Skocz do zawartości

[koła wyścigowe] 29" do XCM i XCO


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczę, ile kasy uda mi się odłożyć do połowy marca z dodatkowych informatycznych robótek w domu. :) Jak zrównam do kwoty, którą chciałem przeznaczyć na aluminiowe (2 tys.) to wezmę No-Limited i tyle. Nie mogą być przecież aż tak złe, nie utrzymaliby się na rynku tyle lat, mają dobre opinie. A już i tak się napaliłem na te koła jak szczerbaty na suchary... ;) Ponegocjuję jeszcze tylko ratcheta 36t w cenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Powiedział, że oni nie potrafią budować kół, ale mają dobre obręcze, które kupił oddzielnie i na nich zbudował mu koła nasz forumowy kolega z Serwisu Bajka. I takie też rozwiązanie polecił mnie

Nie wiem czy potrafią czy nie ale Serwis Bajka mogę tylko polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat...
@wkg Rozmawiałem z Grzegorzem, jest to jedna z alternatyw w przypadku, gdyby udało mi się gdzieś wyrwać tanio piasty. :) Wtedy zamówię obręcze No-Limited i będzie składane.

Ale...pojawiła się też opcja zakupu za połowę ceny tego cuda (kompletu ofc):
https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/koła-rowerowe/koła-i-zestawy-kół-mtb/koło-górskie-bontrager-kovee-pro-30-tlr-boost-29/p/23354/?colorCode=black
Tylko te prawie 30mm wewnątrz to chyba już za dużo nawet jak na mnie... No i robi się ciężko.
Po 1. lub 10 marca podejmę decyzję...w zależności od tego jaką premię dostanę. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych Bontragerach ciekawe czy piasta to bliźniak 350 czy 240. W każdym razie 1500g to poziom najlżejszych aluminiaków więc co do zasady bardzo lekko. 

To co moim zdaniem mogłoby za nimi przemawiać to doskonała obsługa gwarancyjna, w końcu Trek...

A czy 29mm to bardzo szeroko? Jak na XC szeroko, ale teraz choćby taki Nino się przesiadł na 30mm wewnętrznie. Gdybyś chciał założyć laczki 2.3 to byłyby jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TheJW napisał:

Ta cena z linka to - jak rozumiem - już po przepołowieniu : )

Jak bębenek Ci pasuje to ja bym brał ; ) Ciężko ? : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tam jest cena za jedno koło... :D Ale można przyjąć, że ta na stronie za jedno to w tym przypadku cena kompletu.

Problem z nimi jest taki, że realnie ważą powyżej 1600g (poszperałem trochę), więc już ciężko nawet jak na tę szerokość... Fakt, że sztywność jest dla mnie priorytetem, ale mimo wszystko wydając taką kasę chciałbym też oszczędzić na wadze.

No ale są fajne... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bontragery ważą realnie ok. 1640g - out of box z bębenkiem Shimano, opaskami i wentylami. Te opaski są z plastiku, jedna waży ok. 60g, więc ich wyrzucenie i owinięcie taśmą da jakieś -100g.

Ale zdecydowałem się na nie z trzech względów:
- dożywotnia gwarancja Treka (a chyba wszyscy słyszeli o tym, jak Trek podchodzi do reklamacji)
- ochrona Carbon Care - bezpłatna wymiana uszkodzonych kół w ciągu dwóch lat od zakupu
- będę je miał z oficjalnego, pewnego źródła

NoLimited niby spoko, niby lżejsze, ale ta firma to wydaje mi się taki trochę "krzak". Regulamin kopiuj-wklej z innych stron (w dodatku niektóre zapisy niezgodne z prawem), nieaktywne linki do Polityki Prywatności, żadnego Crash Replacement i warunków gwarancji...no i odpisują z GMaila, a w czasie rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że "muszą zapytać przełożonego" - czyli nie dowiedziałem się niczego. :D

Zobaczymy, jaką realną cenę dostanę na Bontragery i jak z dostępnością.
 

A...podjarałem się tą piastą 108t. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TheJW napisał:

Bontragery ważą realnie ok. 1640g - out of box z bębenkiem Shimano, opaskami i wentylami. Te opaski są z plastiku, jedna waży ok. 60g, więc ich wyrzucenie i owinięcie taśmą da jakieś -100g.

Opaska na obrecz 60g ? Sorry ale nie wierzę :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew to jest taki gruby, plastikowy wynalazek z dodatkowym "wzmocnieniem" i podniesieniem wentyla.
Katalogowo 50g, ale zobacz, że ta sama waga jest dla większości rozmiarów, w tym 26" 19mm - https://www.trekbikes.com/us/en_US/equipment/cycling-components/bike-tubes-tubeless-bike-tire-accessories/tubeless-bike-tire-accessories/bontrager-tlr-rim-strip/p/31426/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wkg napisał:

A do czego to służy i co to w ogóle jest ? Lamerskie pytanie pewnie : )

Zadałem sobie to samo...i poszperałem w necie. Podobno ułatwia to zrobienie systemu tubeless za pomocą zwykłej pompki podłogowej - obręcz robi się wewnątrz płytsza, co ułatwia rantowi opony wskoczenie na swoje miejsce. Sądząc też po kształcie tego "wzniesienia" przy wentylu prawdopodobnie zapobiega wlewaniu się mleka do wentyla...tzn. myślę, że takie było założenie, bo przy telepaniu w terenie nie ma opcji, żeby mleko się tam nie dostało. ;)
Ktoś też na zagramanicznych stronach piał z zachwytu, że dzięki tej opasce nie trzeba się martwić o rozszczelnienie z powodu źle naklejonej taśmy...też mi argument, ani razu nie miałem problemu z naklejeniem taśmy, trzeba się tylko przyłożyć i dobrać odpowiednią szerokość...
Zwykłe wentylki z okrągłą gumową stopką pewnie da się wcisnąć i uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeżeli otwór w obręczy jest standardowy to na pewno.

Z ta pompką podłogową ... hmmm ... pamiętam jak się bałem sam założyć tubeless : )  Założyłem taśmę, wentyl, oponę i napompowałem pompką podłogową bez mleka jakby była tam dętka :D

Moim zdaniem jedynym dobrym pytaniem jest czy w razie pęknięcia obręczy usunięcie tej opaski i tego czegoś nie będzie potraktowane jako pretekst do nieuznania gwarancji - w końcu nie bez powodu to tyle waży. Ale jeżeli z dętką też chyba można jeździć na tym kole więc powinna być możliwość usunięcia tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Z ta pompką podłogową ... hmmm ... pamiętam jak się bałem sam założyć tubeless : )  Założyłem taśmę, wentyl, oponę i napompowałem pompką podłogową bez mleka jakby była tam dętka

Sporo zależy od obręczy. Jedne dają się bez problemu uszczelnić, z innymi trzeba się nagimnastykować nawet z kompresorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...