Skocz do zawartości

[Naped 1x10] Czy narrow wide wystarczy?


Patix1337

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak jeździsz i jaką przerzutkę masz na myśli. W rowerze do enduro mam narrow wide, przerzutkę X0 bez żadnego guzika i jak zdjąłem prowadnicę łańcucha to się okazało, że łańcuch spadał sporadycznie na naprawdę mocnych rąbankach. Kiedyś w rowerze do XC miałem napęd 1x10 ze starszą XT bez narrow wide i łańcuch nie spadał, ale rower używałem raczej na płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być naprawdę chamski teren żeby spadł łańcuch, ale bez NW to na kocich łbach spada od razu.
Przerabiam teraz temat 1x10 z kasetą 11-42s, dało się to pożenić z Deore XT RD-M781 tylko musiałem śrubę na dłuższą wymienić do odchylenia przerzutki względem kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M781 zwykłe działa licho na kasetach o szerszym zakresie niż 11-36. Na wile prób w różnych ramach nigdy nie udało sie doprowadzić do pełnej satysfakcji (leniwa praca, problemy przy odrzuceniu z największych koronek). Polecam zainteresować się M6000-GS, która sprawnie obskoczy nawet 11-46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...