Skocz do zawartości

[hamulce] zamiana deore na xt


mrnobody

Rekomendowane odpowiedzi

Klamki? Klamki absolutnie nic nie wniosą poza łatwiejszą regulacją. Różnice są w zasadzie (te istotne) w zacisku - tłoczki mają o 5% większą powierzchnię. Ale sensu takiej wymiany ciężko się doszukać. Jak już (I to tylko wtedy kiedy brakuje) to przedni zacisk z deorki na br520. To da dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam m 6000 cały osprzęt hamulcowy.Hamulce maja raptem 1500 km a już przeszły przegląd coroczny.Może i bym chciał xt, ale czy wywalenie co najmniej 1000 zl jest sensowne i cokolwiek zmieni....szczególnie, że rowerem jest cross a nie mtb.Może faktycznie, lepiej kupic jakieś nowe, lepsze klocki. Mam jakieś nieodparte wrażenie, ze w moim poprzednim rowerze vki sd 7 lepiej hamowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrnobody napisał:

Mam jakieś nieodparte wrażenie, ze w moim poprzednim rowerze vki sd 7 lepiej hamowały.

Chodzi o klamki Avida w połączeniu z Vkami? Sprawna hydraulika, tym bardziej tej klasy nie może hamować gorzej niż archaiczne Vki na linkę.

Jeśli klamka nie łapie od początku skoku, lub musisz użyć kilku palców do jej zaciskania to może kwestia dolania płynu lub powietrza w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe żywice nie są jakieś super. Ja mam półmetaliki z chin i po dobrym wyczyszczeniu tarczy i porządnym dotarciu jest duża różnica. Teraz jednym palcem to mnie może podnieść a na żywicach to nawet z dwoma palcami było średnio. Nigdy nie wiesz, z może czymś się też żywica uwaliła i działa trochę gorzej niż by mogła. I jak tam z grubością tych klocków? Może już się naprawdę zużyły?

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie znam sie na tym i dlatego oddaje rower (wydawało by sie) w dobre ręce. Mówiłem im jakie są moje odczucia, a serwis nie stwierdził  żadnych ubytków ani problemów... (na zasadzie "ten typ tak ma"). Co do sd 7 z ich klamkami to bym tak nie demonizował, że archaiczne to złe. Nie mogę powiedzieć złego słowa o tym zestawieniu (+ klocki clarksa). Łapie normalnie, ale bardziej jako zwalniacz a nie hamulec.

edyta:

co do grubości klocków to nie wiem, ale  w związku z stosunkowo małym przebiegiem jak i wykorzystywaniem roweru w mało wymagającym terenie domniemuje, że sa jeszcze oki.

Edytowane przez mrnobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w weekend zrobię bo muszę rower wystawić w jakieś rozsądne miejsce (cóż tak to jest jak mieszka się w bloku i ne ma miejsca na rower). Ja szczerze powiedziawszy, jakby producenci nie zmusili mnie do hydraulików nadal miałbym vki. Jak nie nie jeździ w błocie po "pas" albo jak się nie ma scentrowanych kół to jest git. Przez 9 lat miałem na mtb, jeździłem w rożnych warunkach i oprócz zjechanych klocków ( co wiadomo ,że to standard) to nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...