Skocz do zawartości
elapw

[Litwa, Łotwa Estonia] lato 2020

Rekomendowane odpowiedzi

elapw

Cześć

Planuję dwutygodniową wyprawę szlakiem Eurovelo 10, wzdłuż Bałtyku zaczynając od Kaliningradu- Tallin lub Tallin - Kaliningrad - jest to moja pierwsza wyprawa poza Polskę stąd pytanie do znawców, czy lepiej zacząć od Kaliningradu czy z Talina? Pytam w kontekście wiejących wiatrów, chodzi o to żeby nie jechać zbytnio pod wiatr.

z góry dziękuję za podpowiedzi.

Oczywiście jeśli ktoś byłby chętny na wyprawę to zapraszam. Jestem jeszcze w fazie planowania, wyjazd około 11 lipca z Warszawy na dwa tygodnie, na razie ilość uczestników dwoje, spanie w hostelach/hotelach/agroturystykach (nie biorę namiotu), dzienne odcinki około 100 km.

Pozdrawiam,

Ela

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paul1

Jechalem tym szlakiem, raz z Klajpedy do Greifswaldu, a trzy lata pozniej z Klajpedy do St. Petersburga. Osobiscie nie widzialem ( nie odczuwalem) wielkiej roznicy - bo inaczej bym sobie to zapamietal :D. Czytalem ale na innym forum, ze lepiej jest ponoc jechac na wschod tzn. do Tallina. Tak ponoc mowi statystyka. Nie wiem tylko , czy w "dzisiejszych czasach" , przy takich zmianach klimatycznych mozna jeszcze polegac na statystyce. Odnosnie noclegow, to ja mialem juz wczesniej zarezerwowane hotele , co w znacznym stopniu poprawia komfort jazdy - nie trzeba martwic sie o nocleg. Bardzo milo wspominam ta podroz, gdyz mielismy ( grupa 5 osob) super pogode i to w znacznym stopniu decyduje o nastrojach i wspomnieniach z takich wypraw. W tym roku bedziemy rowniez w Estonii ( pierwsza polowa lipca) , ale tym razem odwiedzimy Saareme  i Hiiume.

Powodzenia

Paul

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
elapw

Cześć, bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja tez wole zarezerwowac sobie noclegi wczesniej (mam wtedy większą motywację do jazdy ). Jeszcze moze podpytam, mieliście jakieś mapy tego szlaku, aplikacje czy jest w miarę dobrze oznaczony? Ostatnie kilka lat jeździłam po Green velo i spodziewam się że wszystkie szlaki są tak oznaczone .

Również powodzenia na wyprawie. 

Pozdrawiam Ela

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paul1

Cześć,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             No coz, z tymi oznaczeniami tras to bywa roznie. Jadac przez miejscowosci lub bardziej ruchliwe drogi mozna sobie oczy wypatrzec i nic . Osobiscie to proponuje jakas nawigacje ( ja mam GARMINA 600 ) ktory sie b.dobrze sprawdza. Mozna wczesniej sobie dokladnie zaplanowac trase, a pozniej tylko jechac po sladzie. Prawie wszystkie drogi mozna sobie obejzec co do nawierzchni przez Street View co w znacznym stopniu ulatwia planowanie. Mapy so rowniez OK , ale maja jedna wade , nie pokazuja nam gdzie sie aktualnie znajdujemy i bedac na jakims odludziu zaczyna sie szukanie. Rowniez wyjazdy z duzych miast sa czesto problematyczne ( chyba , ze dysponujemy b.dokladnymi mapami ). Oczywiscie moge Ci podeslac moja trase, ale najpierw musze wydedukowac jak to sie robi :D.

Pozdrawiam                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Paul

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
elapw

Dzięki za informacje, jeśli chciałbyś się podzielić swoją trasa to super. Chętnie sobie porównam z tym co sama zaplanowałam. 

Pzdr. Ela

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paul1
Napisano (edytowane)

Sprobuje z pierwszym etapem - Klajpeda / Lipaja. Dystans 109 km. Jezeli ten zalacznik jest OK tzn ze zrobilem to dobrze, a jezeli nie , to moze mi ktos z forum pomoze, gdyz do tej pory to jeszcze czegos takiego nie robilem.

2017-07-09 09_11_48 Automatisch.gpx

Edytowane przez Paul1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
elapw

Na razie się nie otwiera, ale może nie mam czegoś zainstalowanego na telefonie, zapytam madrzejszych ode mnie w kwestiach smartfonów. Dzięki za dobre chęci, nie chce ci też niepotrzebnie zawracać głowy.

Pozdrawiam Ela

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta