Skocz do zawartości

[3000] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rozglądam się za rowerem, podobno teraz jest dobry moment bo jest trochę taniej. Chciałbym się zmieścić w 3000. Rowerem będę jeździł w różnych miejscach, również po górkach stąd mój wybór - MTB. Nie wnikając w to czy to dobry wybór co polecacie w takim budżecie? Oglądałem krossy Level 3.0 i 4.0 z zeszłego roku, ale naczytałem się różnych for i zgłupiałem. Może zaproponujecie w takim budżecie coś lepszego?

 

Z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność spędzić weekend na takim rowerze i był super, niedawno był na promocji za 3200zł w decathlonie, osprzętowo niszczy konkurencje swoim osprzętem za tą cenę.

Musisz się zorientować czy będzie jakaś promocja na niego https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-50-29-id_8575904.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - czytając fora można ogłupieć :D ale jak to sie mówi ile ludzi tyle opinii 

A dobra.

Kross nie wygląda najgorzej (4.0)

Jeszcze propozycja ode mnie

https://www.kellysbike.com/pl/o-mtb-xc-c714/spider-90-275-p57744     < 2800 wygrywa z krossem bo tanszy i lepsza przednia przerzutka ;d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z decathlona przekonał mnie napędem SRAM :D A tak poważnie podjadję sprawdzić czy mi odpowiada i będę się czaił na promocję jeśli będzie ok i poszukam tego kellys czy gdzieś znajdę żeby sprawdzić na żywo.

 

P.S. Krossa można w promo wyrwać za 2,2k

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-191852-Kross-Level-4-0-2019-Rower-gorski-29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KurczakNorris napisał:

Eno, z tym prowadzeniem gorszym 29 to trochę strach na wyrost.

nie chcę negować twoich umiejętności czy doświadczenia ale ZJEŻDŻAJĄC na 26 czy 27,5("złoty środek") jest znacząca różnica szczególnie przy szybszych odcinkach i mówi to chłop 182cm/78kg wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szewka napisał:

ZJEŻDŻAJĄC na 26 czy 27,5("złoty środek") jest znacząca różnica szczególnie przy szybszych odcinkach i mówi to chłop 182cm/78kg wagi

 Przy szybkim zjeździe na singlu / między drzewami/ gdzie jest wąsko i kręto to tak. Przy jeździe z normalną prędkością / rekreacyjnie to różnice można pominąć. Na 27,5 nie miałem okazji jeździć w górach, tylko po płaskim. Przez całe życie miałem HT 26 i mam nadal, ale jak dokupiłem HT 29 i pojechałem standardową trasą swoją to był efekt "ojacieee, ale to zjeżdża, ale super stabilnie się na tym siedzi". Jak potem pojechałem na 26, wydawało mi się, że zaraz z niego spadnę.

@karpiq zaciśnij trochę zęby i dołóż do XC50. Dobry rower, nie tylko na początek ale na długo a może i na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przed podobnym wyborem ostatnio zdecydowałem się Haibike'a z powietrznym amorem (Suntour), dokładnie z tego sklepu:

https://www.deporvillage.net/mtb-haibike-seet-hardnine-5-0-2019-bike-blue-orange?country=PL&gclid=CjwKCAiA_f3uBRAmEiwAzPuaM6BWxzr-BZj029WlP7XPZQlPwggAFmR2XNaYmZu2HWP6pT1QOXNRKxoCOzsQAvD_BwE

Grupa Deore nie obejmująca piast i spowalniaczy, tylko nie wiem gdzie można przymierzyć się do niego w Twojej okolicy. Są wersje na kołach 29 (HardNine), jaki i 27,5 (HardSeven). Chyba jedyny minus to te trzy blaty z przodu, dwa by w zupełności wystarczyły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.specialized.com/pl/pl/pitch-expert-1x/p/171053?color=263480-171053

Może takie coś by Cię zainteresowało. Napęd 1x10, powietrzny amorek, no i przecież to Specialized - klasa sama w sobie. Jedynie te hamulce trochę tanie jak na taki rower, mój kolega ma mt485 i nie hamują źle, tylko trochę ważą w porównaniu do droższych. Najmocniejszą stroną tego roweru jest napęd - postarali się nawet. Może minimalnie przekracza Twój budżet, ale to jest oficjalna strona, w jakiś Specialized concept store'ach dorwiesz go taniej. 

Fakt, jest to już rower trail, ale myślę, że nie będzie to przeszkadzać tak bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZX_agent napisał:

I ma na pewno wytrzymalszą ramę od innych rowerów proponowanych przez kolegów wyżej.

Mam rame kellysa MTB z RRC z 2014 roku - była wręcz tyrana przeze mnie w górach  i 0(słownie ZERO) pęknięć/problemów ze sztywnością. Może trafilem na pancerny model.

@karpiq

W każdym razie podsumowując: 

Kross Level 4.0 - mieści się w cenie

Kellys Spider 90 - mieści się w cenie

MTB Haibike SEET HardNine 5.0 - mieści się w cenie

Pitch Expert 1X - cena katalogowa 3300pln - Jeśli Ci się uda to powinieneś go dorwać za +/-3100 - powiedzmy, że się mieści

RockRider MTB XC 50 - przekracza znacząco pułap cenowy ( ew. promka to myślę 3400pln) - Więc go odrzucę.

 

Amortyzacja: 

- wszystkie, które mieszczą się w cenie mają Sr suntour XCR.

Koła:

- Porównywane co do sztywności i wytrzymałości 

Napęd:

tutaj haibike i kellys górują dla kross'em(lepsza przednia przerzutka i manetki+ łańcuch) korby porównywalne 

Na plus Kellysa jest bardziej uniwersalny(według mnie napęd 2x10) W haibike i krossnie masz kolejno 3x10 i 3x9 - coraz mniej popularne i cięższe.

Specialized ma 1x10 szczerze to nie wiele osobiście mogę powiedzieć o tym ale czytając opinie innych są raczej pozytywne. 

Hamulce:

Tutaj znów kellys chyba wypada najlepiej bo ma m315 - tak samo jak kross 

Haibike  ma trektro a to nie jest nic specjalnego. 

Spec też gorsze trochę od tych m315'tek

Rozmiar koła:

Kellys i kross 27,5 - jak to mówią złoty środek

Haibike i Spec 29'

Tu możesz poczytać o rozmiarach koła>> O rozmiarach kół

Możesz też się udać do najbliższego salonu rowerowego i przejechać się na 27,5 cala i 29 cali i porównać na którym się lepiej śmiga i lepiej się czujesz.

Jeśli będziesz się lepiej czuł na 29-calowych kołach kup Speca, natomiast jeśli na 27,5 calowych to bierz kellys'a - Właściwie chyba wygrywa z rowerami przedstawionymi tutaj.

Jest to moje zdanie na ten temat. Liczę się z krytyką ale bezsensem jest spieranie się o jakieś szczegóły nie mające znaczącego wpływu na jazdę. POZDRAWIAM!

Jeśli pomogłem liczę na plusika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZX_agent napisał:

I ma na pewno wytrzymalszą ramę od innych rowerów proponowanych przez kolegów wyżej.

Ja bym w tej kasie wogóle nawet nie marzył o specu. Nie ta liga. Poza tym grupa docelowa tych sprzętów to początkujący/średnio-zaawansowani kolarze XC którzy raczej nie będą mieli okazji połamać ramy (no chyba że ważą 120kg i więcej).

5 godzin temu, KurczakNorris napisał:

Przez całe życie miałem HT 26 i mam nadal, ale jak dokupiłem HT 29 i pojechałem standardową trasą swoją to był efekt "ojacieee, ale to zjeżdża, ale super stabilnie się na tym siedzi". Jak potem pojechałem na 26, wydawało mi się, że zaraz z niego spadnę.

Prawdopodobnie przez kąt główki i zdecydowanie dłuższą bazę kół :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szewka napisał:

Haibike i Spec 29'

Ten Spec ma 27.5 poczytaj specyfikację

1 godzinę temu, szewka napisał:

Specialized ma 1x10 szczerze to nie wiele osobiście mogę powiedzieć o tym ale czytając opinie innych są raczej pozytywne. 

Powiem szczerze, w rowerze z kasetą 11-42 trzy blaty z przodu są wręcz zbędne. Mniej części do serwisowania, mamy większy wybór jeżeli chodzi o zębatki 1 blatowe do korby niż 3 blatowe.W przyszłości można pomyśleć o ewentualnym napinaczu łańcucha jeżeli rider miałby nieco bardziej wyczynowe ambicje, albo kupić NARROW WIDE'a, którego nie ma na 3 zębatki bo wtedy zmiana biegów chyba byłaby niemożliwa, lub bardzo ciężka. Uważam, że napędy 1x są najlepsze ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Co do XC jest tak:

Ten jest niedostępny nigdzie w promieniu 100km https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-050-ltd-29-id_8548144.html

Ten jest koło mnie https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-50-29-id_8575904.html

 

Z pozostałych widzę że tylko Pitch Perfect 1X będę w stanie zobaczyć w okolicy, też obejrzę.

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMXdoPieca napisał:

3200zł, naprawdę świetna cena, na twoim miejscu bym sobie zagospodarował jeden dzień na wycieczkę do deca w którym jest dostępny

Tylko nie widzę go nigdzie, przeszukałem całe śląskie, Wrocław, Łódź, Kraków i Warszawę i jest niedostępny :) Nad morze jechał nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...