Skocz do zawartości

[trasy] www do układania i rysowania tras


zajonc

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze korzystałem do tworzenia tras, zobaczenia przewyższenia aktualnego podczas rysowania trasy itp rzeczy ze strony gpsies.com, niedawno ukręcili temu łeb i strona przenosi automatycznie na dziadowski i nie po polsku alltrails strona w ogóle nie intuicyjna, brak widoku przewyższenia podczas rysowania trasy, do teraz nie wiem jak usunąć jakąś trase gdy narysowałem jakąś na próbę. Szukam jakiejś alternatywy i mało ciekawych opcji, bikemap.net dziadowstwo, wikiloc.com dziadostwo, traseo.pl kicha, mapy.cz byłoby znośne ale nie da się punkt za punktem rysować trasy,

może znacie coś podobnego do gpsies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WaGiant napisał:

http://ump.waw.pl/  Trzeba wszystko ręcznie zrobić , i wyliczyć przewyższenia z wykresu .

nie ogarniam tego zbytnio

47 minut temu, Janu_sz napisał:

to jest niezłe tylko brakuje opcji aby na chwile wyłączyć rysowanie po drogach, i pokazuje aktualne przewyższenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zajonc napisał:

to jest niezłe tylko brakuje opcji aby na chwile wyłączyć rysowanie po drogach, i pokazuje aktualne przewyższenie

 

Chyba można, poszukaj. A o przewyższeniach nawet nie wiedziałem, bo teren na którym jeżdzę znam ( jakieś co prawda 60x60 km, ale w bardzo dużej części wiem gdzie jest hard, a gdzie luz do pokonania ).

Dla mnie mega wygodna sprawa, korzystam o roku i wszystkie inne pokasowałem.

49 minut temu, lewocz napisał:

RWGPS.COM

Tylko drogi ? czy praktycznie każde ścieżki nawet jeśli mało uczęszczane ?

 

EDIT: Dobra obczaiłem, połowę szlaków nawet do spokojnego jeżdżenia nie da się wyznaczyć. Lipa z tym rwgps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem z wyznaczaniem tras? U mnie chodzi, z reguły korzystam z klejenia do dróg. Zdarzają się faktycznie przypadki gdy coś tam nie hula wówczas jest opcja samodzielnego rysowania.

Kwestia dokładności mapy ( drogi,ścieżki, szlaki) to ten serwis w niczym nie odbiega od podobnych. Wszystkie te serwisy oferują te same podkłady map - google, openstreet  itp. Mapy.cz zawierają szlaki turystyczne ale tylko pewien obszar.

Używany przez Ciebie brouter oprócz wspomnianego openstreet ma jeszcze jakieś opentopo. Tak na szybko porównywałem je między sobą i poza cieniowaniem w opentopo nie dostrzegłem różnic w sieci dróg, ścieżek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lewocz napisał:

RWGPS.COM

Wydaje się, że to daje rade, jest aktualne przewyższenie podczas rysowania, można tworzyć i zapisywać trasy, ścieżke najlepiej klei gdy da się aby tworzył w Walking, i jest opcja co ważne chwilowego wyłączenia klejenia po drogach, jeszcze to potestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety, korzystałem z gpsies.com i było dobrze, a tu niemiła niespodzianka. https://suport.alltrails.com/hc/en-us/articles/360029500751-GPSies-is-now-a-part-of-AllTrails

http://mototour.pl/technika/1482-aplikacja-i-portal-gpsies-zostal-kupiony-przez-alltrails

Próbowałem to, dane logowania zachowuje, trochę inny interfejs ale jakoś działa . Podczas rysowania przełączamy pomiędzy Routing (trasa przyciągana do drogi), albo Drawing (swobodne rysowanie). Projektowanie i edycja trasy podobna jak w gpsies. Zapisywanie jako gpx z menu po lewej. Ale faktycznie, niewykluczone ze za jakiś czas cwaniaczki bedą chcieli pewnie zrobic to płatne. Moze trzeba się przesiaść na Brouter? Co prawda aplikacja offline jest na Androida ale jest symulator Bluestacks na PC z Windows. No i Garmin Base Camp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mookoli napisał:

Komoot jest świetny. Najlepsze jest to, że podaje gdzie jest jaka nawierzchnia/podłoże. Trzeba tylko uważać przy planowaniu tras terenowych, bo czasami wyznacza takimi szlakami, gdzie max da się przejść na nogach, a i czasem nawet na nogach jest ciężko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Thomlodz napisał:

Niestety, korzystałem z gpsies.com i było dobrze, a tu niemiła niespodzianka. https://suport.alltrails.com/hc/en-us/articles/360029500751-GPSies-is-now-a-part-of-AllTrails

http://mototour.pl/technika/1482-aplikacja-i-portal-gpsies-zostal-kupiony-przez-alltrails

Próbowałem to, dane logowania zachowuje, trochę inny interfejs ale jakoś działa . Podczas rysowania przełączamy pomiędzy Routing (trasa przyciągana do drogi), albo Drawing (swobodne rysowanie). Projektowanie i edycja trasy podobna jak w gpsies. Zapisywanie jako gpx z menu po lewej. Ale faktycznie, niewykluczone ze za jakiś czas cwaniaczki bedą chcieli pewnie zrobic to płatne. Moze trzeba się przesiaść na Brouter? Co prawda aplikacja offline jest na Androida ale jest symulator Bluestacks na PC z Windows. No i Garmin Base Camp.

Jeszcze jedno. Plik gpx ściągnięty z Gpsies bez problemu był widziany w Garminie. Teraz wyświetla się nazwa w postaci rombu. Trzeba ręcznie wyedytować plik w Notatniku Windows i zamienić <?xml version="1.0"?> na <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> oraz nazwę pliku   <name><![CDATA[Map]]></name> na własną np.   <name>DookolaLodzi</name>. Masakra normalnie...:huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...