Skocz do zawartości

[Łańcuch] Jaki łańcuch wybrać do napędu 8 rzędowego?


Ntkgzd

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie korzystam z łańcucha SRAM PC-870. Po prawie pierwszym tysiącu kilometrów przymiar do łańcucha pokazuje zużycie na poziomie ok. 50%. Fakt, że tak szybkie zużycie jest pewnie wynikiem mojego błędu gdzie po jego zakupie od razu założyłem go na napęd. Teraz założyłem ten sam model tylko, że nowy (kupiłem wcześniej na zapas), ale najpierw odtłuściłem łańcuch ze smaru w którym był przechowywany a następnie nasmarowałem.

Teraz pytanie czy ten łańcuch jest najlepszą opcją czy może powinienem skorzystać z czegoś tańszego a efekty będą podobne, na oku mam (od najdroższego do najtańszego):

Łańcuch SHIMANO CN-HG71
Łańcuch SRAM PC-870
Łańcuch SRAM PC-850
Łańcuch KMC X8 Silver/Grey
Łańcuch SRAM PC-830
Łańcuch SHIMANO Alivio CN-HG40
Łańcuch SRAM PC-10

Shimano raczej odpada, ponieważ nie ma w zestawie spinki a jej dokupienie za 1/3 wartości łańcucha wydaje się nieekonomicznym przedsięwzięciem (chyba, że łańcuch jest tak "pancerny", że warto się w to bawić).

Z góry dziękuję za pomocne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMC są ok , z napędami 8 rzędowymi dobrze pracują  też 9 rzędowe łańcuchy shimano .  Simanowskie HG 40 to natomiast najsłabszy łańcuch jaki widziałem .

Inna sprawa że po 1000 km zużycie 50% to bardzo dobry wynik . Przy górskiej jeździe po takim przebiegu już trzeba wymieniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podzielenie się doświadczeniem. Coś mi mówi, że mój następny rower będzie na napędzie Gates Corporation Carbon Drive System skoro łańcuch muszę wymieniać co 2000 km za 50 zł to może pasek za 150 zł wytrzyma więcej niż 6000 km tym samym w którymś momencie zwróci się inwestycja w taki rower? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 08:18, Ntkgzd napisał:

Dzięki wielkie za podzielenie się doświadczeniem. Coś mi mówi, że mój następny rower będzie na napędzie Gates Corporation Carbon Drive System skoro łańcuch muszę wymieniać co 2000 km za 50 zł to może pasek za 150 zł wytrzyma więcej niż 6000 km tym samym w którymś momencie zwróci się inwestycja w taki rower? ;)

Niech  Gates wymyśli rozkuwany pasek tak żeby dało się zastosować ten napęd na normalnej ramie. Wtedy i ja chętnie potestuję go w swoim ulubionym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...