Skocz do zawartości

[3000] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Unibike evo też niezły (za wyraźnie poniżej 3k pln zaznaczam). Rama taper, dobry napęd, choć korba 3s jest wg dzisiejszych standardów 'demode', dobre hamulce. Spójrz jeszcze na Indianę x-pulser 6.9. Tam masz dużo lepszy niż w evo amor rs xc30 air, rama taper, dobry napęd 2x10 no i cena 2,8k. Ciekawy rower. Ma go ktoś na forum i sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Daker napisał:

Zobacz na ten https://www.insyncbikes.com/bikes/riddick-rd900-650-b-alloy-mountain-bike-mtb/11692790.html

Reba, full deore xt, sztywna oś - czego chcieć więcej za 3000zł ;) 

Ja tam widzę cenę 1287 Euro (co daje ok. 5,5k PLN) w sklepie który nie dostarcza poza UK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2020 o 20:23, ZX_agent napisał:

Jak już się zdecydujesz, to napisz jaki wybrałeś :)

Przymierzyłem się do speca i rockridera z Decathlonu. Na rockriderze jakoś dziwnie mi się jechało, spec był wygodniejszy. Zastanawiam się tylko czy nie wziąć modelu 2x z 2020 żeby był trochę bardziej uniwersalny. Tak poza tym jeszcze się rozglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spec może być, bo rama ma już taper i rozstaw tylnego widelca boost, choć na szpilkę qr. Piasty ma shimano, więc dużo pewniejsze niż np. Trek montuje w serii x-caliber z boostem na qr. Jeśli kupisz go poniżej 3k, to się można zastanowić. Za 3400 nie warto moim zdaniem. W tej cenie powinien mieć korbę ze zintegrowaną osią przynajmniej. A za 2800 kupisz indianę x-pulser 6.9. Niemarkowy, ale z wyraźnie lepszym widelcem i osprzętem, rama taper, co prawda bez boosta ale przy szpilkach to naprawdę nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitch expert ma koła 27,5 i geometrię ścieżkowca oraz napęd 1x10 i ramę  bez taperowanej główki. Jeśli się przymierzyłeś do niego, dobrze Ci się siedziało, jeździło, jesteś przekonany do napędu 1x10, chcesz koła 27,5 i nie będziesz chciał zmieniać widelca na jakiś lepszy w przyszłości, to za mocno poniżej 3k możesz rozważyć.  Rockhopper ma koła 29 i napęd 2x9 oraz nowocześniejszą ramę z główką tapered. To główne różnice. Oba te rowery moim zdaniem mają jakieś ograniczenia i są  zbyt drogie. Z drugiej strony to jest Specialized,  uznana marka, za którą się płaci, słynąca z dobrych, wygodnych ram, dająca na nie wieczystą gwarancję. Z tych dwóch wybrałbym Rockhoppera bo jego rama umożliwia montaż każdego nowego widelca i ma potencjał. Ja nie dałbym za ten rower więcej jak 3k, ale jeśli Tobie się podoba, możesz go przymierzyć i okaże się dopasowany do Ciebie, to dlaczego nie? To rama jest najważniejsza w rowerze. Jak ramę masz dobrze dopasowaną, to z tobą zostanie a resztę zawsze ulepszysz w miarę zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kończąc temat:

Chciałem kupić specialized rockhoppera z 2019 w przecenie za 3400, ale dowiedziałem się że na stronie jest nieaktualne info i już dawno zeszły. Rockrider totalnie mi nie pasował geometrią, wsiadłem na niego i uznałem że nie ma szans żebym się do tego przyzwyczaił, miałem wrażenie że mam bardzo szeroko ręce rozstawione i zaraz polecę na pysk.

Kupiłem Kellys Spider 90. Dzięki za pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...