Skocz do zawartości

[do 2000] MTB 27,5 dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam roweru do kwoty maksymalnie 2000zł. Wczoraj sprzedałam meride juliet 5. Kupiłam ją w 2014 roku, w ciągu tych 6 lat nie było żadnej usterki, jednak rama 20 i koła 26 są za małe.  Jeżdżę rekreacyjnie 80% leśne drogi, 20% asfalt/ścieżki rowerowe. Myślałam, żeby kupić coś z marek, które mają dożywotnią gwarancję na ramę; giant, specjalized,cannondale. Ewentualnie kross/trek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 176, ta rama wcale nie jest duża w połączeniu z kołami 26. Po jakimś czasie miałam wrażenie jakbym jechała na rowerze dla dziecka. Chciałbym, żeby hamulce były tarczowe hydrauliczne, koła 27,5 i żeby rower się nie rozpadł po roku (chociaż nikt tego nie gwarantuje). Dziś zobaczyłam mtb cube i orbea, z wyglądu bardzo mi się podobają. W sklepie stacjonarnym jeszcze nie byłam, ale obawiam się że sprzedawcy będą zachwalac to co muszą szybko sprzedać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie ma nic sensownego więc najlepiej wybrać się do Deca:
Niebieski jest nawet ładny, gwarancja wieczysta, hamulce tarczowe, teoretycznie spełnia wymagania:
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-540-275-id_8500756.html

Chyba, że chcesz używki to sama poszukaj i wklej tu linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, nachwile napisał:

Wzrost 176, ta rama wcale nie jest duża w połączeniu z kołami 26. Po jakimś czasie miałam wrażenie jakbym jechała na rowerze dla dziecka. Chciałbym, żeby hamulce były tarczowe hydrauliczne, koła 27,5 i żeby rower się nie rozpadł po roku (chociaż nikt tego nie gwarantuje). Dziś zobaczyłam mtb cube i orbea, z wyglądu bardzo mi się podobają. W sklepie stacjonarnym jeszcze nie byłam, ale obawiam się że sprzedawcy będą zachwalac to co muszą szybko sprzedać... 

Przy wzroście 180 sam jeździłem/jeżdżę na rowerze z kołami 26 cali i ramą 19, więc dlaczego ty chcesz ramę 21 nie mam pojęcia. Sądzę, że masz źle ustawiony rower pod siebie lub lubisz jeździć mocno wyciągnięta nad górną rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda marka ma chyba inne rozmiary, sensie rama 20 jest różna w meridzie i np. w romecie. Mam okazję jeździć czasami rometem koła 29 i duża rama. I jest trochę za duży, ale to rower mężczyzny. Lecz na pewno lepiej mi się nim jedzie niż tą meridą. Hmm w tej cenie nie ma nic wartego uwagi? 6 lat temu też kupiłam rower w małym budżecie i 6 lat wytrzymał, dużo nie jeżdżę a rower kosztował ok 1300zl... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojego wzrostu powinien być rozmiar 19 ale trzeba się przymierzyć przed zakupem. Sam wzrost to nie wszystko.

Przez 6 lat rynek się kilka razy zmieniał, standardy się podnosiły, a każda zmiana pociągała za sobą koszty. W rezultacie odpowiednik uwczesnego sprzętu za 1300 zł kosztuje dzisiaj dwa razy tyle, a nawet bliżej 3000 i nadal nie jest to nic ciekawego, tyle że ma większe koła i hydraulikę. Cena postępu.
I ciężko jest konkurować cenowo z ofertą Decathlonu choć malowaniem to ich rowery czasami odpychają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie przemyślałam tego, 6 lat to dużo w świecie rowerów... znalazłam też takie oferty, tylko trochę boje się zamówić przez Internet...  https://m.bikester.pl/rowery/rowery-gorskie/rowery-mtb-275-cala.html?filterGender[]=Kobiety&filterPrice[min]=1330&filterPrice[max]=2021&filterBrand[]=Cube&filterBrand[]=ORBEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym przez internet nie kupował, tym bardziej że naprawdę nie powinnaś mieć rozmiaru 20 ;) i lepiej się przymierzyć. Tym bardziej, że miałaś kierownicę 600mm, a teraz to archaizm i dostaniesz coś koło 700. Jest inaczej.
Zobacz po sklepach w okolicy, w końcu w podobnych cenach najwięcej tego stoi.

Zwróć jeszcze uwagę na to że np. ten model z zeszłego roku, który generalnie ma to co ma mieć w tej cenie i jest powiedzmy spoko.
2019:
https://m.bikester.pl/orbea-mx-ent-50-mtb-hardtail-275-pomaraczowy-czerwony-856600.html

ma lepszą specyfikację od tego z obecnego roku, który jest nawet droższy, choć katalogowo jest taniej.
2020:
https://m.bikester.pl/orbea-mx-ent-50-27-bluered-1042868.html

Szukaj czegoś co ma przynajmniej 8 biegową kasetę (w 2020 jest 7), hydrauliczne hamulce najlepiej Shimano (MT-200, 315, jakieś inne serii 300, wszystko jedno). Amortyzatora w tej cenie dobrego nie będzie nigdzie ale w modelu 2019 masz XCT 30mm, a w 2020 XCE 28mm. Generalnie im grubszy tym lepszy.
Osprzęt masz Tourney->Acera->Alivio itd. i w tym przypadku zawsze lepiej brać wyższą grupę jeśli jest wybór.
To jest niestety wszystko niemal takie samo jak było w tanich rowerach te 6-8 lat temu. Tyle, że ma tą hydraulikę i większe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt zawsze będę mogła wymienić w przyszłości, chociaż przy mojej jeździe weekendowej, po lasach ok 40 czasami 60 a rzadko ok 80km to może nie uśmiercę za szybko roweru. Powiem szczerze, że trochę za dużo tych rowerów jest i człowiek już głupieje od tego przeglądania. Bardzo nie chcę zamawiać przez internet, jestem z Białegostoku i trochę tych sklepów rowerowych jest więc może coś znajdę. Do Warszawy z tym budżetem nie ma sensu jechać, chociaż tam jest opcja sprawdzić rower ORBEA...  :) dziękuję za wyczerpujące rady, zakup planuję w marcu, dam znać co wybrałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...