Skocz do zawartości

[szosa] 5 dni po Polsce, gdzie?


alan94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, szukam jakiegoś regionu w Polsce na 4-5-dniowy wypad i objeżdżenie go "szosą" :) 
Jestem otwarty na praktycznie każde miejsce prócz Podkarpacia (stąd jestem).

Na razie na mojej liście jest coś takiego:
1. Jura Krakowsko Częstochowska 
2. R10 
3. Mazury (okolice Giżycka)
4. 3miasto
5. Świnoujście
6. Karkonosze

Jak ktoś był i ma jakąś opinię na temat wyżej wymienionych miejsc, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek21001 napisał:

Sprecyzuj - stała lokalizacja i wycieczki 1 dniowe,czy trip non stop 4-5 dni.

Stricte szosa i 23-28c na lekko,czy jazda z bagażem po szosie.

Rower szosowy, 25C, na lekko, bez bagażu, stała lokalizacja, wycieczki jednodniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Trójmiasto, ale z bazą na Kaszubach (Kościerzyna lub Bytów). W odległości do ~120 km od Kościerzyny są: Trójmiasto, Hel, Łeba/Ustka/Darłowo, Szczecinek/Biały Bór, Krynica Morska/Wysoczyzna Elbląska, Malbork/Gniew/Kwidzyn/Grudziądz, Bory Tucholskie, Pojezierze Kaszubskie i Bytowskie. Na część kierunków lepsza byłaby szersza opona, albo nawet grawel (drogi gruntowe), ale da się wyznaczyć trasę po asfalcie (zakładam unikanie dróg krajowych i wojewódzkich).
Na północy i zachodzie tereny pagórkowate, na południu i wschodzie płaskie.
Na południu i zachodzie lasy, północ i wschód tereny bardziej otwarte.
Wszędzie jeziora.
Niestety latem dość duży ruch.
Przykładowa wycieczka: Kościerzyna - Kaszubski Park Krajobrazowy - Reda - Władysławowo - Hel -tramwaj wodny- Gdynia - Kaszubski Park Krajobrazowy - Kościerzyna
W sumie ~200 km, ale można z Gdyni wrócić pociągiem (70 km mniej).

Tak bym proponował...
PS. Jestem spod Kościerzyny, więc mogę być nieobiektywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dziennie robisz km?

Pierwsze co wybierzesz to popatrz na połączenia kolejowe. Dojeżdżasz pociągiem i wracasz rowerem.

Kaszuby

W przypadku Kaszub polecam okolice Czerska i tam masz: Kaszuby, Kociewie, Krajeński Park Krajobrazowy. Przepraszam za spam ale ja zrobiłem tam to:

Nigdy nie mówię "jedź moją trasą" tylko chce pokazać na co możesz tam liczyć. 

Gdybym teraz jechał to zwiedziłbym tą nudniejszą i mniej popularną część, czyli okolice Miastka, Bytowa. Wszyscy uderzają w Kaszuby, są one znane.

Mazury

Weź bazę w okolicy Iławy albo Olsztyna (pociąg). Mazury są piękne i nie można tam wybrać źle.

 

Tak naprawdę jak nie wiesz co wybrać to weź te kryteria:

  • fajnie jak jest dostęp do pociągu
  • zobacz na mapie UMP czy teren jest pofalowany, szukaj jezior
  • wybieraj drogi "źółte", regionalne, wojewódzkie są ok
  • kolor drogi nie pokazuje ruchy ani jakości - w pomorskim widziałem drogi wojewódzkie po których wolałbym nie jeździć szosą
  • to że o jakimś terenie nie wiesz absolutnie nie oznacza, że tam nie ma nic ciekawego
  • brak tłumów to duża zaleta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...