Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] Rockshox pike debon air rct3 vs durolux


igorwod

Rekomendowane odpowiedzi

Też kwestia jaki kartridż ma suntour, bo masz kilka, r2c2, rc2, rc i ze względu na różne regulacje są trochę inaczej zbudowane.

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

Podstawowy serwis IMHO prostszy w Pike.

Chodziło mi o serwis taki kiedy amorek domaga się serwisu np kiedy przestaje działać któraś z regulacji a nie cykliczną wymiana oleju, uszczelek i kontrolę elementów ślizgowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rey112 napisał:

Nie bierz suntoura bo to szajs jest, sam chciałem kupować Duroluxa R2C2 ale kilka osób skutecznie mnie odbędzie od tego głupiego pomysłu.

Te kilka osób zakładam Duroluxa zjeździło i doskonale wie co mówi, a nie po prostu gada, żeby gadać, bo Suntour to musi być słabe? :D 

No i skoro nie kupiłeś i nie spróbowałeś to skąd wiesz, że to byłby głupi pomysł, a amortyzator to szajs? 

Uwielbiam ludzi, którzy wypowiadają się na podstawie czyjejś opinii, która powstała na podstawie czyjejś opinii, która powstała na podstawie czyjegoś uprzedzenia :D

Osobiście pewnie też bym hejtował Duroluxa BO PRZECIEŻ TO SUNTOUR, gdyby nie przypadek, który sprawił, że stałem się jego posiadaczem w rowerze. Od początku wychodziłem z założenia, że "za jakiś czas zmienie na Pike'a", ale potem pojeździłem na jednym i drugim i nie widzę takiej potrzeby.  Tyle ode mnie. Durolux daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo mi właśnie Pan Serwis Amortyzatorów powiedział dokładnie co innego kiedy rzuciłem temat, że myślę o wymianie na Pike'a ;) 

Także moja propozycja - trzymajmy się tego co wiemy, a nie tego co usłyszeliśmy, bo ja kiedyś słyszałem, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają samochody, a okazało się, że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną :D

Aczkolwiek pewnie każdy punkt widzenia coś wnosi do wątpliwości kolegi :thumbsup: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rey112 napisał:

Nie bierz suntoura bo to szajs jest, sam chciałem kupować Duroluxa R2C2 ale kilka osób skutecznie mnie odbędzie od tego głupiego pomysłu.

Kolega jak kupił santoura to faktycznie się wszystko w nim psuło ale od tego jest gwarancja 2 lata teraz po około roku raczej wszystko jest ok z jego duroluxem i się zbut nie psuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem duroluxa rc2 (sprzedałem wraz z rowerem) i nie miałem z nim żadnych problemów, prócz urwanego z mojej winy pokrętła od reboundu, wspominam go super.

 

@Rey112 Naczytałeś się w internecie steków bzdur i suchych faktów i wystawiasz na ich podstawie opinie na temat jakiegoś produktu.

 

5 godzin temu, Rey112 napisał:

regulacja szybkiej kompresji to jakaś kpina

 

Ty nie potrafisz oddzielić górnych goleni od dolnych a wypowiadasz się na temat zaawansowanej regulacji... Wiesz jak to działa? Naczytałeś się w internetach i zgrywasz geniusza a nie masz elementarnej wiedzy hah.... Słabo kolego, słabo

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opinie największego w Polsce serwisu amortyzator gdzie mają taki obrót, że aż się nie wyrabiają nazywasz stekiem bzdur to z tobą jest coś nie tak.

4 godziny temu, igorwod napisał:

Kolega jak kupił santoura to faktycznie się wszystko w nim psuło ale od tego jest gwarancja 2 lata teraz po około roku raczej wszystko jest ok z jego duroluxem i się zbut nie psuje

Od zawsze wiadomo, że Suntour to szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMXdoPieca napisał:

Też kwestia jaki kartridż ma suntour, bo masz kilka, r2c2, rc2, rc i ze względu na różne regulacje są trochę inaczej zbudowane.

Chodziło mi o serwis taki kiedy amorek domaga się serwisu np kiedy przestaje działać któraś z regulacji a nie cykliczną wymiana oleju, uszczelek i kontrolę elementów ślizgowych itp.

Który cartridge SR jest naprawialny w rozumieniu możliwość rozebrania i dostępność części w tym jego uszczelnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mieliśmy kolejne wcielenie Kacperka w postaci Rey112. Pożegnałem go właśnie bez żalu... Strasznie upierdliwy typ się trafił bo wciąż wraca. 
Mam prośbę do tu obecnych - widzicie jego wcielenie Kacperka to zgłaszajcie a my już umilimy mu życie :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...