Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Shimano Sora - Problem z regulacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Próbuję wyregulować przerzutkę przednią gdyż przy skrajnym ustawieniu (duża zębatka z przodu i dwie najmniejsze z tyłu) łańcuch ociera o prowadnik przerzutki. O ile regulacja śrubką L zmienia położenie wózka przerzutki, to regulacja drugą śrubką nie daje żadnych efektów (wózek nie porusza się). Chciałem zapytać co zrobić żeby kręcenie tą śrubką coś dawało lub inaczej - jak wyregulować ustawienie wózka na dużej zębatce z przodu? Czytałem i oglądałem poradniki ale u wszystkich śrubka H przy kręceniu porusza wózkiem a u mnie nie :) Dodam, że tak już było od nowości czyli tak to zostało ustawione w sklepie. Nie mogę podjechać do sklepu na regulację gdyż mam rower za granicą a do najbliższego serwisu spory kawałek drogi.

Przy okazji też dodam, że czasem po wrzuceniu na dużą zębatkę z przodu muszę czekać kilka sekund aż łańcuch na nią wskoczy a czasem wskakuje od razu. Dokręcenie śruby baryłkowej pomaga na tylko na chwilę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś i oglądałeś poradniki, ale kompletnie nic z tego nie zrozumiałeś...

Te śrubki służą tylko i wyłącznie jako ograniczniki wychyłu po to, żeby Ci łańcuch nie spadał poza korbę. Przy prawidłowo wyregulowanej przerzutce można je zupełnie wykręcić i wyrzucić, a wszystko nadal będzie działać. Pomagają też przy regulacji, a nie są niezbędne. Jak łańcuch jest na największej zębatce to nie ma fizycznej możliwości, żeby kręcenie śrubą L ruszyło klatką.

Przy Twoim problemie musisz naciągnąć linkę mocniej, czyli wykręcić śrubę baryłkową. Przed tym wykręć śrubę H nawet całkiem i jak już zacznie działać to przy łańcuchu na największej zębatce możesz wkręcić ją z powrotem do momentu, aż wózek "drgnie" potem cofnij o pół obrotu i zapomnij.

Oczywiście to wszystko pod warunkiem, ze masz przerzutkę wstępnie ustawioną prawidłowo względem korby, czyli równolegle i na odpowiedniej wysokości. No i suport musi być odpowiedni do korby, bo jak masz za długą oś to też mogą się dziać takie cuda i nic z tym nie zrobisz, bo Ci zwyczajnie zakresu ruchu przerzutki brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie zrozumiałem bądź źle zrozumiałem. W każdym razie dzięki za odpowiedź. Za niedługo spróbuje to zrobić tak jak pisałeś. 

Zbyt długiej osi to chyba nie mam a jeśli tak to wszystkie modele tego roweru muszą mieć tę wadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...