Skocz do zawartości

[Chorwacja] Chorwacja - sierpień 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zainspirowany jednym z filmów na YT od kilkunastu dni myśli moje zaprząta pomysł wyruszenia w sierpniu na rowerową eskapadę do Chorwacji.

Naviki podrzuca wiele pomysłów tras.. 

Prawdopodobnie zdecyduje się na tą prowadzącą z Jaworzna przez Czechy, Słowację, pograniczem austriacko-węgierskim, na skos przez Słowenię a od Postojnej na południe na wyspę KRK. Z wyspy KRK promem na wyspę Cres. Następnie chce popłynąć promem z wyspy Cres do Brestova i dalej do celu w Rovinj. 

 

Dla mnie będzie to finał tego sezonu po zaplanowanych na ten rok wyprawach do Budapesztu (w kwietniu) i do Salzburga (w czerwcu).

Szukam kompana lub kompanów na tą -zapewne fascynującą - wyprawę. 

Z rowerowym pozdrowieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Kilka pytań co do Twojej wyprawy? Być może temat coś z tego wyniknie.

- ile dni planujesz na wyprawę ?

- jaki planujesz dystans dzienny ?

- jak zamierzasz nocować (namiot, hotel, itp ?)

- powrót również na rowerze ? jeżeli nie to jak ?

Jestem z okolic Tarnowskich Gór więc rzut beretem. Niestety jeszcze na takiej wyprawie nie byłem . Krótsze zaliczałem z jednym , dwoma noclegami po drodze (namiot).

To tyle. 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Do celu planuję dojechać szóstego dnia wyprawy. W ostatnich tygodniach, dniach przebieg trasy bardzo ewoluował. Sądzę jednak, że udało mi się ustalić optymalny jej przebieg. Różnica w porównaniu z tym, co opisałem wyżej jest taka, iż trasa omija niemal całkowicie bardzo górzystą Słowenię, ograniczając się jedynie to okolo 50-cio kilometrowego (lub nawet krótszego) odcinka przejazdu przez ten kraj i wjazdu do Chorwacji w okolicach miejscowości Ormož wzgłednie w okolicy miejscowości Mursko Sredisce (by zobaczyć Varaždin). A miasto  to zobaczenia jest warte.

 

Planowane odcinki dzienne

Planowane dzienne odcinki uzależniłem od "świeżości" rozumianej jako zapas sił, ukształtowania terenu, a także oczekiwanych warunków (temperatura). Pierwszy odcinek (licząc od Jaworzna) to 230 km, kolejny 170, a kolejne są coraz krótsze. Ostatni liczy 100 - 120 km.

 

Noclegi

Po obejrzeniu relacji z serii "Sommerradreise 2019 : Deutschland-Kroatien" rozważałem by był to wyjazd z namiotem. Jednakże faktem jest, że nie mam doswiadczenia z tego typu noclegami, a dodatkowo zarówno zeszłoroczny wyjazd do Wiednia, jak i zaplanowane na ten rok wyjazdy do Budapesztu i kolejn do Salzburga, oparte będa głownie na noclegach we wczesniej zarezerwowanych kwaterach.

Więc jeżeli mnie nic od tego nie odwiedzie to wyjazd do Chorwacji także będzie oparty o noclegi w kwaterach.

 

Powrót

planuję pociągiem (niestety urlop mnie ogrniacza). W połowie marca jest zmiana rozkładu jazdy, która może troche zweryfikować ten pomysł jednak na chwile obecną pomysł ten wydaje sie być dla mnie optymalnym.

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ja też chcę jechać ale w wrześniu 6 dni z Częstochowy do rijeki planuje zabrac jak najmniej bagażu ponieważ na miejsce dojedzie moja dziewczyna I skręcimy melanz 

Niewiem jak to ogarnąć z tymi bagażami tak naprawdę to ubrania na drogę dętka i w ogóle macie jakieś pomysły 

A hotele najlepiej rezerwować na booking jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...