Skocz do zawartości

[klamkomanetka] starty lakier.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem raczej z tych prozaicznych.

Nie wiem,z potu lub rękawiczek (może jedno i drugie), odbarwił/starł się lakier na klamkomanetkach.

Jakoś estetycznie średnio mi to podchodzi,ma może ktoś pomysł jak to ogarnąć ?

Malowanie raczej odpada,nie utrzyma się to długo,ewentualnie proszek,ale to raczej przy robocie z czymś grubszym.

Może jeszcze jakiś pomysł ?

 

klamka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poleruj do gołego metalu, bo raz że pewnie w połączeniu z solą z potu metal szybciej skoroduje, dwa że będzie Ci pewnie brudził ręce i trzy, że jak dotkniesz to potem śmierdzą ręce. 

Ja bym zrobił LEKKĄ polerkę pastą, żeby wyrównać krawędzie i spróbował okleić np folią.

Ewentualnie Plastidip, chociaż nie mam z nim doświadczenia. Powinno wyjść estetycznie, a jak się nie spodoba, to zerwiesz.

Natomiast powiem Ci z własnego doświadczenia ( próbowałem na wielu elementach), że tak przytarty element i tak wygląda dużo lepiej niż po wszelkich zabiegach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quell taka moja rada. Nie próbuj rozkładać manetki. O ile sama budowa głównych elementów jest prosta, o tyle z klamka z obudową jest połączona sprężynką. Demontaż i montaż tej sprężynki bez porysowania obudowy jest praktycznie niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3M jest królem we wszystkim co się klei i to widać ( w branży rowerowej sporo owijek ma klej 3M). Nie znaczy to jednak że cała reszta folii czy klejów jest beznadziejna.

Ja z powodzeniem stosuję folię bezbarwną Oracal z sklepu z artykułami biurowymi. Spora rolka kosztuje 12 zł. Może nie uchroni przed dużymi kamieniami, ale z całą resztą radzi sobie z powodzeniem. Co roku wycinam sobie nowe, indywidualnie dopasowane naklejki dosłownie za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...