Skocz do zawartości

[błotniki] Jakie do jazdy w terenie?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie moje doświadczenie z błotnikami i jazdą w terenie skończyło się na podstawowym modelu SKS ATB 60 - błotniki z tworzywa, mocowane na 2 pręty. Działały dobrze, nawet jedno mocowanie w przednim lekko naderwałem o gałąź a nadal się trzymały. Innych błotników używam głównie na asfalcie więc pracują w laboratoryjnych warunkach. 

Teraz szukam czegoś do koła 29x2.0

Iść w Bluemelsy - tworzywo z 2 prętami czy może nowe Edge Al - aluminiowe ale z jednym prętem? Ktoś ma porównanie? 

Chodzi mi tylko to żeby były sztywne i nie telepały się na boki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SKSa model z tyłu mocowany do sztycy na pasek i na przód w rurę amora. Dobrze się sprawdzały, ale ostatecznie warunki, w których miały by one sens są tak mało spotykane, że jeżdżę bez. Z kilku powodów. Przekładanie nogi tak wysoko jest upierdliwe. Poza tym cały czas miałem wrażenie, że te wielkie szerokie błotniki dają ogromny opór areodynamiczny. No i wygląda się jak debil. Czystym i tak się nie wróci. Nogi i tak zawsze będą mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Przekładanie nogi tak wysoko jest upierdliwe

Noga nad mostkiem:          https://youtu.be/DI1Ag8vWzIg?t=50

Cytat

Poza tym cały czas miałem wrażenie, że te wielkie szerokie błotniki dają ogromny opór areodynamiczny.

Jest to znikome w porównaniu do oporu generowanego przez twoje ciało, zmiana pozycji na bardziej agresywną daje największe korzyści( lepsze niż cokolwiek związanego z rowerem)
 

Cytat

 Czystym i tak się nie wróci. Nogi i tak zawsze będą mokre.

Mokre nogi vs mokre nogi + całe plecy + twarz, porównanie w filmie:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak uprzedzając - albo upraszczając: błotniki do roweru całorocznego, dojazdówka ale wykorzystywana także w terenie. Błotniki tylko pełne, kwestia tego czy lepsze aluminium czy tworzywo, jeden czy dwa pręty. Nigdy nie miałem aluminiowych ani takich na jednego pręta stąd nie mam porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...