejsc z Warszawy, Płocka, Torunia i ich najbliższych okolic. Mam ramę w stanie tip-top, jednak dość dyskusyjnej urody ;) . Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seraph napisał:

piaskowanie aluminium to dyskusyjny pomysł.

Szkiełkowanie, sodowanie,

Pomalujrower.pl

 Ja tam stalowe stare ramy robię,

14 minut temu, seraph napisał:

Ci którzy regenerują felgi

To są właśnie ci, ale mają już wprawę.

 A może folia?

 Kupujesz jakiś ciekawy kolorek i oklejasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do malowania pod koniec 2020 ramy alu 7005 i sądziłem, że np. Ci:

http://www.motoplastyka.pl/galeria-rowery.html

lub Ci https://velove.pl/nasze-prace

są pewni.

Miałem jakiś adres z wyceną już ( rama w dobieranym kolorze / nie RAL bazowy / + logo duże i małe i lagi amortyzatora dobieranym ) wycenili mi na 400 zł z przesyłkami. Muszę dokopać się, gdzie mam adres www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michuuu napisał:

 

Samochodziarze nie malują proszkowo.

...nie wiem, czy to gafa kolegi, czy nie...ale sam pomysł nie głupi. Bogactwo barw, efektów w systemach ciekłych automotive jest dużo większa. Twardość powłok samochodowych też często bywa wyższa, szczególnie w porównaniu z farbami proszkowymi standardowymi kryjącymi bez powłoki lakieru bezbarwnego na sobie. Tylko cena bywa wyższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orjentuje, samochody o dobrej trwałości lakieru mają kilka warstw ( o 7 słyszałem ). 

Rowery, które malują proszkowo mają dodatkowe warstwy bezbarwnego z tego  co ja się dowiadywałem.

A co do trwałości to malowanie proszkowe jest piekielnie trwałe, spróbuj np. zdrapać zieloną myjką zobaczysz, że łatwo się nie podda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj te rowerowe firmy komuś to zlecają ale zanim to zrobią, zabezpieczają. Ja w serwisie miałem komplet śrub, którymi zakrywałem wszystkie otwory - suport, hak przerzutki, stery itd. Potem oddawaliśmy to do "samochodowej firmy", oni malują jak leci więc jednak polecam oddać do rowerowego, bo oddanie  prosto do malarni proszkowej może się kiepsko skończyć i będzie trzeba gwintować itd. 

Ja mam jeszcze zamknięte ale od marca zapraszam cyke.com.pl

Edytowane przez Oslele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby usunać farbe są takie  specjalne środki chemiczne w marketach budowlanych. Jest taki za 30zł Diall taniutki i dobry. Przygotować itd

Potem możesz zamówić w sklepie typu chemia moto puszka spray lakieru samochodowego w wybranym kolorze bazowym

Podkład , lakier bazowy ew naklejki i bezbarwny. Łącznie po 2 warstwy każdego.

Skoro pytasz na wątku druciarstwo 

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...