Skocz do zawartości

[odbudowa] Romet Super '89


Rekomendowane odpowiedzi

Drogą kupna wpadło mi w ręce takowa rama Romet rocznik 89, na 95% jest to super (sztyca 27,2 i okienko w mufie suportowej). Wersja nietypowa, bo z belką pod tylny hamulec w kształcie odwróconej litery V wspawanej a nie wlutowanej na mufy.

W zamyśle wsadzenie kompletnej Ultegry 6400 tricolor - lata produkcji pokrywają się z ramą, widoczne koła to ambrosio super extra elite na 105 1050.

Rama koniecznie do lakierowania - i tu pierwszy dylemat, czy tanio i solidnie czyli piaskowanie i lakier proszkowy, czy przywrócić malowanie z epoki na mokro, tylko tu problem - kto mi to zrobi.

 

p5pb18266454.jpg

p5pb18266455.jpg

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - np. Rychtarski bawi się w malowanie na mokro, a co do ustalenia co to za rama możesz spróbować napisać na tym forum https://www.facebook.com/groups/138916706263667/
Udziela się tam czasem kilku znawców wypustów Rometowskich. 

 

Edit: możesz też pomierzyć średnice rurek i zestawić to z tabelkami Columbusa - dowiesz się jakie to orurowanie

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, foty w domu robione po nocach słabo wychodzą niestety.

Do pełni szczęści brakuje jeszcze hamulców (są już w drodze), przedniej przerzutki (w dobrym stanie są niestety w chorych cenach), sztycy (też już w drodze) i siodła (chyba zapoluje na concor'a).

Łańcuch wpadł współczesny na razie, a tylna zmieniarka prezentuje się tak,:

p5pb18339108.jpg

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zasady leroica nie są dla mnie do końca jasne, z jednej strony rowery z przed roku 87, z drugie mogą być wyprodukowane obecnie ale w stylu tych z przed roku 87. Romek jak i osprzęt niby  A.D. 89 ale spełnia wszelkie wymogi techniczne (manetki na rurze, kable od hebli ponad kierownicą, rama stalowa, koła minimum 32 szprychy i obręcz o profilu mniejszym niż 20mm)

Wracając do samego roweru, doszły już ostatnie części, no może po za pedałami. Siodło miałem przerabiać na kolor czarny ale po pierwszym szlifowaniu i szczotkowaniu zostaje w oryginale, tylko zaszpachluje przetarcia i zaimpregnuje czymś do nubuku. Po niecałych pięciu minutach czyszczenia wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciu (a na foto i tak wyglada lepiej niż było w rzeczywistości).

p5pb18373922.jpg

p5pb18373923.jpg

p5pb18373921.jpg

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wow, zaisty !

btw Pancerze z przodu wygladaja jak wąsy suma, ale takimi pametam te rowery ... moze jak przez mgle ale coś tam pamiętam :> 

TEz bym taki chcial, nawet myslalem o czyms takim, ale nie mam juz miejsca chwilowo na nowe wynalazki :>

Zazdraszczam tej maszynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...